Meglepetés Jerezben: Webber a leggyorsabb, Hamilton csak hatodik

2008.02.13. 18:01
Meglepetésre a Red Bull-Renault-val szereplő Mark Webber bizonyult a leggyorsabbnak szerdán a Formula-1-es csapatok jerezi tesztelésén, mögötte Nico Rosberg és Nakadzsima Kazuki végzett. A kedden még a legjobb időt autózó Lewis Hamilton csak a hatodik helyen végzett, a top3 tagjai mellett Fernando Alonso és Robert Kubica is megelőzte.
Szerdán Mark Webber volt a leggyorsabb Jerezben

Rasszizmus-ellenes kampányt indít a nemzetközi szövetség

A Nemzetközi Automobil-szövetség rasszizmus-ellenes kampányt indít a Formula-1-ben, ennek első állomása az április 25-27.-én sorra kerülő Spanyol Nagydíj lesz.

Az FIA reméli, hogy valamennyi csapat csatlakozik a kezdeményezéshez. A szövetség később szeretné kiterjeszteni a kampányt a pályákra és a nemzeti föderációkra is.

A „Versenyzés a rasszizmus ellen” nevet viselő akció előzménye, hogy a közelmúltban a barcelonai tesztelésen néhány szurkoló trágár kifejezésekkel és transzparensekkel szidalmazta Lewis Hamiltont, a McLaren-Mercedes versenyzőjét. A brit pilóta csapat már jelezte, csatlakozik az FIA kampányához.
A száguldó cirkusz népszerű spanyolországi tesztpályáján hétfő óta köröznek a gépek: az első napon David Coulthard (1:20,641 p), míg kedden Hamilton (1:19,102) volt a legjobb.

Szerdán ismét ideálisnak mondható körülmények várták a pilótákat: a levegő 19, a pálya 25 fokos volt. A mai tesztet kétszer kellett megállítani, délelőtt Coulthard megpördülése, míg 15:37 órakor Nelsinho Piquet motorhibája okán.

A jó időnek köszönhetően a tizenhat versenyző rengeteget dolgozhatott, a legszorgalmasabbnak a lengyel Robert Kubica bizonyult 116 megtett körrel, tőle kettővel maradt el a német Sebastian Vettel. A legrövidebb ideig a brazil Rubens Barrichello tartózkodott a pályán, 58 alkalommal haladt át a célvonalon.

Mark Webber teljesítménye elismerésre méltó, hiszen több tizeddel előzte meg ellenfeleit, alaposan megjavította Hamilton keddi legjobb idejét. Az ausztrál versenyző 72 kört ment. A jelentések azért megemlítik, legjobb idejét minden bizonnyal kevés üzemanyaggal és friss abroncsokkal érte el.

A nemrég még műszaki hibákkal küszködő Williams-csapat ismét bizonyította, jó úton halad, hiszen Rosberg (98 kör) és Nakadzsima (91) is felkerült a képzeletbeli dobogóra. A japán pilóta már kedden is remekelt, akkor a negyedik helyen zárt.

Érdekesség, hogy a legjobb három versenyzőt már a kétszeres világbajnok Fernando Alonso sem tudta megközelíteni, hátránya több mint 1 mp volt Webberrel szemben.

FORMULA-1-ES TESZT, JEREZ (SPANYOLORSZÁG)