F1: Ecclestone az utódokat kritizálja

2023.06.26. 10:34
null
Ecclestone (Fotó: Getty Images)
Az F1 egykori irányítója, Bernie Ecclestone élesen kritizálta utódait, amiért erőteljesen az amerikai piacra fókuszálnak.

A 92 éves brit üzletember, aki nagyjából 40 évig, 2017-es távozásáig birtokolta a kereskedelmi jogokat, korábban maga is megpróbált pénzt keresni a tengerentúlon az autós gyorsasági világbajnoksággal, de nem járt sikerrel. Idén három F1-es futamot is rendeztek, illetve rendeznek az Egyesült Államokban, Miamiban, Austinban és új helyszínként Las Vegasban.

Ecclestone egy német médiacsoportnak nyilatkozva úgy fogalmazott, májusban, Miamiban világossá vált, „hogy a jelenlegi jogtulajdonos csak az amerikai piaccal törődik.”

„A körítés inkább egy Oscar-díjátadóhoz, mint egy sporteseményhez hasonlított” – mondta, hozzátéve: nem tudta, hogy nevessen vagy sírjon.

„Egy vicc volt az egész”
– fogalmazott.

Ecclestone azzal vádolja a kereskedelmi jogokat birtokló Liberty Mediát, hogy csak az amerikai támogatók kegyeit keresi, kockáztatva, hogy a sportág elveszíti a gyökereit.

Legfrissebb hírek

Kiéleződhet a harc a Holland Nagydíjon – új fejezet kezdődik a bajnokságban?

F1
6 órája

Vége a találgatásoknak: Verstappen marad a Red Bullnál – hivatalos

F1
12 órája

Nincs változás a Williamsnél: Sainz hosszú távra kötelezte el magát – hivatalos

F1
Tegnap, 15:42

Hadjar nem indul a Holland Nagydíjon; Cunoda visszatér az F1-be – hivatalos

F1
Tegnap, 13:06

Sajtóhír: Hadjar kihagyhatja a Holland Nagydíjat, ami teljes lavinát indíthat el – legalábbis egy futamra

F1
Tegnap, 9:27

„Kár érte” – Max Verstappen így búcsúzott a versenynaptárból kikerülő Holland Nagydíjtól

F1
2026.08.18. 14:21

„Nincs trükközés, nincs titkolózás” – a Mercedesnél nyílt a harc Russell és Antonelli között

F1
2026.08.18. 13:03

Népsport: Brazil szamba a mogyoródi aszfalton

Népsport
2026.08.10. 07:51