F1: Lauda szerint Hamilton jövőre még jobb lesz

Vágólapra másolva!
2015.10.26. 17:20
A háromszoros Forma-1-es világbajnok Niki Lauda úgy véli, hogy a pályafutása harmadik vb-címét vasárnap bebiztosító Lewis Hamilton a következő szezonban még az ideinél is jobb teljesítményt fog nyújtani.


A Mercedes Forma-1-es csapatának – ügyvezetői jogkörrel egyébként nem rendelkező – elnökeként is dolgozó Lauda úgy fogalmazott: a 30 éves pilóta esetében látja a további fejlődés lehetőségét.

A Mercedes Forma-1-es csapatának – ügyvezetői jogkörrel egyébként nem rendelkező – elnökeként is dolgozó Lauda úgy fogalmazott: a 30 éves pilóta esetében látja a további fejlődés lehetőségét.

„Idén is jobban teljesített, mint tavaly. Ha nem lenne gyorsabb évről évre, nem tudna világbajnokságot nyerni” – mondta a 66 éves osztrák, aki 2012-ben meggyőzte Hamiltont, hogy hagyja el a McLaren istállót és szerződjön a Mercedeshez.

Toto Wolff csapatfőnök azt mondta: amennyiben a vb-címvédő jövőre is versenyképes autót kap, további győzelmekre lesz képes.

A brit versenyzőről gyakran emlegették, hogy a néhai Ayrton Sennához hasonlóan háromszoros világbajnok szeretne lenni.

Gyerekkori álma vasárnap, az Egyesült Államok Nagydíjának megnyerésével teljesült, de állítása szerint a motiváltsággal ezután sem lesz problémája.

„Ez nagyon egyszerű dolog, hiszen így születtem, tehát az inspiráció nálam sohasem múlik el. Tényleg nem érzem, hogy aggódnom kellene emiatt” – nyilatkozta győzelme megünneplése után Hamilton.

„A sikert nem lehet megunni, ezért nem kell keresgélnem a motivációt, minden versenyt szeretnék megnyerni, amelyen elindulok.”

A Senna-féle triplázásról elárulta: számára ez a Mount Everest megmászásához hasonló jelentőségû eredmény, hiszen ennél magasabb csúcs nem létezik a szakágban.

„Niki Lauda mesélt arról a napról, amikor már nem élvezte többé a versenyzést. Amíg velem nem történik meg ugyanez, természetesen folytatom. A mostani szezonban például úgy éreztem magam, mint a kezdetekben, úgyhogy teljes erőbedobással csinálom tovább. Sennához hasonlóan háromszoros világbajnok vagyok, de egyelőre nem a többiek – például a négyszeres Alain Prost vagy az ötszörös Juan Manuel Fangio – eredményeire koncentrálok. Megyek tovább a saját utamon és majd meglátjuk, milyen messzire jutok el” – fejtegette Hamilton.

 

Legfrissebb hírek

„Így nem lehet versenyt nyerni" – a mexikói pénteken leggyorsabb Verstappen kicsit sem elégedett

F1
1 órája

Verstappen vette át a vezetést Leclerc előtt, Piastri a top 10-en kívül a második mexikói edzésen

F1
15 órája

Leclerc a leggyorsabb; Lindblad azonnal Cunoda előtt a mexikói nyitányon

F1
20 órája

Verstappen folytatja a remek sorozatát, vagy a McLaren visszavág Mexikóban?

F1
2025.10.23. 15:23

Eljön a pillanat, amikor a McLarennek be kell állnia az egyik versenyzője mögé a vb-harcban?

F1
2025.10.20. 13:23

A Red Bull Norrist szerette volna hátráltatni, büntetést kapott az austini verseny után

F1
2025.10.20. 11:52

Nemzetközi sajtóvisszhang: Verstappen nem hagyta magát lefékezni az amerikai hőségben

F1
2025.10.20. 10:21

A tökéletes hétvégét teljesítő Verstappen úgy érzi, van esélye a címvédésre

F1
2025.10.19. 23:57
Ezek is érdekelhetik