Kovalainen volt a leggyorsabb a zárónapon

2006.04.14. 19:49
Címkék
A világbajnok Renault csapat autói diktálták a tempót ma Barcelonában, a Formula–1-es csapatok e heti tesztsorozatának utolsó napján. A Circuit de Catalunyán Heikki Kovalainen volt a leggyorsabb Giancarlo Fisichella előtt. A pénteki gyakorláson már csak nyolc istálló vett részt, a Red Bull-Ferrari ugyanis elhagyta a pályát.
Heikki Kovalainen ismét bizonyította a tehetségét. Számára ezek a tesztek külön bizonyítási lehetőséget jelentenek
Heikki Kovalainen ismét bizonyította a tehetségét. Számára ezek a tesztek külön bizonyítási lehetőséget jelentenek
Heikki Kovalainen ismét bizonyította a tehetségét. Számára ezek a tesztek külön bizonyítási lehetőséget jelentenek
Heikki Kovalainen ismét bizonyította a tehetségét. Számára ezek a tesztek külön bizonyítási lehetőséget jelentenek

Ismét a Renault vette át a vezető szerepet a barcelonai Formula–1-es teszteken. A francia csapat két autója az élen zárta az utolsó napot a katalán versenypályáján, megelőzve a tegnapi nap éllovasát, Jarno Trullit (Toyota), valamint Jenson Buttont (Honda), Michael Schumachert (Ferrari) és a két McLaren-Mercedest.

Az éllovas Heikki Kovalainen egyedüliként tudta áttörni az 1:14 perces határt a Circuit de Catalunyán, 1:13,926 perces eredménye a legjobb, amit a 2006-os, nyolchengeres motorral felszerelt autókkal ezen a pályán elértek. A korábbi „csúcsát” Jenson Button tartotta, a Honda brit pilótája februári ideje kilenc ezreddel marad el a fiatal finn mostani rekordjától.

A mai napon Jarno Trulli, Ralf Schumacher (mindkettő Toyota), Robert Kubica (BMW-Sauber), Mark Webber (Williams-Cosworth) és Juan Pablo Montoya (McLaren-Mercedes) miatt kellett megszakítani a gyakorlást, míg Rubens Barrichellónak kora délután kellett idegbecsípődés miatt befejeznie az edzést.

Kimi Räikkönen sokat dolgozott, viszont nem volt olyan gyors, mint a legfőbb vetélytársak
Kimi Räikkönen sokat dolgozott, viszont nem volt olyan gyors, mint a legfőbb vetélytársak

A McLaren-Mercedesek az autó új elemeinek továbbfejlesztésén dolgoztak egész nap. Noha Kimi Räikkönennek problémamentes napja volt, és száz kört tudott megtenni a pályán, Juan Pablo Montoya 30 fordulót követően befejezte az edzést. A finn pilóta a hatodik, kolumbiai csapattársa a hetedik időt autózta.

A Formula–1-es szezon negyedik futamát jövő vasárnap rendezik meg Imolában, a San Marinó-i Nagydíj előtt a mostani volt az utolsó felkészülési alkalom a csapatok számára.

FORMULA–1-ES TESZT, BARCELONA

A NEGYEDIK NAP EREDMÉNYEI:
1. Kovalainen finn Renault 1:13.926 132
2. Fisichella olasz Renault 1:14.302 90
3. Trulli olasz Toyota 1:14.686 86
4. Button brit Honda 1:14.708 131
5. M.Schumacher német Ferrari 1:14.734 78
6. Räikkönen finn McLaren-Mercedes 1:14.752 100
7. Montoya kolumbiai McLaren-Mercedes 1:14.878 30
8. Barrichello brazil Honda 1:15.018 54
9. Massa brazil Ferrari 1:15.217 76
10. Villeneuve kanadai BMW-Sauber 1:15.321 98
11. Webber ausztrál Williams-Cosworth 1:15.338 83
12. Davidson brit Honda 1:15.583 69
13. Kubica lengyel BMW-Sauber 1:15.791 97
14. R.Schumacher német Toyota 1:16.041 67
15. Wurz osztrák Williams-Cosworth 1:17.752 21
16. Szato japán Super Aguri-Honda 1:19.512 13
17. Ide japán Super Aguri-Honda idő nélkül
Legfrissebb hírek

Szorosnak indult, sima lett a vége: kikapott a Fehérvár az osztrák hokiligában

Jégkorong
16 perce

A Midtjylland elvérzett a tizenegyespárbajban, a Forest jutott be a legjobb nyolc közé az El-ben

Európa-liga
27 perce

Kikapott Varga Barnabás nélkül, de így is továbbjutott az AEK Athén a Konferencialigában

Európa-konferencialiga
1 órája

Schmidt Ádám: A fiatalokat a minőségi létesítményekkel lehet a sporthoz csábítani

Egyéb egyéni
1 órája

A köztársasági elnök Arany Érdeméremmel tüntette ki Bölöni Lászlót

Minden más foci
1 órája

Férfi kézilabda-vb-selejtező: tizenhét góllal nyertek a szerbek a mieink ágán

Kézilabda
1 órája

Stieber: A pályafutásom többről szólt, mint az osztrákok elleni gólról, de abszolút az volt a fénypont

Magyar válogatott
2 órája

Bondár viszonylag simán, Gálfi heroikus küzdelemben veszített Miamiban

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik