F1: Szégyen, hogy csak a 14. rajtkockát szereztem meg - Schumacher

2011.04.16. 11:16
Címkék
Michael Schumacher az idei harmadik versenyen sem tudott bejutni az időmérő edzés harmadik szakaszába. A Kínai Nagydíj kvalifikációján kifogott a német pilótán a második szakasz – Vitalij Petrov lerobbanó autója miatti – megszakítása, illetve a hátsó légterelő Malajziában is tapasztalt meghibásodása, és csak a 14. rajtpozíciót szerezte meg. Pedig Nico Rosberg a negyedik rajtkockát elérve demonstrálta, mire képes a fejlődő Mercedes.

„Micsoda szégyen! A hétvégén végre megmutattuk, milyen jó az autó, és milyen sokat léptünk előre, de csak Nico ért el olyan eredményt az időmérőn, amit remélhettünk – kesergett Schumacher. – A második szakaszban nem jött össze a köröm, és a hátsó egyenes utáni féktávon ismét előjött a hátsó légterelő hibája, ami miatt elrontottam a tizennégyes kanyart. A jó rajtban bízhatok, talán sikerül néhány helyet előretörnöm."

Ross Brawn csapatfőnök is a hétszeres világbajnok balszerencséjéről beszélt.

„Nagyon sajnálom Michaelt, hiszen végre jó az autónk, de a piros zászló a legrosszabbkor jött, és a legfontosabb körében megint rosszul záródott a hátsó légterelője" – mondta Brawn.

 

Legfrissebb hírek

Szabadkártyát kaptak a Williams testvérek a US Openre

Tenisz
4 perce

NB III: továbbra is hibátlan a Gyula, a III. kerület, a Kaposvár és a Pécs

Labdarúgó NB II
16 perce

Asztalitenisz: Szántosi Dávid bravúrgyőzelemmel jutott tovább

Egyéb egyéni
20 perce

Az MTK nem tudta legyőzni otthon az Astrát, az FTC hét góllal nyert a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
31 perce

Még két szélső, és tökéletes lesz az AS Roma kerete?

Olasz labdarúgás
58 perce

Farkas Balázs az elődöntőbe jutott a fallabda Budapest Openen

Egyéb egyéni
1 órája

„Akkor sem leszek meglepve, ha a Ferencváros támadólag lép fel” – a Trabzonspor edzője a visszavágó előtt

Európa-liga
1 órája

Imolában rendezhetik a szezonzárót – sajtóértesülés

F1
1 órája