Formula-1: Krízis felé tart az F1, 2-3 csapat végveszélyben - Mosley

2010.12.09. 12:25
Címkék
Max Mosley, a Nemzetközi Automobil-szövetség egykori elnöke borúsnak látja a Formula–1 jövőjét, a brit jogász szerint a nagycsapatokkal továbbra sem lesz gond, de a kisebb gárdák közül kettő vagy három ki fog lépni az autós sorozatból 2011-ben.

„Most mindenki arról beszél, milyen jó volt az idény, hogy mindegyik újonc végig tudta versenyezni a szezont, de sajnos újabb krízis felé tartunk – mondta az FIA vezéreként az utolsó éveiben a költségcsökkentés mellett kardoskodó Mosley. – Jövőre százmillió dollárba fog kerülni az idény teljesítése. Ebből 30-40 milliót kapnak a csapatok Ecclestone-tól, 20-25-öt a szponzoraiktól vagy fizető pilótáiktól. A többi honnan jön? Két vagy három csapat biztosan lemorzsolódik a mezőnyből."

A nemrég Bernie Ecclestone által bírált Mosley szerint a húszversenyes menetrend ártani fog az F1-es sorozat népszerűségének.

„Túl sok a húsz verseny, hiszen minél több van, annál kisebb egy-egy futam jelentősége. Az emberektől nem lehet ennyi vasárnap délutánt elvenni, a nézők is rájönnek, hogy nem nagy ügy egy-egy futamot kihagyni, és az lesz a vége, hogy leszoknak a versenyek nézéséről" – tette hozzá Mosley.

Legfrissebb hírek

Kozák Luca: Nagy önbizalmat adnak az eddigi eredmények

Atlétika
7 perce

Hosszú idő után nem borult a papírforma, kéz a kézben jutott fel a Vasas és a Honvéd – NB II-es idényértékelő

Labdarúgó NB II
26 perce

A Sky Sports is tényként kezeli Robbie Keane távozását

Labdarúgó NB I
47 perce

Flick: Mindig mondtam, hogy Guardiola a világ legjobb edzője

Spanyol labdarúgás
1 órája

Népsport: Kléber Gábor a játékosokkal szót értett

Népsport
1 órája

Nagy Miklós: Nehéz, de szép utat választottunk

Labdarúgó NB II
1 órája

A középpályára érkezett a Videoton első igazolása

Labdarúgó NB II
1 órája

Új edzővel, és jó taktikával nyerte a Vértes Terep Maratont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik