F1: a Renault a Red Bullt is átküldi a Hondához – sajtóhír

2017.09.14. 16:04
null
A Renault már csak egy évig szállít motorokat a Red Bullnak (Fotó: AFP)
A Toro Rosso hároméves motorszállítói szerződést kötött a Hondával, amit várhatóan napokon belül bejelentenek Szingapúrban. Bár a Renault szabta meg feltételként, hogy a McLarennel kötött megállapodása érdekében a Toro Rosso mondjon le a motorjairól, a francia gyártó hamar rájött, hogy ez a felállás nem feltétlenül előnyös számára.

A Honda ragaszkodott ahhoz, hogy a McLarennel történt szakítást követően is F1-es motorszállító maradjon, s a Toro Rossóban partnerre talált.

Az olasz kiscsapat fennállása során először kerül olyan helyzetbe, hogy egy világmárka csakis neki épít motorokat. A Renault-nál rájöttek, hogy a Red Bull és a Toro Rosso közötti szoros kapcsolat kárt okozhat, hiszen egyáltalán nem lehet kizárni, hogy a Honda hozzájuthat a Renault erőforrásainak információihoz.

10. SZINGAPÚRI NAGYDÍJ
SZEPTEMBER 15., PÉNTEK
10.30–12.00: 1. szabadedzés
14.30–16.00: 2. szabadedzés
SZEPTEMBER 16., SZOMBAT
12.00–13.00: 3. szabadedzés
15.00–16.00: időmérő edzés
SZEPTEMBER 17., VASÁRNAP
14.00: a verseny (61 kör, 308.828) rajtja
KÖVETKEZŐ FUTAMOK
Október 1., 9.00: Malajziai Nagydíj
Október 8., 7.00: Japán Nagydíj
Október 22., 21.00: Amerikai Nagydíj

Az autosport.com úgy tudja, a Renault és a Red Bull között 2020 végéig szóló megállapodást a francia gyártó a 2018-as idény végére megszüntetné, így az osztrák csapatnak 2019-ben nem lenne más választása, mint hogy a Honda motorjait használja.

Ez a lehetőség eddig is benne volt a pakliban, de inkább úgy, mint a Red Bull luxus lehetősége arra az esetre, ha a japánok 2018-ban hatalmas lépést tesznek a motorjukkal és a csapat ennek láttán maga dönt a váltás mellett.

A Red Bull és a Honda a MotoGP-ben is szoros kapcsolatot ápol egymással, és 2015-ben már szóba került, hogy az osztrákok a japánokkal szövetkeznek, de ezt az akkor még a McLarent irányító Ron Dennis megvétózta.

A Red Bullról azt is pletykálják, hogy a cég 2020 végén kiszáll az F1-ből, és a csapatát egy az egyben eladja a Porschénak, amely gyári alakulatot indítana a Milton Keynes-i főhadiszálláson, Christian Horner és Adrian Newey irányításával.

A Renault–Toro Rosso–Honda–McLaren tárgyalásokról és szerződésekről eddig nem hangzott el hivatalos bejelentés, ám a Szingapúri Nagydíj hétvégéjére várható, hogy minden kirakódarab a helyére kerül – kivéve Fernando Alonso szerződéshosszabbítását, amelyre még egy-két hetet várni kell.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton bejelentkezett a világbajnoki címre – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2026.06.15. 13:11

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

„Nem ilyen versenyt akartam” – Russell szerint rossz volt a stratégia, és aggódik a Ferrari formája miatt

F1
2026.06.14. 22:06

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13
Ezek is érdekelhetik