Häkkinen: Schumacher tragikus hős

Vágólapra másolva!
2010.11.17. 16:43
null
Michael Schumacher a kritikák ellenére nem adja fel, jövőre is indul az F1-ben (Fotó: Action Images – archív)
Címkék
Mika Häkkinen szerint Michael Schumacher a 2010-es idényben csak azt érte el, hogy megtépázta korábban megszerzett tekintélyét, ráadásul az idényzárón kis híján bele is halt ebbe a kalandba, amelyet a kétszeres világbajnok szerint még ezen a télen fel kellene adnia egykori riválisának.

„Michael most már tragikus hős, nem értem, miért erőlteti a versenyzést, és miért nem vonul végleg vissza – fogalmazott Häkkinen a müncheni TZ-ben megjelent írásában. – Mindenkinél többet nyert, mit akar még bizonyítani? Futamról futamra árt magának, és nem sokakat érdekel, hogy ennek technikai okai vannak, vagy csak nem tud lépést tartani a fiatalokkal.”

Häkkinen aggódik egykori riválisáért (Fotó: Mirkó István, archív)
Häkkinen aggódik egykori riválisáért (Fotó: Mirkó István, archív)

Häkkinen azt még megértette, miért akart Schumacher visszatérni, hiszen három évvel F1-es karrierje befejezése után ő is versenyautóba ült, de a német túraautó-bajnokságban nem sok babér termett számára, három idény alatt 31 versenyéből hármat nyert meg, az összetettben nem lett jobb ötödiknél.

„Csak azért, mert F1-es világbajnok voltam, nem kaptam ajándékokat az ellenfeleimtől a pályán, bele kellett törődnöm, hogy eljárt felettem az idő – írta a 42 éves Häkkinen, ajki szerint Schumacher az Abu-dzabi Nagydíj első körében történt balesetével kis híján elrontotta a németek ünnepét, Sebastian Vettel világbajnokká koronázását… – Nevetséges hibát követett el, ahogy megcsúszott a kanyarban, s megállt a forgalommal szemben. Majdnem az életébe került a hiba, a németek most nem ünnepelnének, hanem gyászolnának.”

Schumacher az év közben is rengeteg  kritikát kapott, az 1991-es bemutatkozó éve óta először nemcsak hogy futamot nem tudott nyerni, még a dobogóra sem állhatott fel. A német ennek ellenére eltökélt, jövőre is indul az F1-ben, a hét végén pedig a Pirelli gumijait teszteli Abu-Dzabiban.

Häkkinen, akit Schumi sokáig az egyetlen olyan riválisának tartott, akit igazán tisztelt, megjegyezte, nem fél attól, hogy írása tönkreteszi kapcsolatát Schumacherrel, hiszen mint mondta: „Sohasem voltunk közeli barátok, mindig is túlságosan arrogánsan közeledett felém.”

SCHUMACHER ÜTKÖZÉSE LIUZZIVAL
   
Legfrissebb hírek

Szerdai sportműsor: Észak-Macedónia–Magyarország férfi kosárlabda-világbajnoki előselejtező

Minden más foci
6 órája

„Kétgólos hátrány azért még nem a világvége” – Varga Barnabás a Qarabag elleni továbbjutási esélyekről

Bajnokok Ligája
6 órája

Három gólt kapott a Rangers, a Crvena zvezda is hazai vereség után várja a BL-selejtező visszavágóját

Bajnokok Ligája
6 órája

Mbappé gólja döntött, Xabi Alonso győzelemmel debütált a La Ligában a Real Madrid élén

Spanyol labdarúgás
6 órája

A második félidőben jött a feketeleves – két góllal nyert a Qarabag az FTC ellen Budapesten

Bajnokok Ligája
6 órája

Bravúr! Fucsovics legyőzte a második kiemeltet Winston-Salemben

Tenisz
7 órája

Isak közleményt adott ki, szerinte a változás mindenki érdeke

Angol labdarúgás
7 órája

Piros Zsombor bejutott a második fordulóba a US Open selejtezőjében

Tenisz
7 órája
Ezek is érdekelhetik