F1: Toto Wolff marad a Mercedes csapatfőnöke

MTI/H. D.MTI/H. D.
Vágólapra másolva!
2020.12.11. 09:13
null
Toto Wolff marad a Mercedes csapatfőnöke (Fotó: AFP)
Toto Wolff marad az F1-es világbajnok Mercedes istálló csapatfőnöke – írja az MTI.

 

„Igen, maradok az F1-ben. És csapatfőnök is maradok” – mondta a 48 éves osztrák szakember a Süddeutschen Zeitungnak.

A szerződése elvileg az év végén lejárt volna, és korábban elárulta, hogy gondolkodik a visszalépésen, mert csaknem nyolc év a Formula–1-ben, 360 napos munkaévekkel kevés időt hagyott neki a regenerálódásra és a családjával is kevés időt tudott tölteni.

Ahogy most fogalmazott, a koronavírus-járvány miatti leállás során nyugodtan átgondolhatta a helyzetét és arra jutott: nála nincs olyan, hogy munka-magánélet egyensúly.

„Nálam tulajdonképpen minden magánélet. Nekem szórakozás vezetni ezt a csapatot, és a feleségemmel közös az autósport iránti szenvedélyünk” – mondta a korábbi autóversenyző.

Péntektől vasárnapig, Abu-Dzabiban a szezon utolsó versenyhétvégéje jön a F1-ben, az már korábban eldőlt, hogy az idén is a Mercedes és brit pilótája, Lewis Hamilton nyeri a világbajnoki címet.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Hungaroring: ikonikus szakaszok, legendás pillanatok – összeállítás

Képes Sport
7 perce

A McLaren maradt az élen, de Piastri megelőzte Norrist a hungaroringi időmérő előtt

F1
2 órája

A megújult Hungaroringgel együtt a szurkolói zóna is szintet lépett

F1
3 órája

F1 75: Schumacher a 16. helyről indulva nyert Spában

F1
3 órája

A McLarent irányító Andrea Stellát is meglepte csapata dominanciája

F1
4 órája

Újra exkluzív after party zárja a Magyar Nagydíjat

F1
5 órája

NS-kitüntetés: Bernie Ecclestone-t és kollégáinkat is köszöntötték

F1
16 órája

„Semmi sem működik” – Verstappen pocsék napon van túl a Hungaroringen

F1
16 órája
Ezek is érdekelhetik