F1: a Ferrarit felháborítja a Mercedes enyhe büntetése

Vágólapra másolva!
2013.06.22. 06:52
A Ferrari, amint az várható volt, felháborodott az FIA bíróságának pénteki döntésén, amely szerint csak a fiatal pilóták tesztjéről való eltiltással sújtották a májusban Barcelonában az idei autójával tesztelő Mercedes-istállót.

„Felháborító, hogy a jogosulatlanul előnyt szerző csapat bűnösségét megállapították, mégis szabadon engedték. Senki se mondja nekünk, hogy a Barcelonában végrehajtott háromnapos privát teszt ugyanolyan, mint a másik kilenc alakulat társaságában fiatal reménységekkel Silverstone-ban végrehajtandó gyakorlás" – írta a Ferrari szókimondó blogja.

A megrovást kapó Pirelli az enyhe ítélet ellenére azt fontolgatja, hogy polgári bíróság elé viszi az ügyet, mert szerinte az FIA-nak ahhoz sem volt joga, hogy ilyen szankciót hozzon ellene. A Mercedes elfogadta az ítéletet.

Legfrissebb hírek

F1, Szingapúri Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
53 perce

Norris egyelőre lépéshátrányban, Piastri és Verstappen magabiztos Szingapúrban

F1
16 órája

Piastri, Hadjar és Verstappen a top 3-ban, Russell és Lawson a falban zárta a villanyfényes edzést

F1
21 órája

Alonso a leggyorsabb a szingapúri nyitányon

F1
Tegnap, 11:12

Verstappen először nyer Szingapúrban? Piastri visszavág?

F1
2025.10.02. 15:50

F1: hőségriadót rendeltek el a Szingapúri Nagydíjra

F1
2025.10.02. 14:53

Steiner szerint a Ferrarinál már bánják Hamilton szerződtetését

F1
2025.10.01. 11:36

Gyászol Lewis Hamilton, elvesztette hű társát

F1
2025.09.29. 16:19
Ezek is érdekelhetik