F1: Vettel engedély nélkül motorozott a pályán, vizsgálat indult ellene

D. Á.D. Á.
2022.04.08. 11:59
null
Vettelnek a kormányra sem volt szüksége robogózás közben
Vizsgálat indult a négyszeres Formula–1-es világbajnok Sebastian Vettel ellen, mert az Ausztrál Nagydíj első szabadedzésének végén egy robogóval hajtott a bokszutcába.


Vettel éppen most tért vissza koronvírus-fertőzése után, ám nem úgy alakult számára az Ausztrál Nagydíj első szabadedzése, ahogyan azt eltervezte – az Aston Martin német pilótája azért motorozott a pályán, mert megállt alatta az autó negyedórával a leintés előtt.

A robogózás közben Vettel még integetett is a rajongóknak, a bukósisak sem volt megfelelően a fején.

Vettel ellen azért indult vizsgálat, mert engedély nélkül hajtott fel a pályára. A négyszeres világbajnoknak magyar idő szerint 9 óra 45 perckor kellett megjelennie a versenybírók előtt – írja az f1világ.hu.


Legfrissebb hírek

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

„Nem ilyen versenyt akartam” – Russell szerint rossz volt a stratégia, és aggódik a Ferrari formája miatt

F1
2026.06.14. 22:06

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13

„Most kicsit üresnek érzem magam” – Antonelli megszorongatta volna Hamiltont

F1
2026.06.14. 20:42

„Ennek még nincs vége, az biztos!” – Hamilton nem mondott le a bajnoki reményekről

F1
2026.06.14. 18:28
Ezek is érdekelhetik