F1: Vettel már nem mérges Ricciardóra – „Korrekt pilóta”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.05.15. 20:19
Bár Sebastian Vettel nagyon mérgesen beszélt Daniel Ricciardóról a Spanyol Nagydíj alatt a csapatrádión, a verseny után, higgadt fejjel már elismerte a német, hogy a Red Bull ausztrálja semmi rosszat sem tett.

A verseny hajrájában Ricciardo frissebb gumikon támadta a 3. helyen haladó Vettelt, és egyszer meg is előzte a célegyenes végén, ám lesodródott az útról, így vettel vissza tudta előzni. Ezt követően panaszkodott Vettel.

„Ha nem figyelek, nekimegy az autómnak. Mit csinálunk itt? Versenyzünk vagy pingpongozunk?” – méltatlankodott a csapatrádión Vettel.

„Meleg helyzet volt az egyes kanyarban, ha nem szélesítem ki a kanyart, biztosan összeütközünk. Ideges voltam, szóvá tettem, mert ha nem figyelek, ütközünk – mondta később Vettel, akinek rádiós reakciójáról Ricciardo csak annyit mondott, hogy „tipikus”. – Ilyen a versenyzés, egyszer elrontottam a célegyenes bejáratát, meglátta a lehetőséget, és le is akart csapni rá. Nem ez volt az első csatán Daniellel, élveztem is mindegyiket, mert korrekt pilóta. Élvezetes csatát vívtunk a dobogóért, szerencsére elöl maradtam.”

Végül Ricciardo kapott defektet, és lemaradt Vetteltől.

Legfrissebb hírek

Nem áll meg a forgóajtó: jönnek-mennek az F1-es csapatfőnökök

F1
2 órája

Így hagyhatja el Verstappen a Red Bullt – a kilépési záradékok titkai

F1
Tegnap, 13:51

Mogyoródi motorhome-mustra – a Formula–1 háttere

Képes Sport
2026.08.09. 14:09

A csapatfőnök szerint a McLarennél nem mondtak le a címvédésről

F1
2026.08.07. 17:00

Eddig Kimi Antonelli a legnagyobb nyertese, míg George Russell a vesztese az F1-es idénynek

F1
2026.08.07. 09:30

Magyar Nagydíj: méltó a kerek évfordulóhoz – Formula–1-es képösszeállítás

Képes Sport
2026.08.01. 16:10

Kimi Antonelli: a semmiből az F1 csúcsára!

F1
2026.08.01. 09:45

Népsport: Lángok közt született legenda

Népsport
2026.08.01. 09:08