PL: piros lap, majd kiütés – a Chelsea ötöt kapott a West Bromtól

V. J.V. J.
2021.04.03. 15:31
Thiago Silva kiállítása alaposan felforgatta az eseményeket (Fotó: AFP)
A West Bromwich Albion 5–2-re nyert a Chelsea otthonában az angol labdarúgó Premier League 30. fordulójának szombat kora délután rendezett mérkőzésén.

Nagy meglepetéssel indult a Premier League szombati játéknapja: tíz veretlen bajnoki után kikapott a Chelsea – méghozzá a három meccse nyeretlen West Bromwich Albiontól! A londoni „kékek” a január 19-i Leicester City elleni vereségük (2–0) óta először buktak el mérkőzést az angol élvonalban.

Pedig eleinte úgy tűnt, a West Brom sem okoz nagy gondot Chelsea-nek – Thomas Tuchel csapata a találkozó elején mezőnyfölényben játszott, majd a 27. percben vezetést is szerzett: Reece James szabadrúgását követően a kipattanót Christian Pulisic pofozta a kapuba.

Kisvártatva viszont érkezett a hideg zuhany a londoniak számára: Thiago Silva csúszott oda Okay Yokuslunak, David Coote játékvezető pedig második sárga lappal kiállította a brazilt.

Thiago Silva második sárga lapot érő szabálytalansága

A vitatható ítélet megzavarta a Chelsea-t és ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a West Brom az első félidő hosszabbításában Matheus Pereira két góljával megfordítsa az állást. A vendégek középpályása először Sam Johnstone hosszú előreívelését pöccintette át Édouard Mendy fölött, majd nem sokkal később szép cseleket követően a tizenhatoson belülről ismét bevette a kaput.

A második félidőben további West Brom-gólok miatt bosszankodhattak a hazaiak: Callum Robinsont teljesen magára hagyta a Chelsea védelme, aki egy jobb oldali beadást nagy erővel bombázott a kapuba, néhány perccel később pedig a korábban az Újpestben is megforduló Mbaye Diagne is beköszönt: a tizenhatoson belépve leadott középerős lövése Mendyről pattant a gólvonal mögé.

A csúfos eredményen megpróbáltak kozmetikázni a hazaiak: szép összjátékot követően Timo Werner tálalt Mason Mount elé, aki közelről szerezte meg csapata második gólját – de ez sem segített, hiszen a lefújás előtti percekben Robinson ziccerből ismét betalált – így a Chelsea Thomas Tuchel irányításával először szenvedett vereséget.

A mérkőzés góljai

ANGOL PREMIER LEAGUE
30. FORDULÓ
Chelsea–West Bromwich Albion 2–5
(Pulisic 27., Mount 71., ill. M. Pereira 45+2., 45+4., C. Robinson 63., 90+1., M. Diagne 69.)
Kiállítva: T. Silva (Chelsea, 29.)
Leeds United–Sheffield United 2–1 (J. Harrison 12., Jagielka 49. – öngól, ill. Osborn 45+2.)