Coulthard: Lewis Hamilton Ayrton Senna és Alain Prost keveréke

2007.06.24. 13:34
Címkék
A Michael Schumacher utáni korszakot nem Fernando Alonsóról, hanem Lewis Hamiltonról nevezik majd el – mondta David Coulthard, a Formula—1-es Red Bull csapat brit pilótája, akit arról faggattak, milyen és mennyire jó versenyző a McLaren-Mercedes 22 éves angol vb-éllovasa. A skót sportember úgy véli, Hamilton szereplése az év legnagyobb meglepetése a száguldó cirkuszban.
Lewis Hamilton a Kanadai Nagydíj után az indianapolisi versenyt is megnyerte
Reuters
Lewis Hamilton a Kanadai Nagydíj után az indianapolisi versenyt is megnyerte
Lewis Hamilton a Kanadai Nagydíj után az indianapolisi versenyt is megnyerte
Reuters
Lewis Hamilton a Kanadai Nagydíj után az indianapolisi versenyt is megnyerte

„Lewis a megfelelő ember a megfelelő helyen és időben” – jelentette ki David Coulthard.

A 36 éves, 13-szoros futamgyőztes pilóta rendkívül elismerően beszélt ifjú honfitársától, és elárult néhány kulisszatitkot is.

„Korábban, amikor Lewis az Formula–3-as Európa-bajnoki sorozatban versenyzett, már a GP2-be vágyott, de a McLaren ekkor még azt akarta, hogy maradjon az F3-ban” – emlékezett vissza Coulthard.

„Úgy gondolták, hogy több tapasztalatra lenne szüksége, Lewis azonban ennek nem örült, és azt kérdezte tőlem, szakítson-e a McLarennel.”

Szavazás

Ön szerint korszakos egyénisége lesz a Formula–1-nek Lewis Hamilton?

Írja be az itt látható számot!
„Nos, annak idején nekem is megvoltak a magam problémái a McLarennel, mégis azt tanácsoltam, hogy maradjon, hiszen a Wokingban kinevelik mint versenyzőt.”

A Red Bull csapat veteránja arról is beszélt: Lewis Hamilton azért tudja már most megverni a címvédő, kétszeres világbajnok Fernando Alonsót, mert ő már tökéletesen tudja, hogyan kell a Bridgestone abroncsokon menni.

„Tavaly Fernando a Michelin-gumikkal felszerelt Renault-t vezette, Lewis pedig Bridgestone-nal ment a GP2-ben. Az idén a McLaren is Bridgestone-t használ, és – higgyék el – a versenyzőknek rámegy egy kis idejük, mire rájönnek, hogyan kell versenyezni az új gumikon. Lewisnak erre nem volt szüksége.”

Végezetül Coulthard kijelentette: Lewis Hamilton versenyzőként a néhai Ayrton Senna és Alain Prost keveréke.

„Hogy mennyire jó Lewis? Kétségtelenül egészen különleges. Úgy gondolom, hogy Senna és Prost kombinációja. Megvan benne Senna természetes tehetsége, önbizalma és aggresszivitása, de Prost finom stílusa és türelme is.”

„Ez elég lenyűgöző koktél, de Lewisban megvan mindez. Az utóbbi évtizedekben itt volt Senna és Prost, Mansell és Piquet, aztán pedig MIchael Schumacher. Most beléptünk a Hamilton-korszakba.”

Legfrissebb hírek

Ott van! – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB I
6 órája

Nagyobb erők – Ballai Attila publicisztikája

Európa-liga
6 órája

Vasárnapi sportműsor: három NB I-es meccs, Borussia Dortmund–FTC a női kézi BL-ben, Arsenal–Manchester City Ligakupa-döntő

Minden más foci
6 órája

Nyíregyházi bravúr: rangadót nyert a Szpari a DVTK ellen; Hiába Kerkez Milos fifikás gólja, kikapott a Liverpool Brightonban

E-újság
7 órája

Napra pontosan három hónap után nyert az Elche, odahaza győzött a Levante és az Osasuna is

Spanyol labdarúgás
7 órája

Ligue 1: a PSG kiütötte a Nice-t, és újra vezeti a francia bajnokság tabelláját

Francia labdarúgás
8 órája

Két pontjába került a Juvénak a kihagyott tizenegyes; ötgólos meccset húzott be a Milan

Olasz labdarúgás
8 órája

Világcsúcs, de nem Duplantistól – ez történt a fedett pályás vb 2. estéjén

Atlétika
8 órája
Ezek is érdekelhetik