PL: húsz év után győzte le ismét a Leeds a Tottenhamet

2021.05.08. 15:40
Elszállóban a Tottenham Hotspur Bajnokok Ligája-reményei: a londoni együttes 3–1-re kikapott a Leeds United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának szombati játéknapján.
Húsz év után győzött ismét a Leeds United a Tottenham ellen a Premier League-ben. (Fotó: AFP)

A házigazda Leeds az első negyedórában ellenfele fölé tudott kerekedni, több helyzetet is kialakított, ennek meg is lett az eredménye, de egy hatalmas védelmi hiba kellett Stuart Dallas góljához.

Bő 12 perc múlva Szon Hung Min egyenlíteni tudott: Dele Alli maradt üresen a labdával, majd a dél-koreai elé passzolt, aki egy az egyben megverte Illan Meslier kapust.

Nem sokkal később Harry Kane majdnem megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot.

A VAR nagyon jól jött a hazaiaknak, ráadásul Patrick Bamford még a szünet előtt előnyhöz juttatta a Leedset.

A fordulást követően Harry Kane ismét a kapuba lőtt, de a partjelző lest jelzett.

A hátralévő időben aztán szinte végig a Tottenham irányította a mérkőzést, de egy újabb védelmi hibát követően a csereként beállt Rodrigo Moreno is betalált, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Az első összecsapáshoz hasonlóan a Crystal Palace 2–0-ra legyőzte a visszavágón is a Sheffield Unitedet. A vendég Palace már a második percben előynbe került Christian Benteke révén, majd két perccel a találkozó vége előtt Eberechi Eze is betalált.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ

Leeds United–Tottenham 3–1 (S. Dallas 13., Bamford 42., Rodrigo Moreno 84., ill. Szon Hung Min 25.)
Sheffield United–Crystal Palace 0–2 (Benteke 2., Eze 88.)