Darts: Jonny Clayton a Home Tour utolsó elődöntőse

2020.06.02. 23:24
Jonny Clayton jutott be utolsóként az elődöntőbe (Fotó: AFP, archív)
A PDC Home Tour 40. játéknapján utolsóként Jonny Clayton jutott be az elődöntőbe, miután mindhárom mérkőzését megnyerte a 2. szakasz 8. csoportjában.

A játéknap első mérkőzésén a világranglistán 15. Jonny Clayton magabiztosan, 6–3-ra legyőzte az angol Scott Waitest. A második találkozón a német Max Hopp csapott össze Carl Wilkinsonnal: Hopp jól kezdett, egyből ellépett 3–0-ra, Wilkinson pedig már nem is tudott fordítani, a német 6–3-ra nyert.

A harmadik körben az addigi két vesztes, Waites és Wilkinson játszott egymással – előbbi hamar brékelte Wilkinsont, míg saját legjét hozta (2–0), majd jött az újabb brék, s 4–0 után már nem is volt kérdés, melyik játékosé lesz a meccs. A ranglistán 102. Waites végül elsöpörte Wilkinsont, leget sem engedélyezett ellenfelének és 6–0-ra diadalmaskodott.

A negyedik mérkőzés az addigi két nyertesé, Claytoné és Hoppé volt. Az első hat legben mindketten hozták a saját kezdésüket, 4–3-nál viszont Hopp hibázott, amit Clayton meg is büntettet (5–3), majd saját játékát behúzva 6–3-ra győzött.

Hopp és Waites találkozóján a német kezdésként egymás után kétszer is elveszítette a saját legjét, Waites ellenben nem rontott, így 4–0-ra elhúzott riválisától. A vége nagyon sima 6–1-es siker lett az angolnak.

Az este utolsó meccsén Clayton a csoportgyőzelemért játszhatott az addig nyeretlen Wilkinsonnal. Az angol hozta az első leget, utána viszont Clayton kétszer is brékelte, végül 6–2-re diadalmaskodott, egyúttal tovább is jutott a következő szakaszba.