A Formula–1-es motorgyártók meggyőzték a Nemzetközi Automobil-szövetség szabályhozóit, így 2013 helyett csak 2014-ben vezetik be a turbómotorokat a sportágban, ráadásul az előzetes tervekkel ellentétben az 1.6 literes erőforrások nem négy-, hanem hathengeresek lesznek.
A Ferrari ellenezte leghangosabban a négyhengeres motorok bevezetését, s a Mercedes és a Cosworth is nemtetszését fejezte ki a tervezett szabály miatt. Egyedül a Renault-nak tetszett a 2013-as tervezet, sőt a franciák azzal fenyegetőztek, hogy ha a többi csapat lobbija sikeres lesz, motorszállítóként távoznak az F1-ből.
A 2014-es idényre vonatkozó egyezség azonban a jelek szerint mindenkinek tetszik, és lezárhatónak tekinthető a több héten át tartó vita.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





