Ron Dennis csapatfőnök szerint a McLaren-Mercedes esélyes lesz a győzelemre az 57.- Formula-1-es világbajnokság ötödik futamán, a Nürburgringen sorra kerülő Európa Nagydíjon.

Reuters

Reuters
Az NSO ajánlja:
Tény, a McLaren-Mercedes az eddigi négy futamon elmaradt a várakozásoktól, a tavaly összetettben második Kimi Räikkönen és társa, Juan Pablo Montoya sem nyert még, így viszont egyre nagyobb a hátrányuk a tavalyi világbajnok Fernando Alonsóval és a Renault-val szemben. Pedig biztos, hogy a wokingiak idén vissza akarnak vágni a tavalyi vereségért, de a jelenlegi helyzet nem ad erre sok esélyt.
Ron Dennis úgy véli, hogy már vasárnap, az imolai San Marinó-i Nagydíjon is megszoríthatták volna a győztes Michael Schumachert és a mögötte második, összetettben biztosan éllovas Alonsót.
„Kimi versenyét nagyban befolyásolta az időmérő edzésen elért szerényebb helyezése. Sajnos elrontotta a kvalifikációt, ezért megfizetett, a futamon beszorult a forgalomba, nem tudott igazán előretörni. Juan Pablo jó munkát végzett, örülünk annak, hogy nem voltak gondjai. Továbbra is azt gondoljuk, mi vagyunk a Renault legnagyobb ellenfele, s most sokkal jobb a helyzetünk, mint tavaly a szezon hasonló szakaszában” – elemezte a pillanatnyi erőviszonyokat a McLaren-Mercedes csapatfőnöke.
Ron Dennis kijelentéseit erősíti az is, amit Martin Whitmarsh, a wokingiak ügyvezető igazgatója nyilatkozott az imolai verseny után.
„Azt gondolom, hogy az idény egészét tekintve legyőzzük a Ferrarit, még akkor is, ha ezen a szinten maradunk mindketten. Nekünk azonban jobb teljesítményre lesz szükségünk, ha a Renault akarjuk megverni. El kell fogadnunk, hogy a dolgok mércéje most a Renault.”
Ugyanezzel a kérdéssel Flavio Briatorét, a Renault csapatfőnökét is megkeresték, akinek a mondatai szintén a McLaren vezetőinek szavaira rímeltek.
„Az imolai eredmény jó nekünk. Tudtuk, hogy ez nem a legjobb pályánk, ennek ellenére másodikok lettünk. És ami ennél is fontosabb: újra több pontot vettünk el Kimi Räikkönentől. Azt hiszem, hogy a bajnoki címért folyó harcban Kimi a riválisunk, és nem Schumacher.”
| Pilóta/Nagydíj | Ausztrália | Malajzia | Bahrein | San Marino |
| Fisichella (R) | 1. | kiesett | kiesett | kiesett |
| Alonso (R) | 3. | 1. | 1. | 1. |
| Räikkönen (M) | 8. | 9. | 3. | kiesett |
| Montoya (M) | 6. | 4. | nem indult | nem indult |
| De La Rosa (M) | nem indult | nem indult | 5. | nem indult |
| Wurz (M) | nem indult | nem indult | nem indult | 3. |
| AZ ÁLLÁS (R vs McL): | 16-4 | 26-9 | 36-19 | 46-25 |
| Pilóta/Nagydíj | Bahrein | Malajzia | Ausztrália | San Marino |
| Fisichella (R) | kiesett | 1. | 5. | 8. |
| Alonso (R) | 1. | 2. | 1. | 2. |
| Räikkönen (M) | 3. | kiesett | 2. | 5. |
| Montoya (M) | 5. | 4. | kiesett | 3. |
| AZ ÁLLÁS (R vs McL) | 10-10 | 28-15 | 42-23 | 51-33 |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik







