F1: a Ferrari az angol módszert másolva lépne előrébb

Vágólapra másolva!
2016.09.19. 13:02
A Ferrari mindent bevetne annak érdekében, hogy visszakerüljön az F1 csúcsára. Az is szóba került, hogy ismét szorosan együtt dolgozna a versenyautógyártás másik olasz nagyágyújával, a Dallarával.

„Valóban felvettük a kapcsolatot a Dallarával – ismerte el Maurizio Arrivabene, a Ferrari csapatfőnöke. –Közösen tervezzük Emilia-Romagna autós-motoros völgyének újjáélesztését, mert csak így vehetjük fel a versenyt a britekkel, akik hasonló körülmények között dolgoznak együtt. Az angol motorsport völgyében néhány kilométeren belül van a Mercedes, a Red Bull, a Williams, a Renault, a Force India és a Manor főhadiszállása.”

A La Repubblica a korábbi F1-es pilótát és Formula E-csapatfőnököt, Jarno Trullit is kérdezte a kapcsolatról.

„Ha tényleg sikerülne összehozni az olasz gyártókat, azzal nagyon jót tennének, de várjuk meg a hivatalos bejelentést” – mondta óvatosan Trulli.

A Ferrari és a Dallara valamilyen szinten már most együtt dolgozik, hiszen mindkettő szorosan kötődik az F1-es Haas-istállóhoz.

Emilia-Romagna régió a Ferrari és a Dallara mellett a Lamborghini, a Maserati, a Pagani, a De Tomaso és a Ducati otthona is.

Legfrissebb hírek

Christian Horner óriási összegű végkielégítést kap a Red Bulltól

F1
2025.09.22. 16:49

David Coulthard: A csapatutasítások hozzátartoznak a Formula–1-hez, de ilyenkor a néző joggal lehet csalódott

F1
2025.09.21. 17:37

„Nehéz szavakba önteni, mennyire boldog vagyok” – Sainz jobban örül a mostani dobogójának, mint az elsőnek

F1
2025.09.21. 16:27

Verstappen érinthetetlen volt; Sainz a dobogón, Piastri a falban zárta az azeri futamot

F1
2025.09.21. 14:40

Hamilton: Őszintén azt hittem, hogy lesz esélyem a pole pozícióra

F1
2025.09.20. 20:40

Norris nem érzi úgy, hogy lehetőséget szalasztott volna el Azerbajdzsánban

F1
2025.09.20. 19:21

A szenzációs Sainz mindent megtesz az első williamses dobogójáért Azerbajdzsánban

F1
2025.09.20. 17:40

Verstappen a pole pozícióban Sainz és Lawson előtt a drámába fulladó, kaotikus azeri időmérőn

F1
2025.09.20. 16:15
Ezek is érdekelhetik