F1: a Ferrari a Williamsszel tárgyal Bottasról – sajtóhír

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.07.17. 15:37
Olasz sajtóhírek szerint a Ferrari és a Williams megegyezett Valtteri Bottas kivásárlási áráról, de Finnországban az a hír járja, hogy bár tárgyalnak egymással a csapatok, még nem született meg az egyezség Kimi Räikkönen esetleges utódjáról.

Az olasz Corriere dello Sport pénteken kész tényként közölte, eldőlt, hogy Räikkönen a szezon végén távozik a Ferraritól, és Bottas fogja pótolni. A római lap azt is tudni véli, hogy a Ferrari 12 millió eurót fizet a Williamsnek, hogy elengedje a finnt.

A finn MTV viszont azonnal megcáfolta az információt, miszerint nincs aláírt megállapodás. A Williams állítólag 20 millió euró alatt nem engedi el Bottast, de a Ferrari ennyit egyelőre nem hajlandó fizetni.

A Corriere dello Sport viszont már azt is tudni véli, hogy Bottast a brazil Felipe Nasr váltja jövőre a Williamsnél, a Sauberhez pedig a Ferrari jelenlegi mexikói tesztpilótája, Esteban Gutiérrez mehet vissza, vagy az olasz Raffaele Marciellót léptetik elő tartalék pilótából versenyzővé.

Legfrissebb hírek

F1 75: nem volt elég üzemanyag az autóban, meghiúsult az argentin ünnep

F1
7 órája

Horner a Ferrari vagy az Alpine élén tér vissza? Verstappen továbbra is a Mercedes felé tart?

F1
Tegnap, 12:17

F1 75: amerikai siker a tömegkarambol után újraindított futamon

F1
Tegnap, 11:40

F1 75: Emerson Fittipaldi nyerte meg az idegek csatáját Ausztriában

F1
2025.07.10. 16:21

F1 75: nyolcan álltak az élen, két tizeden belül ért célba az első négy Monzában

F1
2025.07.09. 13:41

A Red Bull-istálló elbocsátotta Christian Horner csapatfőnököt – hivatalos

F1
2025.07.09. 11:37

F1 75: Rindt az utolsó kanyarban előzte meg a hibázó Brabhamet

F1
2025.07.08. 14:34

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
2025.07.07. 16:39
Ezek is érdekelhetik