F1: csak a bokszutcából rajtolhat a Red Bull pilótája Bakiban

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.04.26. 18:58
Nem állt meg a mérlegeléskor Pierre Gasly az Azeri Nagydíj második szabadedzésének a végén, ezért csak a bokszutcából kezdheti meg a vasárnapi F1-es futamot.

A hivatalos indoklásban az olvasható, hogy hiába jelezték Pierre Gaslynak, álljon rá az autó tömegét ellenőrző mérlegre, a Red Bull versenyzője továbbhajtott, és saját csapata garázsa előtt parkolt le, ahol azonnal lecserélték a kerekeit.hiába jelezték Pierre Gaslynak, álljon rá az autó tömegét ellenőrző mérlegre, a Red Bull versenyzője továbbhajtott, és saját csapata garázsa előtt parkolt le, ahol azonnal lecserélték a kerekeit.

Ahogyan a szabálykönyvben szerepel, ebben az esetben a szabálysértő versenyző az időmérőn megszerzett rajtpozíciójától függetlenül nem állhat fel a rajtrácsra a futamon, csupán a bokszutca végéből kezdheti meg a viadalt.

Ugyanezt a büntetést kapta egyébként pénteken a Formula–2-ben Mahaveer Raghunathan is, aki Gaslyhoz hasonlóan nem tett eleget a sportfelügyelők utasításának a mérlegelést illetően.

Legfrissebb hírek

Így hagyhatja el Verstappen a Red Bullt – a kilépési záradékok titkai

F1
18 órája

Mogyoródi motorhome-mustra – a Formula–1 háttere

Képes Sport
2026.08.09. 14:09

A csapatfőnök szerint a McLarennél nem mondtak le a címvédésről

F1
2026.08.07. 17:00

Eddig Kimi Antonelli a legnagyobb nyertese, míg George Russell a vesztese az F1-es idénynek

F1
2026.08.07. 09:30

Magyar Nagydíj: méltó a kerek évfordulóhoz – Formula–1-es képösszeállítás

Képes Sport
2026.08.01. 16:10

Kimi Antonelli: a semmiből az F1 csúcsára!

F1
2026.08.01. 09:45

Népsport: Lángok közt született legenda

Népsport
2026.08.01. 09:08

Keresztes Krisztián: Eltipornak, ha nem vagyunk elég gyorsak és erősek

Légiósok
2026.07.30. 13:50