
Damon Hill Michael Schumachert előzi a Hungaroringen az Arrows-Yamahával, amely most megvásárolható
Tökéletes állapotban árulják azt az F1-es Arrows-Yamahát, amellyel Damon Hill húsz éve, 1997 nyarán nagyon közel került a Magyar Nagydíj megnyeréséhez. Van 78 milliója?
Kevésen múlt a Formula–1 történetének egyik legnagyobb csodája a Hungaroringen. Akik már 20 évvel ezelőtt is követték az F1 világát, aligha felejtik el az 1997-es Magyar Nagydíjat, amelyen a világbajnoki címvédő Damon Hill a lesajnált Arrows-Yamahában ülve kis híján szenzációs győzelmet aratott.
A vb-címért csatázó Michael Schumacher és Jacques Villeneuve esélytelen volt a kiváló autó-gumi kombinációnak köszönhetően megtáltosodó Hill-lel szemben, de egy műszaki hiba következtében mégis a kanadai ölébe hullt a diadal.
Akik nem látták, azok is hallhatták már Palik László „Hova tűnt Damon Hill?” kiáltását, amely miatt hazánkban legendássá vált a futam.
Nos, azt az Arrows-Yamahát kínálja eladásra finn tulajdonosa, aki 250 ezer eurót, azaz 78 millió forintot kér a még mindig tökéletes állapotban lévő, 760 lóerős motorral ellátott kék-fehér négykerekűért és a hozzá több egyéb alkatrész között járó három készlet kerékért.Legfrissebb hírek

Mogyoródi motorhome-mustra – a Formula–1 háttere
Képes Sport
2026.08.09. 14:09

A csapatfőnök szerint a McLarennél nem mondtak le a címvédésről
F1
2026.08.07. 17:00

Kimi Antonelli: a semmiből az F1 csúcsára!
F1
2026.08.01. 09:45

Népsport: Lángok közt született legenda
Népsport
2026.08.01. 09:08



