Bő negyedóra alatt lerendezte első bajnokiját a Chelsea

2014.08.18. 20:55
Az újonc Burnley otthon, a bajnokaspiráns Chelsea idegenben rugaszkodott neki az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) első fordulójának. A mérkőzés első gólját a hazaiak szerezték, erre még az első félidőben háromszor válaszoltak Cesc Fabregasék, a folytatás pedig mezőnymunkába fulladt.
André Schürrle (jobbra) és társai nem estek kétségbe: hátrányba kerülve gyorsan  fordítottak (Fotó: Reuters)
André Schürrle (jobbra) és társai nem estek kétségbe: hátrányba kerülve gyorsan fordítottak (Fotó: Reuters)

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Burnley–Chelsea 1–3
Burnley, Turf Moor, 20 699 néző. Vezette: Oliver
Burnley: Heaton – Trippier, M. Duff, Shackell, Mee – M. Taylor (Kightly, 70.), Marney, D. Jones, Arfield – Ings (Sordell, 82.), Jutkiewicz (A. Barnes, 70.). Menedzser: Sean Dyche
A kispadon: Gilks (k.), Dummigan, K. Long, R. Wallace
Chelsea: Courtois – B. Ivanovics, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fabregas, Matics – Schürrle (Willian, 78.), Oscar (Obi Mikel, 82.), Hazard (Drogba, 84.) – Diego Costa. Menedzser: José Mourinho
A kispadon: Cech (k.), Zouma, Filipe Luís, F. Torres
Gólszerző: Arfield (14.), ill. Diego Costa (18.), Schürrle (21.), B. Ivanovics (34.)

„Hatalmas a különbség a két csapat között, ez a valóság. De tesszük, amit tennünk lehet. Bár úgy nézek ki, mint egy kidobóember, de azért van itt gógyi" – vezette fel a Chelsea elleni mérkőzést a hazaiak menedzsere, Sean Dyche, és tartogatott is meglepetést tarsolyában legénysége: a 14. percben Scott Arfield egy bődületes góllal avatta fel a Petr Cechet kiszorító Thibaut Courtois-t. 1–0!

Hamar kiderült azonban, a mester mondanivalójának első fele is igaz, hiszen egy másik debütáns, Diego Costa a kapuba vágott egy kipattanót (1–1), Cesc Fabregas pedig előbb André Schürrlének (1–2, csodás egyérintős akció volt, a BBC szerint egyenesen 25 átadást koronázott meg a német világbajnok), majd Braniszlav Ivanovicsnak (1–3, nagyon magára hagyták a szerbet egy szögletnél) adott gólpasszt.

Még nagyobbra nőhetett volna a londoniak előnye, ha Diego Costa akasztásáért nem sárga következik a csatárnak, hanem büntető a Chelsea-nek.

A pihenő viszont kifejezetten rosszat tett a vendégcsapatnak, a mérkőzés pedig szép lassan mezőnyjátékba fulladt, kósza hazai lehetőségek mellett. José Mourinho beküldte Obi Mikelt, Williant, majd a hajrára Didier Drogbát is, de ez sem változtatott a játék képén: az első félidőben mérgében három gólt vágott a Chelsea, a másodikban meg gyakorolgatta a labdatartást.

Jó hír a „kékek" számára, hogy a PL legutóbbi négy idényét olyan csapat nyerte, amelyik hétfő este játszotta első mérkőzését.

És ezzel a sikerrel egyből a tabella élére ugrott a Chelsea…

20. Newcastle110–2–20

A Chelsea 11 lövéséből nyolc az első 36 percben esett.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

88. perc
Drogba leveszi Courtois kirúgását, majd 18-ról a jobb sarok mellé lő.

87. perc Marvin Sordell
felökleli Terryt, sárga.

84. perc
Jön Didier Drogba is, ő Hazard helyére.

82. perc Obi Mikel
be, Oscar le, Ingset pedig Marvin Sordell váltja.

Nagy hiba volt megállítani a játékot 45 perc után.

78. perc Willian
áll be Schürrle helyére.

73. perc
Utóbbi ível a kapu elé, Courtois kijön a labdáért az ötösre.

70. perc
Kettős csere: Jutkiewicz és Taylor le, Ashley Barnes és Michael Kightly be.

70. perc
Ings jobbról beível, Cahill nyeri a légi csatát Jutkiewicz ellen.

67. perc
Ivanovics jobb oldali beadása túl magas középen Costának.

64. perc
Dean Marney ívelése éppen csak magas az ötösön dalmahodó Jutkiewicznek, előtte Costát szerelték acélkeményen a másik kapu előtt.

61. perc HELYZET!
Ings bal oldali beadásába belecsúsztat az ötösön Jutkiewicz, de nem tudja már irányítani a labdát.

A Chelsea az első félidőben ilyen sok gólt idegenben legutóbb 2011-ben ért el, a Bolton ellen, az elmúlt idényben pedig összességében is csak egyszer, odahaza az Arsenal ellen.

60. perc
Mezőnyjátékba fullad lassan a meccs.

Szegény Cechnek még a nevét is elírták a hivatalos csapatnévsorban. Sic transit...

Ivanovics 17 PL-gólnál jár, beérte a román Dan Petrescut és a francia Leboeuft.

Cesc Fabregas 2004 és 2011 között 70 gólpasszt adott a PL-ben, éppen annyit, mint abban az időszakban Frank Lampard.

49. perc NAGY VÉDÉS!
Cahill rossz helyre szabadít fel, Arfield ballal 16-ról a jobb felsőbe tekerne, ha nem védene hatalmasat a belga kapus!

46. perc
Terry könnyelmű, de Ings jócskán a bal alsó sarok mellé lő a 16-os elől.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

NÉZZÜK, HOGYAN IGAZOLTAK A NYÁRON A PL-CSAPATOK!

A Chelsea legutóbbi 23 PL-meccsén ezzel együtt is csak 11 gólt kapott.

A Chelsea a PL nyitófordulóiban 47 pontot szerzett, ennél többet senki sem.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Ivanovics középtávoli lövését blokkolják.

43. perc
Arfield felbőrözi César Azpilicuetát, de az feltartja kissé, így jöhet John Terry takarítani.

39. perc
Hazard adna be balról trükkösen, de elcsúszik.

38. perc Taylor bal oldali beadását Ings a rövid sarok mellé pörgeti hétről, kisodródva.

A másodosztályban összesen 159 lövés tartott a Burnley kapujára, ez rekord volt.

Nagyon hamar fordított a Chelsea, pedig ha jártak volna edzőképzésre, tudhatnák, hogy idény eleji forma és fel van ázva a pálya, no és egy jogos 11-est sem kaptak meg.

34. PERC MÁR EGY HÁROM!
Egy bal oldali Fabregas-szögletet BRANISZLAV IVANOVICS jobbal négy méterről a jobb felsőbe passzol, kapásból, középről. 1–3!

30. perc Ez a sárga viszont Diego Costáé, aki elesik a kapus mellett egy borzalmas Mee-hazaadás után. A lassításokból kiderült, a kapus karja bizony elérte a spanyol-brazil spiccét...

Ketten is csak nézték Ingset a kékmezes védők közül, nem tudták hirtelen, kinek az Ingse, ki vegye fel.

29. perc
Ings kiharcol egy kornert, amely Courtois-é lesz.

27. perc
Tom Heaton ér el ujjheggyel egy jobb oldali, veszélyes beadást.

A „kékek" legutóbbi tíz hétfői bajnokijukon veretlenek.

Fabregas mindkét Burnley elleni bajnokiján betalált, még az Arsenal színeiben.

25. perc Oscar bal oldali próbálkozása éppen olyan, mint a brazilok nyári vb-szereplése.

24. perc
Schürrlének passzol ismét Fabregas, de nincs lövés 14-ről, mert Kieran Trippier ment egy hatalmas becsúszással.

Ez egy 25 passzos találat volt... VIDEÓ ITT!

21. PERC ÉS MICSODA GÓÓÓL! Hazard két jó csel után jobbra passzol Ivanovicshoz, ő középre forgat Fabregashoz, aki jobbal azonnal indítja ANDRÉ SCHÜRRLÉT, a német pedig szintén vacakolás nélkül a hosszú alsóba passzol jobbal az ötös jobb csücske elől. 1–2!

Hatalmas Chelsea-fölény a pályán.

18. PERC EGYENLŐ! Beszorul a Burnley, Fabregas sarokkal indítja a jobbon Ivanovicsot, akinek lapos beadása a kapufáról kipattan, de DIEGO COSTA elé, aki az ötös előteréből a védők között ballal a jobb alsóba lő. 1–1!

A Chelsea 1998 óta nem kapott ki idénynyitón, Mouval meg ötször nyert.

Eddig az Anfielddel, most az Arfielddel gyűlik meg a baja Mourinhóéknak.

14. PERC TE JÓ ÉG, MICSODA GÓL! Taylor balról középre ível a 16-osra SCOTT ARFIELDNEK, aki jobbal egy levétel után a jobb felsőbe bombáz. A lövés erejéről elég legyen annyi, hogy Courtois fel sem emelte kezeit. De hogy senki sem fogta... 1–0!

12. perc
Schürrle lő az égbe a 16-os jobb csücske elől, fogjuk az erős esőre, majd Gary Cahill ment fejjel egy hazai beívelést.

10. perc
Az első Diego Costa-lövés, blokkolják az ötös előtt.

9. perc
Ivanovics most szépen ment Danny Ings passza után Taylor és a 16-os előtt, majd Schürrle szépen húz el a balon, de bepassza igen rossz Eden Hazardnak.

6. perc
A válasz: Matthew Taylor futtatja Jutkiewiczet a balon, az ötös bal csücske előtti lövés az oldalhálóban köt ki. Braniszlav Ivanovics nem állt a helyzet magaslatán, de Thibaut Courtois biztosított.

4. perc MAJDNEM!
Cesc Fabregas passzát André Schürrle rászúrja 16-ról, jobbal, az ötös előtt álló Ben Meeről kevés híján a jobb sarokba csorog a labda!

1. perc
Lukas Jutkiewicz nyit egy igen rossz lövéssel.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak bordó-kékben, a vendégek tiszta kékben.

Duff a Cheltenham játékosaként szerepelt a hatod-, ötöd-, negyed- és harmadosztályban, majd a Burnleybe igazolva előbb a Championshipben, aztán – először 2009–10-es idényben – a Premier League-ben is pályára lépett. A védőt aprópénznek számító 30 000 fontért igazolta le a Burnley.

A Premier League-újonc Burnley kezdőcsapatában kapott helyet a Chelsea elleni angol bajnokin Michael Duff, a hazaiak északír futballistája, aki azon ritka játékosok közé tartozik, akik az angol félprofi és profi labdarúgás mind a hat osztályát megjárták.

A Burnley az élvonalban mindkét mérkőzését elveszítette a Chelsea ellen.

Egy kis örökmérleg: 69 találkozó, 32 Burnley és 22 Chelsea-siker, 119, ill. 90 rúgott góllal.

JÖTTEK-MENTEK!

A Chelsea-től a Burnleyhez:
2010, Jack Cork, kölcsönbe

Eltiltott nincs.

Egy a sérült: a hazai Sam Vokes.

A "vörös Mourinho".

„Hatalmas a különbség a két csapat között, ez a valóság. Van nyolc olyan másodosztályú csapat, amelynek jobb a játékosállománya, mint a mienk. Tesszük, mit tehetünk, mert mást nem tehetünk. Bár úgy nézek ki, mint egy kidobóember, de azért van itt gógyi" – így a hazaiak menedzsere, Sean Dyche.

„Veszélyes mérkőzés ez a rajton, mindenki győzelmet vár tőled és senki sem tudja, milyen nehéz ezt elérni. A Burnley nyerő csapat" – dicsérte az ellenfelet José Mourinho.

A frissen feljutó kiscsapat a nagyon nagy ellen kezd.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BURNLEY FC–FC CHELSEA ANGOL ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

Életkép a Turf Moorról a mérkőzés előtt (Fotó: Action Images)

A FORDULÓ EREDMÉNYEI
Newcastle–Manchester City 0–2
(David Silva 38., Agüero 90.)
Liverpool–Southampton 2–1 (Sterling 23., Sturridge 79., ill. Clyne 56.)
Arsenal–Crystal Palace2–1 (Koscielny 45., Ramsey 91., ill. Hangeland 34.)
Leicester City–Everton 2–2 (Ulloa 22., Wood 86., ill. McGeady 20., Naismith 45.)
QPR–Hull City 0–1 (Chester 52.)
Stoke City–Aston Villa 0–1 (Weimann 50.)
West Brom–Sunderland 2–2 (Berahino 42. – 11-esből, 74., ill. Cattermole 5., Larsson 85.)
West Ham United–Tottenham 0–1 (Dier 93.)
Manchester United–Swansea 1–2 (Rooney 53., ill. Ki Szung Jong 28., Sigurdsson 72.)

1. Manchester City112–0+23
2. Swansea112–1+13
2. Liverpool112–1+13
2. Arsenal112–1+13
5. Tottenham111–0+13
5. Hull City111–0+13
5. Aston Villa111–0+13
8. West Bromwich Albion112–20 1