PL: a húsvéthétfő ismét megtréfálta az Evertont

K. T. I.K. T. I.
2021.04.05. 21:03
Michy Batshuayi hajrában született gólját ünnepli a Crystal Palace (Fotó: AFP)
Michy Batshuayi 86. percben szerzett találata egy pontot ért a Crystal Palace-nak az Everton otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 30. fordulójában.

Az Everton aligha szeret húsvéthétfőn játszani: a klub úgy vágott neki a Crystal Palace elleni bajnokinak, hogy a legutóbbi 13 ilyenkor megvívott meccséből csupán kettőt tudott megnyerni, sőt három döntetlen mellett nyolcszor is kikapott aktuális ellenfelétől. Legutóbbi sikerét 2012-ben, a Sunderland ellen érte el – igaz, akkor négy rúgott és nulla kapott gólt hozott a „nyuszi” a liverpooliaknak.

Ez a találkozó sem indult igazán jól a kék mezes házigazda számára, a tabellán négy hellyel mögötte álló Palace minimálisan többet birtokolta a labdát, mint Carlo Ancelotti együttese – és a helyzetek számában is csak alig maradt el attól (hét gólszerzési kísérlet a hat ellenében). A második félidő elején viszont óriási lépést tett a siker felé az Everton: a kapuba találó James Rodríguez a 2010–2011-es idény óta az első kolumbiai játékos lett a PL-ben, aki egy évadon belül tíz gólig jutott (1–0).

A folytatásban az Everton a labda nélkül is kontroll alatt tartotta a játékot, és úgy tűnt, be is húzza a három pontot. Ám a vendégkispadon ülő Roy Hodgson a 84. percben pályára küldte a belga válogatott Michy Batshuayit, aki két minutummal később kiegyenlített (1–1). A Chelsea-től kölcsönvett támadó mindössze a 15. gólját szerezte az angol élvonalban, ám ezek közül már a kilencediket csereként beállva!

A véghajrában Richarlison lövését védte nagy bravúrral Vicente Guaita, a liverpooliaknak pedig ezt követően már nem volt nagy lehetőségük az előny visszaszerzésére.

A Wolverhampton zsinórban az ötödik bajnokiján maradt nyeretlen: Jesse Lingard remek találata után a vendég West Ham United szinte minden kapura tartó lövéséből gól lett – 38 perc után már 3–0-ra vezetett a londoni csapat. A játékrész hajrájában Adama Traoré szólója után Leander Dendoncker bólintott a vendégkapuba, ezzel visszahozva a reményt a Wolves számára. Ám a második félidőben csak egy gól született – Fábio Silva hosszú alsóba tartó lövésével szemben volt tehetetlen Lukasz Fabianski. A WHU azonban így is elvitte a három pontot a Molineux-ból. (2–3)

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Everton–Crystal Palace 1–1
(James Rodríguez 58., ill. Batshuayi 86.)
Wolverhampton–West Ham United 3–2 (Dendocker 44., Fábio Silva 68., ill. Lingard 6., Fornals 14., Bowen 38.)

30. FORDULÓ
KORÁBBAN
Manchester United–Brighton 2–1
(Rashford 62., Greenwood 83., ill. Welbeck 13.)
Aston Villa–Fulham 3–1
(Trezeguet 78., 81., Watkins 87., ill. A. Mitrovics 61.)
Southampton–Burnley 3–2
(Armstrong 31., Ings 42., Redmond 66., ill. Wood 12. – 11-esből, Vydra 28.)

Newcastle United–Tottenham Hotspur 2–2 (Joelinton 28., Willock 86., ill. Kane 30., 34.)
Szombat
Arsenal–Liverpool 0–3 (Diogo Jota 64., 82., Szalah 68.)
Leicester City–Manchester City 0–2 (B. Mendy 58., Gabriel Jesus 74.)
Chelsea–West Bromwich Albion 2–5 (Pulisic 27., Mount 71., ill. M. Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 90+1., M. Diagne 69.)
Kiállítva: Thiago Silva (Chelsea, 29.)
Leeds United–Sheffield United 2–1 (J. Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)