Fernando Alonso: Tudom, hogy jó eredményre leszünk képesek

2008.01.15. 20:15
Visszatérése óta először tesztelte a Renault-t, és a jerezi tesztsorozat második napján rögtön a mezőny élén végzett az R27-essel Fernando Alonso, megelőzve a világbajnok Kimi Räikkönent is. A kétszeres világbajnok egy interjúban elmondta: fizikailag és szellemileg is hihetetlenül kemény felkészülést végzett a 2008-as idény előtt.
Fernando Alonso már nagyon várja, hogy beülhessen az új Renault-ba, amelyet január 31-én mutatnak be
Reuters
Fernando Alonso már nagyon várja, hogy beülhessen az új Renault-ba, amelyet január 31-én mutatnak be
Fernando Alonso már nagyon várja, hogy beülhessen az új Renault-ba, amelyet január 31-én mutatnak be
Reuters
Fernando Alonso már nagyon várja, hogy beülhessen az új Renault-ba, amelyet január 31-én mutatnak be

„Az év végi ünnepeket családommal és barátaimmal töltöttem Spanyolországban, sokat pihentem” – mondta a kétszeres világbajnok Alonso a csapat hivatalos sajtóinterjújában.

„A szünet további részében Svájcban voltam, elkezdtem a fizikai felkészülést. A téli időszakban rendkívül intenzív programot teljesítek.”

A spanyol klasszis a tavalyi szezon után hagyta el a McLarent, és többhetes tárgyalássorozat után szerződött régi-új munkaadójához, a Renault-hoz.

Azóta szinte folyamatosan készül az 59. Formula-1-es világbajnokságra, és reméli, semmilyen rendkívüli esemény nem zavarja meg a szereplését.

„Nagyon fontos, hogy télen megfelelő edzettségi állapotba kerüljek, hogy utána a lehető legjobb teljesítményt nyújthassam” – folytatta a 26 éves oviedói pilóta.

„A mostani szezon előtt még rátettem egy lapáttal, rengeteget futottam, úsztam és sok időt töltöttem az edzőteremben.”

„Remélem, idén is egészségesek maradnak a hozzám közel álló személyek, mert ez az egyik legfontosabb dolog. Magamnak boldogságot kívánok, mert a második leglényegesebb. Végül pedig azt szeretném, hogy örömömet leljem a munkámban és elérjem a céljaimat”.

Fernando Alonso tervei nem változtak a Formula-1-ben: a szezon előtt csak azt ígéri, hogy ismét keményen harcol majd a sikerért, mindent megtesz azért, hogy a lehető legjobb teljesítményt nyújtsa.

„Tudom, hogy képesek leszünk a jó eredményre a Renault-csapattal, hiszen a múltban már sikeresek voltunk. Tudom, hogy kollégáim mindent beleadnak” – szögezte le.

A kétszeres világbajnok pilóta kedden tesztelt először 2008-ban és a bemutatkozás alkalmával felidézte korábbi Renault-s élményeit, de már a jövőbe is tekintett.

„Nagyon optimista vagyok. Számos új színnel találkoztam, vadonatúj a sisakom, de már nagyon hiányzik az új autónk.”

„A tesztet illetően nincsenek konkrét célkitűzéseim. Persze alkalmam lesz arra, megismerkedjek a kocsinkkal, amelyet már az elektronikus segédeszközök nélkül vezetek.„

„A két nap során értékes tapasztalatokat szerezhetek az új szabályokról” – fogalmazott a francia csapat klasszisa.
Legfrissebb hírek

A Racing Bulls egyedi dizájnt használ a Japán Nagydíjon – képek

F1
2026.03.21. 15:07

Azonnali hatállyal távozik az Audi csapatfőnöke – hivatalos

F1
2026.03.20. 16:31

Lapaj fent játszik tovább – Tóth Anita emlékezik Dávid Sándorra

Egyéb egyéni
2026.03.18. 11:17

Antonelli bravúrja – 87 éve nem látott ilyet a Grand Prix-versenyzés

F1
2026.03.17. 14:04

„Néha a frászt hozták rám” – Vassuer nem tartotta volna igazságosnak, ha leállítja Hamiltont és Leclerc-t

F1
2026.03.16. 13:02

Alonso egy kör alatt 5 helyet vesztett, integetett Péreznek, majd feladta a kínai versenyt

F1
2026.03.16. 12:27

„Verstappennek ez egy igazi horrorshow” – Wolff szerint nem az F1-gyel, hanem a Red Bull autójával van gond

F1
2026.03.15. 20:23

Dupla nulla a McLarennél – Norris és Piastri sem tudott elrajtolni Kínában

F1
2026.03.15. 19:11
Ezek is érdekelhetik