F1: Hamilton Mercedese leállt, így is a leggyorsabb volt

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.04.18. 20:01
Bár Lewis Hamilton alatt leállt a Mercedes, a háromszoros világbajnok Mercedes-pilóta volt a leggyorsabb az F1-es bahreini tesztelés első napján.

Az angol alatt a tesztelés első órájában állt le az autója, de miután a bokszban megjavították,újraindult, és összesen 97 kört tett meg.

A legjobb körideje 1:31.358 lett, amivel hat tizedet vert a Ferrarit kormányzó Antonio Giovinazzira.

Hamitlon szerint a Mercedes számára kulcsfontosságú lehet ez a teszt, hogy megértse, hogyan kell a legjobban használni a 2017-es gumikat.

Sebastian Vettel a másik Ferrarival már a Pirelli 2018-as abroncsait tesztelte, s mivel leállt az autója motorhiba miatt, kapott plusz egy órát a Pirellitől.

A McLaren autója is leállt, sokáig két kör állt Oliver Turvey neve mellett, mert ki kellett cserélni a motort a McLaren-Hondában. Késő délután még 15 kört megtehetett vele a fiatal angol. Nem csoda, hogy Jenson Button lemondta a lehetőséget a tesztelésre.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
16 órája

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
16 órája

A Mercedes felülvizsgálati kérelmet nyújtott be az FIA-nak a bokszutcai gyorshajtásos ügy kapcsán

F1
2026.06.15. 14:51

Hamilton bejelentkezett a világbajnoki címre – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
2026.06.15. 13:11

Hamilton sikere kényes helyzetet teremthet a Mercedesnél: Wolff a csapatutasítások bevezetését fontolgatja

F1
2026.06.15. 08:07

Elképesztő, miért esett ki Hülkenberg a Katalán Nagydíjon

F1
2026.06.15. 07:57

„Nem ilyen versenyt akartam” – Russell szerint rossz volt a stratégia, és aggódik a Ferrari formája miatt

F1
2026.06.14. 22:06

Antonelli és Colapinto is büntetést kapott a futam után – változott a Katalán Nagydíj végeredménye

F1
2026.06.14. 21:13
Ezek is érdekelhetik