Formula-1: a Bridgestone év végén biztosan kiszáll a száguldó cirkuszból

Vágólapra másolva!
2010.03.18. 19:04
Címkék
A Formula-1 jelenlegi kizárólagos gumiszállítója, a Bridgestone cáfolta azokat a híreszteléseket, melyek szerint év végén mégsem távozik a száguldó cirkuszból.

A japán nagyvállalat tavaly év végén jelentette be, hogy 2010 után távozik a sportágból, így a Nemzetközi Automobil-szövetségnek (FIA) tendert kell kiírnia a távozó beszállító pótlására.

Bár az utóbbi hetekben több olyan hír is felröppent, mely szerint a Bridgestone-t mégis sikerül rávenni a folytatásra, a cégnél most ezt kategorikusan cáfolták:

„Meghoztuk a döntésünket, és ezen semmi sem változtathat"  – nyilatkozta Hiroshi Jasukawa, a Bridgestone motorsport igazgatója az Autosportnak.

Bár az FIA még nem írta ki a jövő évre vonatkozó tendert, a hírek szerint a koreai Hankook és Kumho érdeklődik a hivatalos beszállítói pozícióért.

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Dallas Cowboys 24 éves játékosa

Amerikai sportok
1 perce

Ismét kiválóan tanuló és sportoló fiatalokat tüntetett ki a Waberer’s Alapítvány

Egyéb egyéni
8 perce

WTA-vb: Pegula simán megverte Paolinit, szurkolhat Szabalenkának a csoportkör záró meccsén

Tenisz
21 perce

Vívás: három férfi kardozónk az algíri vk főtábláján

Egyéb egyéni
30 perce

A Bruges ellen eltört az orra a Barcelona védőjének, kihagyhatja a hétvégi bajnokit

Bajnokok Ligája
36 perce

A Tüskecsarnokban rendezik meg a Sárközy Tamás-emléktornát

Jégkorong
1 órája

Különleges élményt ígér versenyzőknek és nézőknek is a Zemplén rali hétvégi futama

Egyéb autó-motor
1 órája

Az Opta szerint az Arsenal, a Bayern, a City és a Liverpool a BL legfőbb favoritjai

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik