A Milan véget vetne angolfóbiájának, Mourinho még nem beszél a BL-ről

Vágólapra másolva!
2011.12.16. 16:30
null
A 2004-es elődöntőben Didier Deschamps a Monacót, Claudio Ranieri a Chelsea-t dirigálta, <br />míg most a Marseille-t és az Intert irányítják (Fotó: Reuters)
Címkék
Az Arsenal és a Milan elöljárói biztosak benne, hogy a forduló csúcspárharcát vívja a két klub a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, s a másik leendő angol–olasz csata kapcsán is csupa udvarias megnyilvánulást lehetett hallani a nyoni sorsolást követően. Az érdekeltek közül egyedül José Mourinho, a Real Madrid vezetőedzője nem ragaszkodott az udvariasság formájához, pénteki sajtótájékoztatóján két mondattal elintézte a CSZKA Moszkvát, mondván, még két hónap van arra, hogy erről beszéljen.

 

 

MILAN–ARSENAL

A Milannál és az Arsenalnál úgy vélik, ők játsszák a következő forduló slágerpárharcát – erről szóltak az első nyilatkozatok a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének pénteki sorsolása után. Massimiliano Allegri, az AC Milan vezetőedzője szerint csapatának remek esélyei vannak a továbbjutásra.

„Jó esélyünk van rá, hogy győztesként kerüljünk ki a párharcból, de ehhez februárban a legjobb formánkban kell futballoznunk, nem úgy, mint az előző idényben – utalt a Tottenham elleni hazai vereségre Allegri. – Ismerjük a fiatal és jól szervezett Arsenal erősségeit."

„Ez a forduló párharca – értékelt Umberto Gandini, a Milan igazgatója. – Legutóbb kettő nullára kikaptunk az Arsenaltól a San Siróban, a múltkori kiírásban meg a Tottenham ejtett ki bennünket, szóval most nagyon eltökéltek vagyunk a továbbjutást illetően. Az előző szezonban sok sérülés hátráltatott bennünket, de az idén, úgy néz ki, jobb passzban vagyunk, mint az Arsenal. Két hónap azonban hosszú idő, sok minden megváltozhat. Robin van Persie személyében van egy egészen nagyszerű játékosuk, Arsene Wenger pedig kiváló edző."

„Valószínűleg ezek lesznek a nyolcaddöntő legnagyobb meccsei, két fantasztikus csatára van kilátás – jelezte David Miles Arsenal-klubtitkár, hogy osztja milánói kollégája véleményét. – Őszintén szólva lett volna néhány ellenfél, amelyiknek jobban örültem volna. Még akkor is, ha legutóbb nyertünk ellenük idegenben és továbbjutottunk, azaz a közelmúlt emlékei szépek."

MARSEILLE–INTER

Claudio Ranieri, az Internazionale vezetőedzője örül, hogy a BL februári fordulójában visszavágási lehetőséghez jut: a leendő ellenfelet, a Marseille-t irányító Didier Deschamps ugyanis a 2004-es elődöntőben borsot tört az orra alá – az olasz tréner erre is emlékeztetett a pénteki nyoni sorsolás után.

„Nagyszerű párbaj lesz ez Deschamps-pal! – idézi a Mediaset Ranierit. – Amikor a Monaco edzője volt, én meg a Chelsea-é, egyszer már kiejtett a Bajnokok Ligájából. Nagyon bízom benne, hogy most kedvezőbben alakulnak a dolgok..."

Ranieri – aki 2007-ben a lemondó Deschamps örökébe lépett az élvonalba frissen visszajutó Juventusnál – ezzel együtt úgy véli, a személyes visszavágás lehetősége igazából mellékes, pillanatnyilag a hatékony felkészülés a legfontosabb.

„Egyelőre lehetetlen lenne megmondani, hogy ez jó vagy rossz sorsolás, ezt majd az élet eldönti az eredmények révén – folytatta az olasz szakember. – Egy biztos, bárkit képesek vagyunk legyőzni. Az ellenfél kiléte igazából nem lényeges, ezt mondtam is a játékosaimnak. Szerencsésebb, ha csak magunkkal foglalkozunk, és azzal, hogy a lehető legjobban felkészüljünk. Bízom benne, hogy jó formának örvendő csapatom és fizikailag rendben lévő játékosaim lesznek februárban."

Didier Deschamps, az Olympique Marseille vezetőedzője innen is, onnan is inkább optimista véleményeket hall csapata sorsolásáról, de nem igazán érti, mi a derűlátás oka.

„Szeretném csillapítani az általános lelkesedést, hiszen az Inter változatlanul hatalmas klub, amelynek célja megnyerni a Bajnokok Ligáját. Másfél éve sincs, hogy legutóbb megnyerte – emlékeztetett a francia szakvezető. – Szóval nem tartom ajándéknak a sorsolást, én azt látom, hogy egy rendkívül tapasztalt, kiváló klub az ellenfelünk. A bajnokság elején nehézségekkel küzdött, de kilenc játékosa még mindig rendelkezésre áll a Bajnokok Ligája-győztes csapatból, mind válogatott futballisták, akik a legkiélezettebb helyzetekben képesek hozni magukat. Természetesen van esélyünk nekünk is, mert mindig van, de egyelőre csak annyi biztos, hogy két nagyszerű meccs vár ránk."

Vincent Labrune, a Marseille elnöke így reagált a párosításra: „Nehéz dolgunk lesz, nagyon nehéz, hiszen az egyik európai nagycsapatot, a BL kétezer-tízes győztesét kaptuk ellenfélnek" – mondta a sorsolás után.

„Ráadásul a februári Inter biztosan más lesz, mint az őszi, hiszen Diego Forlán visszatérhet a csapatba a nemzetközi színtéren is, illetve a milánói olyan együttes, amely februárban, márciusban, azaz a nemzetközi kupasorozatok hajrájában lendül a legjobb formába. Kevés esélyünk van arra, hogy 1993 után ismét a nyolc közé kerüljünk, ez csak akkor sikerülhet, ha százszázalékosan odafigyelünk, elszántak és motiváltak leszünk" – összegzett a klubvezető.

NAPOLI–CHELSEA

A Chelsea-nél nehéz párharcra számítanak a az olasz Napoli ellen, de annak nagyon örülnek az angol klub háza táján, hogy dél-európai klub lett az ellenfél.

„A Napoli erejéről mindent elmond, hogy kiejtette a Manchester Cityt a csoportkörben, nagyon veszélyes rivális – mondta David Barnard, a londoniak klubtitkára, aki arra is kitért, hogy André Villas-Boas menedzser José Mourinho asszisztenseként dolgozott az Internél. – André az Internél dolgozva alaposan feltérképezte az olasz klubokat, a Napolit is kívülről-belülről ismeri. Nagy meccsek lesznek, annak pedig külön örülünk, hogy februárban Nápolyban ízelítőt kapunk a tavaszból, és nem a fagyos Oroszországba kell utaznunk."

A nápolyiaktól Andrea Dossena, a Liverpool korábbi védője szólalt meg. „Pool-játékosként szerepeltem a Chelsea ellen a BL-ben, a negyeddöntő első meccsén otthon kikaptunk 3–1-re, majd idegenben 4–4-re végeztünk, s kiestünk. A két spanyol együttes után a Chelsea-t tartottam a harmadik legnehezebb riválisnak – mondta Dossena. – Jobban megy nekünk ama csapatok ellen, amelyek nem állnak be védekezni, és a Chelsea részéről egyik találkozón sem számíthatunk bunkerfocira. Ez lehet az esélyünk, a legjobbak ellen a legjobbunkat mutatjuk."

LEVERKUSEN–BARCELONA

A Barcelonánál szeretnék, ha a pillanatnyilag sérült David Villa játszhatna még meccset a BL jelenlegi kiírásában, ezért nagyon odafigyelnek, hogy ne akadjanak fenn már a Bayer Leverkusenen.

„Az első, ami beugrott róluk, hogy egyszer kiejtettek bennünket az UEFA-kupából – utalt Andoni Zubizarreta, a Barca korábbi nagyszerű kapusa, jelenlegi sportigazgatója az 1987–1988-as UEFA-kupa-kiírásra, amely a Leverkusen diadalával zárult. – Szeretem a német futballt, mindig is szerettem, mert a németek hajtós focit játszanak, és mindig rettenetesen küzdenek."

„Lehetett volna jobb és rosszabb is a sorsolás, de végül is mindegy, ki az ellenfél, alaposan fel kell készülni. Fontos volt, hogy elkerüljük az oroszországi utazást a hideg és az óriási távolság miatt – így a sorsolást Japánból, a klub-vb helyszínéről figyelemmel kísérő Sandro Rosell klubelnök, aki a napokban súlyos sérülést szenvedő David Villáról is szólt néhány szót. – Örülnék, ha David játszhatna a döntőben, mert egyfelől megérdemelné, másfelől ez azt jelentené, hogy sikerült eljutnunk odáig."

A német csapat neves sportigazgatója álomszerű párosításról és kis lélektani teherről beszélt a pénteki sorsolás után.

„Szurkolóink és fiatal játékosaink nem is álmodhattak volna nagyszerűbb sorsolásról, ez egyértelmű – érzékeltette Rudi Völler a „nagy hal" kifogásának előnyös oldalát. – Minden energiánkat mozgósítanunk kell, el kell jutnunk teljesítőképességünk határáig, ha rossz napot akarunk szerezni a Barcelonának. Veszítenivalónk nincs, nyomás alig lesz rajtunk."

CSZKA MOSZKVA–REAL MADRID

A Real Madridot a CSZKA Moszkvával párosították össze Nyonban, a „királyi gárdától" Emilio Butragueno beszélt először a leendő ellenfélről.

„Jónak tűnik a sorsolásunk, de azért veszélyes csapat a CSZKA. Elég csak arra gondolnunk, hogy győzni tudott Milánóban az Inter vendégeként" – nyilatkozta a párosítás megismerése után Emilio Butragueno, a Real Madrid igazgatótanácsának tagja.

„Másrészt az sem mellékes, hogy februárban kell Moszkvába utaznunk, és az orosz telet ismerve ez szintén nehézzé teszi a párharcot. Ebben a szezonban csapatként nagyot léptünk előre, de a Bajnokok Ligájában nehéz jósolni, hiszen egyetlen rossz meccs is elég lehet a búcsúhoz" – tette hozzá a korábbi kiváló támadó.

José Mourinho a pénteki sajtótájékoztatóján inkább a Sevilláról beszélt – amikor a CSZKA-ról kérdezték, csak ennyit mondott: „Azért jutott el idáig, mert több pontot szerzett, mint a csoportja másik két tagja. Van még két hónapunk arra, hogy a BL-ről beszélgessünk, még nincs itt az ideje."

„Csúcsklub vár ránk, nagyon várom az újabb találkozást José Mourinhóval. Nem mindennap játszhatunk ilyen óriás klubbal, a legfontosabb meccseink lesznek ebben az idényben" – mondta Leonyid Szluckij, a CSZKA vezetőedzője.

LYON–APOEL

Az Olympique Lyon a ciprusi APOEL Nicosiával találkozik. A francia klub vezetői nem bánkódtak a párosítás láttán. „Ez a legkedvezőbb sorsolás, amit az utóbbi években kaptunk. Remélem, a nemzetközi tapasztalatunk kamatozik majd a párharc során" – mondta a Lyon elnöke, Jean-Michel Aulas.

„Figyelnünk kell, mert a futballban nem mindig a papírformának megfelelően alakulnak az eredmények. Jó meccseket játszott az APOEL, hazai pályán a Zenitet és a Portót is legyőzte. Az első mérkőzésen, hazai pályán meggyőző teljesítményt kell nyújtanunk, hogy utána nyugodtan utazhassunk az ellenfélhez" – mondta a sportvezető.

„Tudtuk, hogy már nem kaphatunk könnyű ellenfelet. A Lyon jön szembe, fantasztikus csapat csodaszép stadionnal, egy álom lesz ellene játszani" – mondta Hélio Pinto, az APOEL középpályása.

ZENIT–BENFICA

Rui Costa, a lisszaboniak sportigazgatója tisztában van vele, mennyire nehéz lesz a Zenit elleni párharc.

„Bizakodunk, mást nem is tehetünk. A Zenit megmutatta az értékeit a csoportkörben, a Portót megelőzve jutott tovább, amiért tiszteletet érdemel. Ám hiszem, hogy a Benfica a jobb csapat, és tovább kell jutnunk" – mondta Rui Costa.

BASEL–BAYERN MÜNCHEN

Noha a német szaklap, a Kicker első reakciója szerint a sorsolást végző egykori Bayern-labdarúgó, Paul Breitner az FC Basel kihúzásával „Boldog karácsonyt!" kívánt a bajor klubnak a pénteki nyoni BL-ceremónián, a hivatalos müncheni álláspont azért tartózkodóbb.

„Ha maximális összpontosítással játszunk és fáradságot nem ismerve küzdünk, valószínűleg meglesz a negyeddöntő, de egy pillanatig sem szabad lebecsülni őket – mondta Karl-Heinz Rummenigge, egy másik Bayern-legenda, a müncheni klubot működtető gazdasági társaság elnöke. – Mindenesetre nagy motivációként lebeg a szemünk előtt a sorozat döntője, amelyet ugyebár Münchenben rendeznek majd."

Karl Hopfner gazdasági igazgató gyors helyszíni reagálása: „Észnél kell lennünk, hiszen mindannyian láttuk, hogyan bánt el a Basel a Manchester Uniteddel."

„Tehetséges fiatal játékosaik vannak, lelkes a közönségük, és nincsenek híján az európai kupatapasztalatoknak sem – ezek már Jupp Heynckes ellenfelet méltató szavai. A bajorok vezetőedzője egy héttel ezelőtt, a bázeliek MU-verése után már dicsérte a svájci bajnokot, mondván: – Lehet, hogy a Baselnek nincs olyan hírneve, mint a Milannak, legyőzni valószínűleg mégis nehezebb. Tudjuk, hogy ez a csapat képes átlépni a saját árnyékát."

Érdekesség, hogy Heiko Vogel, a Basel vezetőedzője kilenc éven át dolgozott a Bayern utánpótlásában, és olyan játékosok felnevelésében vett részt, mint Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger és Thomas Müller – utóbbi küldött is neki gratuláló üzenetet a manchesteriek legyőzését követően.

A sorsolást megelőzően nekiszegezték Vogelnek a kérdést, mit szólna, ha a német együttes lenne a következő rivális. A szakvezető mosolyogva ekképp válaszolt:

„Nagyon kedvelem a Bayernt, sok embert ismerek náluk, szerencsésnek érzem magam, hogy dolgozhattam ott. Tavaly azonban már játszottunk velük a Bajnokok Ligájában, én meg szeretek mindig újabb európai városokat megismerni. Szóval én a Real Madridban reménykedem."

Nem jött be...

BAJNOKOK LIGÁJA
A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Február 14.
Lyon (francia)–APOEL Nicosia (ciprusi)
Leverkusen (német)–Barcelona (spanyol)
A visszavágókat március 7-én rendezik meg.
Február 15.
Zenit (orosz)–Benfica (portugál)
Milan (olasz)–Arsenal (angol)
A visszavágókat március 6-án rendezik meg.
Február 21.
CSZKA Moszkva (orosz)–Real Madrid (spanyol)
Napoli (olasz)–Chelsea (angol)
A visszavágókat március 14-én rendezik meg.
Február 22.
Marseille (francia)–Inter (olasz)
Basel (svájci)–Bayern München (német)
A visszavágókat március 13-án rendezik meg.

 

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik