A Hungaroring együttműködési megállapodást írhat alá Silverstone-nal

Vágólapra másolva!
2011.11.21. 14:46
null
A magyar látogatót lenyűgözte a tizenhatmillió fontért felújított főépület
Címkék
Mozgalmasan alakultak Szalay Balázsnak, a Hungaroring Sport Zrt. üzletfejlesztési igazgatójának elmúlt napjai: előbb Kölnben tárgyalt a nemzetközi Motorshow kiállítóival, majd Silverstone-ba utazott, hogy a brit Formula–1-es pálya tulajdonosaival folytasson megbeszéléseket. Amellett, hogy a 16 millió fontból felújított brit pálya egyszerűen lenyűgözte Szalay Balázst, a tárgyalások is eredménnyel végződtek.

 

A pályán nemcsak az F1-es hétvégén zajlik az élet
A pályán nemcsak az F1-es hétvégén zajlik az élet

Az üzletfejlesztési igazgató – aki tapasztalatszerzés céljából utazott az egyik leghíresebb F1-es pályára – elárulta: az angol partnerrel megalkották a testvérpálya fogalmát, és a részletek kidolgozását követően a Hungaroring együttműködési megállapodást írhat alá a legendás brit pálya tulajdonosaival.

 

„Egyszerűen fantasztikus volt minden, amit láttam. Bepillantást nyerhettem a színfalak mögé, és egyszerűen lenyűgözött a tizenhatmillió fontért felújított főépület, amelynek negyedik emelete további egymillió fontos beruházásból rövidesen elkészül” – ecsetelte a látottakat Szalay Balázs.

 

Az üzletfejlesztési igazgató persze a pályahasznosítás szemszögéből is tájékozódott Silverstone-ban, és tapasztalatai alapján úgy véli, megtalálta a követendő mintát a Hungaroring számára.

Szalay Balázs (középen) kapcsolatokat is épített
Szalay Balázs (középen) kapcsolatokat is épített

„Ha szükséges, két pályára tudják bontani a ringet, de található kinn vezetéstechnikai centrum, autós- és motorosakadémia, illetve egy minden igényt kielégítő ralipálya is – fogalmazott Szalay Balázs. – Hiába jön a tél, a sok létesítményből mindig tudnak hasznosítani valamit, így nem csoda, ha immár csak a felét adja az F1-es verseny bevétele a pálya éves bevételének.”

 

„Napi negyvenezer font jön be a pályák kiadásából, hisz jelenleg is négy üzemel, míg mi otthon, ha kiadjuk azt az egyet, akkor ennek csak az ötödét tudjuk elkönyvelni. Persze az akadémiák gépjárműparkja is fantasztikus, összesen ötmillió font értékben kínálnak a partnereknek autókat a bérléshez. Az az álmom, hogy egyszer mi is képesek legyünk ezt megközelíteni a Hungaroringen.”

Legfrissebb hírek

Női kézi: Pásztor Noémi csapata megvédte bajnoki címét Romániában

Kézilabda
14 perce

Csehország jobb volt, harmadszor kapott ki a magyar csapat az elit-világbajnokságon

Jégkorong
37 perce

AIPS: a párizsi olimpia és a németországi labdarúgó Eb nyújtotta a legjobb médiakiszolgálást

Egyéb egyéni
38 perce

Premier League: a brazil válogatott jobbhátvédjére hajt a Spurs – sajtóhír

Angol labdarúgás
51 perce

Raúl Asencio közleményt adott ki, tagadja az ellene felhozott vádakat

Spanyol labdarúgás
58 perce

Hamilton édesapja az FIA-nál kaphat pozíciót – sajtóhír

F1
1 órája

Branislav Fodrek 2027-ig lesz a DAC edzője – hivatalos

Minden más foci
1 órája

La Liga: Espanyol–FC Barcelona

Spanyol labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik