A Williams bejelentette Barrichello érkezését

Vágólapra másolva!
2009.11.02. 11:52
Címkék
Eldőlt, hogy Rubens Barrichello távozik a Brawn-istállótól, és a Williamsnél folytatja pályafutását. A 37 éves brazil pilóta érkezéséről Frank Williams csapatfőnök számolt be, aki elárulta, az istálló másik versenyzője a 22 éves német Nico Hülkenberg lesz.
Barrichello a Williamsnél folytatja (Fotó: Reuters)
Barrichello a Williamsnél folytatja (Fotó: Reuters)

A Formula–1-es Williams istálló hétfőn bejelentette, hogy 2010-től Rubens Barrichello és a száguldó cirkuszban eddig még nem szereplő Nico Hülkenberg lesz a két pilótája.

Az már hetekkel ezelőtt téma volt a sajtóban, hogy a Brawn-istállótól távozó veterán brazil pilóta a Williamshez szerződik. Most az is kiderült, hogy a mindössze 22 éves német versenyző lesz a társa, aki 2008-ban Formula–3-as, az idén pedig GP2-es világbajnoki címet nyert.

„Rubenst nem kell bemutatni senkinek. Nem csak rendkívül tapasztalt pilóta a Formula–1-ben, hanem elkötelezett, tehetséges versenyző, aki ebben az évben kemény harcot vívott a világbajnoki címért" – mondta Frank Williams, az istálló vezetője.

„Nico Hülkenberg bemutatkozó évében megnyerte a GP2 sorozatot, előtte pedig a Formula–3-ban, a Formula Mastersben, az A1 GP-ben, valamint a németországi Formula BMW-ben is az élen végzett" – mutatta be új pilótáját Williams.

„Nico Rosberg és Nakadzsima Kazuki az év végéig a versenyzőnk marad, és szeretném megköszönni nekik a csapatért tett munkájukat" – tette hozzá a csapatfőnök.

Legfrissebb hírek

Udvardy Panna mindkét szettben brékelőnyben volt, de kikapott a brazíliai torna negyeddöntőjében

Tenisz
4 órája

Verstappen vette át a vezetést Leclerc előtt, Piastri a top 10-en kívül a második mexikói edzésen

F1
4 órája

Kettesben egy régi hőssel – Csillag Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
5 órája

Kristoffer Zachariassen: Szeretném bebizonyítani, hogy a csapat hasznára vagyok; Lamine Yamal a Real Madridról: Csalnak és panaszkodnak

E-újság
5 órája

Az FTC lassan a régió éllovasa lesz – Szöllősi György jegyzete

Európa-liga
5 órája

Szombati sportműsor: három mérkőzés az NB I-ben; DVSC–ETO és Koprivnica–FTC a női kézi BL-ben

Minden más foci
5 órája

Először nyert idegenben a Nantes az idényben

Francia labdarúgás
6 órája

Továbbra sem megy a West Hamnek, a Leedstől is kikapott

Angol labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik