Ascanelli: Vettel ugyanolyan jó, mint Senna

Vágólapra másolva!
2010.11.19. 10:33
null
Sebastian Vettel 23, Ayrton Senna 28 évesen szerezte meg az első világbajnoki címét (Fotó: NS/montázs)
Címkék
Giorgio Ascanelli, a Toro Rosso technikai igazgatója szerint Sebastian Vettelből is ugyanolyan legendás versenyző lehet, mint Ayrton Senna volt egykor. Az olasz szakember a McLarennél a brazil versenymérnökeként dolgozott, Vettelt pedig 2008-ban segítette hozzá az első futamgyőzelméhez.

„Roppant szerencsésnek tartom magam, mert közel húsz éve, F1-es pályafutásom első felében, valamint most, a vége felé is találkozhattam ugyanolyan zsenialitással, méghozzá testközelből – mondta Ascanelli az Autosport magazinnak. – Két évvel ezelőtt megmondtam, hogy Sebastian világbajnok lesz, és tessék, már itt is vagyunk."

Ascanelli 2007 óta a Toro Rosso technikai igazgatója, ő felügyelte Vettel munkáját a 2007-es idény második felében, majd 2008-ban, amikor az Olasz Nagydíjat megnyerve a német pilóta az F1 történetének legfiatalabb futamgyőztese lett.

„Megvan benne az a tehetség, ami Sennában volt, de most még nem lehet megmondani, hány világbajnoki címet fog szerezni. Ron Dennis szokta mondani, hogy az első világbajnokságot nem olyan nehéz megnyerni, az igazán kemény feladatot a csúcson maradás jelenti. Úgy gondolom, Sebastianban megvan ez a képesség is, ezért hosszú ideig ott lesz a Formula–1 élmezőnyében" – mondta a McLarennél Sennával 1992-ben és 1993-ban együtt dolgozó Ascanelli.

Az 51 éves szakember 1985-ben a Ferrari mérnökeként került az F1-be, és 1989-ben már vezető versenymérnök volt a Scuderiánál, ahol 1995 és 2000 között is dolgozott.

Az F1-es pályafutását 1984-ben a Toleman-istállónál megkezdő, 1985 és 1987 között a Lotusnál versenyző Ayrton Senna 1988-ban, 1990-ben és 1991-ben világbajnok lett a McLarennél, amelyet 1994 elején hagyott el a Williamsért. Az edzésmenőnek tartott, az embereket gyorsasága mellett karizmatikus személyiségével is lenyűgöző brazil új csapatánál a harmadik versenyén halálos balesetet szenvedett.

Legfrissebb hírek

Hat magyart vontak eljárás alá és tiltottak ki hat hónapra a csíkszeredai stadionból

Minden más foci
3 órája

Szombati sportműsor: MTK–FTC, ZTE–DVSC

Minden más foci
3 órája

Varga Zsolt: Ezzel a szenvedéllyel nagy dolgokra képes a csapat; Sima újpesti sikerrel kezdődött az idény

E-újság
3 órája

Littler és Rock is nagy meccsen jutott be az elődöntőbe Blackpoolban

Egyéb egyéni
3 órája

Egyetemi világjátékok: három éremmel gazdagodott a magyar csapat

Egyéb egyéni
4 órája

A Newcastle Isak pótlásán dolgozik; Gyökeres megkapta az engedélyt az orvosira – pénteki transzferhíradó

Minden más foci
4 órája

Aranybányából ifitemető – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
4 órája

Még élnek az álmok – Mohai Dominik jegyzete

Labdarúgó NB I
4 órája
Ezek is érdekelhetik