Darts-vb: Fallon Sherrock volt a jobb játékos – Ricky Evans

2022.12.21. 13:32
„Ezt megúsztam” – Ricky Evans (Fotó: Getty Images)
A 2020-as visszavonulása után a dartsvilágbajnokságra most visszatérő Raymond van Barneveld úgy érzi, jól játszik, és alig várja, hogy ezt a világelső Gerwyn Price ellen is megmutassa, míg a kedden remekül teljesítő, mégis kieső Fallon Sherrock tanult a történtekből, és biztos abban, hogy jövőre erősebben tér vissza.

A kedd este egyik egyik legjobban várt meccsét Ricky Evans és Fallon Sherrock játszotta. A villámkezű Evans jóval esélyesebbnek számított a fogadóirodáknál, de Sherrock kezdte jobban a meccset, 3–1-re megnyerte az első szettet. Sherrock kiváló, 90 fölötti körátlagon járt, így Evansnak rá kellett kapcsolnia. Döntő legben hozta a második szettet, 87 fölé tornázva az átlagát. A harmadik szettben 2–2 után Sherrock könnyedén kiszállhatott volna, de elrontotta ezeket a nyilakat úgy, hogy közben több durva szektorhibát is dobott. Evans nagy nehezen bedobta a dupla 20-at, és ezzel 2:1-es vezetésre tett szert.

A következő, s mint kiderült, utolsó szett is döntő legig ment, pedig Sherrock a negyedikben megnyerhette volna a játszmát. Az ötödik legben nem volt izgalom, Sherrock nem játszott jól, és ezt Evans simán kihasználta. A szükséges kiszállót megdobva hozta a szettet, s így 3:1-re a meccset is.

„Szerintem erősebb teljesítményt nyújtottam, mint ami eddig jellemzett az évben, szóval erre nem panaszkodhatok. Természetesen csalódott vagyok a vereség miatt, de a nap végén visszatekinthetek a találkozóra, és sokat tanulhatok belőle. Pontosan tudom, min kell dolgoznom a folytatásban, és biztos vagyok abban, hogy erősebben térek vissza” – idézte Fallon Sherrockot a PDC.

A dartstörténelem első olyan női játékosa, aki vb-mérkőzést nyert, kifejtette, szeret visszatérni évről évre az Alexandra Palace-ba, és úgy hiszi, rendre tisztességes teljesítményt nyújt.

„Az eredménytől függetlenül ezúttal is élveztem a játékot. Noha ifjúsági korosztályban Ricky Evans csapatával már szembekerültem, ellene eddig még sosem dartsoztam. Vicces srác, és ezúttal is szórakoztatóvá tette a mérkőzést” – zárta Sherrock.

Ricky Evans elismerően vélekedett vetélytársáról: „Tudtam, hogy kemény lesz, de azt nem, hogy ennyire. Annyira jó… Ő volt a jobb játékos. Ezt megúsztam, de nagyon örülök a győzelemnek. Most nincs veszítenivalóm.”

Raymond van Barneveld kiváló játékával is jelezte, visszatért (Fotó: Getty Images)

A nagy közönségkedvenc, Raymond van Barneveld kedd este 3–1-re elveszítette az első szettet Ryan Meikle ellen. Bár az ötszörös világbajnok holland legenda nem dobott rosszul, angol riválisa 100 fölötti átlagával nem bírt. Van Barneveld azért megrázta magát, és zseniális játékkal 3–0-val egyenlített (13, 14 és egy 12 nyilas leggel). Mind a ketten 100 felett átlagoltak ekkor.

A Barny Army-tábor a harmadik szettben is örülhetett. Döntő legig mentek, és itt Van Barneveld bírta jobban idegekkel (2:1). A negyedik szettre Meikle teljesen elfogyott, Van Barneveld sima 3–0-val hozta, így a meccset is megnyerte 3:1-re.

„Nagyon örülök ennek a sikernek, rendkívül keményen kellett küzdenem a győzelemért. Minden elismerésem Ryané, csodálatosan játszott”nyilatkozta a PDC-nek Van Barneveld, aki 95-ös átlag felett teljesített és 50 százalékosan kiszállózott. S igaza van, Ryan Meikle is remekelt, a maga 93.89-es átlagával az eddig lejátszott 40 mérkőzésből ő a második legmagasabb átlagot dobó kieső.

A 2020-as visszavonulása után a világbajnokságra most visszatérő Van Barneveld a következő körben, december 27-én este a világelső Gerwyn Price-szal méri össze a tudását.

„Szeretem Gerwynt. Öröm nézni azt, ahogyan játszik, igazi harcos. Nagyon tisztelem őt, de hiszek magamban, jól játszom, és alig várom, hogy ezt a világelső ellen is megmutathassam” – zárta Raymond van Barneveld.