F1: néhol szögletes, 2.2 km-es egyenessel - itt az azeri pálya!

Bernie Ecclestone és Azad Rahimov azeri sportminiszter közösen mutatta be az új pálya tervezett nyomvonalát. Tilke elmondta, hogy Baki vonzó városi légkörét, a történelmét és a XXI. századot fogja ötvözni az új pálya.
„Nyilvánvaló, hogy egy utcai pálya esetén rengeteg kihívással kell szembenéznünk, de képesek voltunk néhány egyedi jellemzőt is belevinni, amely a csapatok és a szurkolók számára is izgalmas versenyt biztosít majd" – vélekedett a mérnök.
Tilke hozzátette, hogy a pályán lesz egy nagyon keskeny rész, amely egy emelkedőn visz fel a régi városfal mellett, valamint egy 2.2 kilométer hosszú egyenes is, ahol nagyon magas lesz a csúcssebesség.
Mint ismert, az azeri viadalt júliusban jelentették be. Az Európa GP elnevezés elsősorban a kontinentális hovatartozás nyomatékosítása miatt fontos Azerbajdzsán számára. Az első nagydíj pontos időpontja még nem ismeretes, de a 2016-os versenynaptárban már – ha minden a tervek szerint halad – benne lesz.

Az Audi bemutatta az első F1-es autója fényezését– képek

Lindblad már az első körén kicsúszott a Racing Bullsszal – képek

A Haas megújult festéssel kezdi az új szabálykorszakot – képek

A Red Bull megújult külsővel vág neki az új korszaknak – képek

A Cadillac tesztfestést mutatott be – képek



