HIRDETÉS
HIRDETÉS
Nemzetisport.hu 2010.12.06 18:46 Frissítve: 2015.03.14 02:18

9. NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA-NORVÉGIA, 2010

Az év utolsó nagy kézilabda-eseményére a dán-norvég közös rendezésű női Európa-bajnokságra december 7. és 19. között került sor, a kontinensviadal végén a címvédő norvégok örülhettek a leginkább.

HIRDETÉS

 

HELYOSZTÓK (HERNING)
 DÖNTŐ
december 19.                              Norvégia–Svédország                                                            25–20
A 3. HELYÉRT
december 19.                              Dánia–Románia                                                                     15–16
AZ 5. HELYÉRT
december 18. Montenegró–Franciaország
19–23
   
ELŐDÖNTŐ
december 18. Dánia–Norvégia
19–29
december 18. Románia–Svédország 23–25
A VÉGEREDMÉNY
1. Norvégia 2. Svédország 3. Románia 4. Dánia 5. Franciaország 6. Montenegró 7. Oroszország 8. Hollandia 9. Horvátország 10. MAGYARORSZÁG 11. Spanyolország 12. Ukrajna 13. Németország 14. Szerbia 15. Izland 16. Szlovénia

 

KÖZÉPDÖNTŐ

I. CSOPORT (HERNING)
  1. FORDULÓ
december 13. Spanyolország–Montenegró 20–22
december 13. Románia–Horvátország 31–22
december 13. Dánia–Oroszország 26–20
 2. FORDULÓ
december 14. Spanyolország–Oroszország 30–22
december 14. Dánia–Horvátország 31–19
december 14. Románia–Montenegró 23–21
 3. FORDULÓ
december 16. Dánia–Montenegró 29–30
december 16. Románia–Oroszország20–35
december 16. Spanyolország–Horvátország 22–23

AZ I. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dánia 5
4
1
133–110 8
2. Románia 5
3
2
126–129 6
3. Montenegró 5
3 2
125–123 6
4. Oroszország 5
2 3
129–124 4
5. Horvátország 5
2 3
117–142 4
6. Spanyolország 5
1 4 117–119 2
II. CSOPORT (LILLEHAMMER)
1. FORDULÓ
december 12. Hollandia–Franciaország 21–23
december 12. Ukrajna–Magyarország 25–26
december 12. Svédország–Norvégia 24–19
2. FORDULÓ
december 14. Hollandia–Magyarország 27–19
december 14. Svédország–Franciaország 21–22
december 14. Ukrajna–Norvégia 19–32
3. FORDULÓ
december 15. Ukrajna–Franciaország 19–31
december 15. Svédország–Magyarország 24–19
december 15. Hollandia–Norvégia 35–13

A II. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Svédország  5
4   1 127–103
8
2. Norvégia  5
4
  1 153–91
8
3. Franciaország  5
3   2
116–115
6
4. Hollandia 5
2
  3 104–115
4
5. MAGYARORSZÁG 5
2
  3 98–128
4
6. Ukrajna  5
  5
101–147
0
 

 CSOPORTKÖR

A-CSOPORT (AALBORG)
december 7. Spanyolország–Románia 26–30
december 7. Dánia–Szerbia 25–20
december 9. Szerbia–Spanyolország 23–26
december 9. Románia–Dánia 22–25
december 11. Románia–Szerbia 40–28
december 11. Spanyolország–Dánia 19–22
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Dánia 3 3 72–61 6
2. Románia 3 2 1 92–79 4
3. Spanyolország 3 1 2 71–75 2
4. Szerbia 3 3 71–91 0

B-CSOPORT (AARHUS)
december 7. Montenegró–Oroszország 24–22
december 7. Horvátország–Izland 35–25
december 9. Izland–Montenegró 23–26
december 9. Oroszország–Horvátország 30–24
december 11. Oroszország–Izland 30–21
december 11. Montenegró–Horvátország 28–29
 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Oroszország 3 2 1 82–69 4
2. Horvátország 3 2 1 88–83 4
3. Montenegró 3 2 1 78–74 4
4. Izland 3 3 69–81 0
C-CSOPORT (LARVIK)
december 7. Németország–Svédország 25–27
december 7. Ukrajna–Hollandia 13–25
december 8. Svédország–Ukrajna 33–25
december 8. Hollandia–Németország 27–30
december 10. Svédország–Hollandia 25–18
december 10. Németország–Ukrajna 23–33

 A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Svédország 3 3
85–68 6
2. Hollandia 3 1 2 70–68 2
3. Ukrajna 3 1 2 71–81 2
4. Németország 3 1 2 78–87 2

D-CSOPORT (LILLEHAMMER)
december 7. Magyarország–Szlovénia 28–19
december 7. Norvégia–Franciaország 33–22
december 8. Franciaország–Magyarország 18–21
december 8. Szlovénia–Norvégia 16–32
december 10. Franciaország–Szlovénia 29–19
december 10. Norvégia–Magyarország 34–13
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Norvégia 3 3 99–51 6
2. MAGYARORSZÁG 3 2 1 62–71 4
3. Franciaország 3 1 2 69–73 2
4. Szlovénia 3 3 54–89 0

 

A MAGYAR VÁLOGATOTT 16 FŐS KERETE 
Kapusok: Herr Orsolya (Syma-Vác), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsaba), Kovacsicz Mónika (FTC-Jógazdabank)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-Korvex), Sopronyi Anett (DVSC-Korvex)
Irányítók: Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC-Jógazdabank), Temes Bernadett (Syma-Vác)
Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás), Szabó Valéria (DVSC-Korvex), Szamoránsky Piroska (FTC-Jógazdabank)
Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC-Jógazdabank), Szekeres Klára (Budapest Bank-Békéscsaba), Tóth Tímea* (Syma-Vác)
Balszélsők:  Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)
* Tóth Tímeát az első csoportkör után hívta be Mátéfi Eszter szövetségi kapitány Ábrahám Szilvia helyére.

ALL STAR-CSAPAT
 A LEGJOBBAK POSZTOK SZERINT
Kapus: Katrine Lunde-Haraldsen (norvég)
Jobbszélső: Maibritt Kviesgaard (dán)
Jobbátlövő: Nerea Pena (spanyol)
Irányító: Gro Hammerseng (norvég)
Beálló: Heidi Löke (norvég)
Balátlövő: Cristina Neagu (román)
Balszélső: Mie Augustesen (dán)
A legjobb védekező játékos: Johanna Wiberg (svéd)
 A LEGÉRTÉKESEBB JÁTÉKOS (MVP)
 Linnea Torstenson (svéd)
 GÓLKIRÁLYNŐ
Cristina Neagu (53 góllal)
A góllövőlista élmezőnye: 1.Neagu 53 gól, 2. Torstenson 48, 3. Bojana Popovics (montenegrói) 46, ...7. Szucsánszki Zita 34
 
Legtöbb assziszt: 1. Neagu 36, 2. Isabelle Gulldén (svéd) 30, 3. Torstenson 26
A RÉSZTVEVŐ VÁLOGATOTTAK KERETEI
A-CSOPORT

DÁNIA
Kapusok: 12 Karin MORTENSEN, (FIF Köbenhavn), 16 Christina PEDERSEN (Viborg)
Mezőnyjátékosok: 2 Mette MELGAARD (Randers), 3 Maibritt KVIESGAARD (Aarhus), 4 Susan THORSGAARD (Midtjylland), 5 Mie AUGUSTESEN (Randers), 9 Camilla DALBY (Randers), 10 Christina KROGSHEDE (FIF Köbenhavn), 14 Laerke MÖLLER (Midtjylland), 15 Pernille LARSEN (Odense), 18 Kamilla KRISTENSEN (Odense), 19 Line Anna JÖRGENSEN (Midtjylland), 22 Trine TROELSEN (Midtjylland), 23 Ann Grete NÖRGAARD (Tvis Holstebro), 24 Berit KRISTENSEN (Randers), 25 Rikke SKOV (Viborg)
Szövetségi kapitány: Jan PYTLICK
 
ROMÁNIA
Kapusok: 1 Mihaela SMEDESCU (Tomis Constanta), 21 Talida TOLNAI (Oltchim Valcea), 30 Paula UNGUREANU (Oltchim Valcea)
Mezőnyjátékosok: 3 Magdalena PARASCHIV (Jolidon Cluj), 4 Florina Maria CHINTOAN (Jolidon Cluj), 6 Roxana HAN (Oltchim Valcea), 7 Adriana NECHITA (Oltchim Valcea), 8 Cristina Georgiana NEAGU (Oltchim Valcea), 9 Aurelia BRADEANU (Győri ETO KC), 10 Ionela STANCA (Oltchim Valcea), 11 Oana MANEA (Oltchim Valcea), 13 Cristina VARZARU (Viborg/DEN), 14 Ada Emilia MOLDOVAN (Dunarea Braila), 15 Valentina ARDEAN ELISEI (Oltchim Valcea), 17 Oana SOIT (Itxako/ESP), 18 Adina FIERA (Oltchim Valcea), 20 Maria TIVADAR (Jolidon Cluj), 55 Melinda GEIGER (Oltchim Valcea)
Szövetségi kapitány: Radu VOINA
 
SPANYOLORSZÁG
Kapusok: 1 Cristina GONZÁLEZ (Mollt Cleba), 12 Silvia NAVARRO (Itxako)
Mezőnyjátékosok: 3 Andrea BARNO (Itxako), 4 Carmen D. MARTIN (Itxako), 6 Nely Carla ALBERTO (Le Havre/francia), 7 Beatriz FERNANDEZ (Akaba Bera Bera), 8 Verónica CUADRADO (Parc Sagunt), 9 Marta MANGUÉ (Esbjerg/dán), 10 Macarena AGUILAR (Itxako), 11 Nuria BENZAL (Molly Cleba), 13 Jessica ALONSO (Itxako), 14 Elisabet CHÁVEZ (Parc Sagunt), 17 Elisabeth PINEDO (Odense/DEN), 18 Begona FERNÁNDEZ (Itxako), 21 Vanessa AMOROS (Elda Prestigio), 25 Nerea PENA (Itxako)
Szövetségi kapitány: Jorge DUENAS
 
SZERBIA
Kapusok: 1 Dragica TATALOVICS (Naisa Nis), 12 Sladjana DJERICS (Zajecsar), 27 Katarina TOMASEVICS (Akaba Bera Bera/ESP)
Mezőnyjátékosok: 2 Suzana CSUBELA (Jagodina), 3 Katarina KRPEZ (Zajecsar), 7 Andrea LEKICS (Krim Ljubljana/SLO), 8 Dijana STEVIN (Zajecsar), 9 Marina DMITROVICS (Jagodina), 11 Sanja DAMJANOVICS (Zajecsar), 13 Tanja VUCKOVICS (Zajecsar), 14 Biljana BALACS (Jagodina), 17 Sanja RAJOVICS (Knjaz Milos), 20 Sladjana POP-LAZICS (Zajecsar), 29 Jelena ZSIVKOVICS (Zajecsar), 30 Jelena NISAVICS (Zajecsar), 88 Jovana BARTOSICS (Zajecsar)
Szövetségi kapitány: Dusko MILICS
 
B-CSOPORT

HORVÁTORSZÁG
Kapusok: 1 Jelena GRUBISIC (Krim Ljubljana/SLO), 16 Ivana JELCIC (Podravka Koprivnica)
Mezőnyjátékosok: 2 Miranda TATARI (Koprivnica), 5 Dijana GOLUBIC (Esbjerg/DEN), 6 Andrea SERIC (Lokomotiva), 8 Anita GACE (Koprivnica), 10 Nikica PUSIC (Koprivnica), 11 Martina PAVIC (Zajecsar/SER), 13 Lidija HORVAT (Metz/FRA), 14 Kristina FRANIC (Metz/FRA), 15 Andrea PENEZIC (Krim Ljubljana/SLO), 19 Maja ZEBIC (Koprivnica), 20 Vesna MILANOVIC-LITRE (Koprivnica), 23 Nina JUKOPILA (Tresnjevka), 24 Dina HAVIC (Arena), 26 Zana COVIC (Dalmatinka)
Szövetségi kapitány: Vladimir CANJUGA
 
IZLAND
Kapusok: 12 Berglind Íris HANSDÓTTIR (Fredrikstad), 16 Íris Björk SÍMONARDÓTTIR (Fram)
Mezőnyjátékosok: 2 Karen KNÚTSDÓTTIR (Fram), 3 Arna Sif PÁSLDÓTTIR (Esbjerg/DEN), 4 Sigurbjörg JÓHANNSDÓTTIR (Fram), 5 Rut JÓNSDÓTTIR (Tvis Holstebro/DEN), 6 Harpa Sif EYJÓLFSDÓTTIR (Sparvagen), 7 Rakel Dögg BRAGADÓTTIR (Levanger/NOR), 9 Rebekka Rut SKÚLADÓTTIR (Valur), 10 Solveig Lára KAERNESTED (Stjarnan), 11 Torgeraur Anna ATLADÓTTIR (Stjarnan), 13 Asta Birna GUNNARSDÓTTIR (Fram), 14 Hrafnhildur SKÚLADÓTTIR (Valur), 15 Hanna Gudrún STEFÁNSDÓTTIR (Stjarnan), 17 Anna Úrsula GUDMUNDSDÓTTIR (Valur), 19 Sunna JÓNSDÓTTIR (Fylkir)
Szövetségi kapitány: Júlíus JÓNASSON
 
MONTENEGRÓ
Kapusok: 1 Marina VUKCSEVICS (Buducsnoszt Podgorica), 12 Sonja BARJAKTAROVICS (Buducsnoszt), 16 Mirjana MILENKOVICS (Biseri)
Mezőnyjátékosok: 2 Radmila MILJANICS (Buducsnoszt), 4 Jovanka RADICSEVICS (Buducsnoszt), 8 Marija JOVANOVICS (Buducsnoszt), 9 Ana RADOVICS (Buducsnoszt), 10 Andjela BULATOVICS (Buducsnoszt), 13 KINDL Gabriella (Buducsnoszt), 14 Maja SAVICS (Viborg/DEN), 17 Bojana POPOVICS (Buducsnoszt), 18 Jelena MARKOVICS  (Buducsnoszt), 25 Sandra NIKCSEVICS (Podravka Koprivnica/CRO), 26 Suzana LAZOVICS (Buducsnoszt), 77 Majda MEHMEDOVICS (Buducsnoszt), 90 Milena KNEZEVICS (Buducsnoszt)
Szövetségi kapitány: Marko IVANOVICS
 
OROSZORSZÁG
Kapusok: 12 Anna SZEDOJKINA (Dinamo Volgográd), 16 Marija SZIDOROVA (Lada Togliatti)
Mezőnyjátékosok: 2 Polina KUZNYECOVA (Zvezda Zvenyigorod), 4 Anna KOCSETOVA (Dinamo Volgográd), 11 Olga LEVINA (Dinamo Volgográd), 13 Marina JARCEVA (Rosztov Don), 14 Ksenija MAKEJEVA (Dinamo Volgográd), 18 Jekatyerina DAVIGYENKO (Lada Togliatti), 19 Jekatyerina VETKOVA (Zvezda Zvenyigorod), 21 Victorija ZSILINSZKAJTYE (Lada Togliatti), 24 Okszana KOROLJOVA (Zvezda Zvenyigorod), 25 Emilija TUREJ (Itxako/ESP), 26 Tatyana HMIROVA (Dinamo Volgográd), 27 Anna SZEN (Kubany Krasznodar), 29 Olga CSERNOIVANYENKO (Lada Togliatti), 38 Olga GORSENYINA (Lada Togliatti)
Szövetségi kapitány: Jevgenyij TREFILOV
 
C-CSOPORT

HOLLANDIA
Kapusok: 1 Marieke van der WAL (Göppingen/GER), 2 Ingeborg ROELOFS (Kiddy World), 27 Debbie KLIJN (Buxtehude/GER)
Mezőnyjátékosok: 6 Laura van der HEIJDEN (Oldenburg/GER), 7 Debbie BONT (T+A/VOC Amsterdam), 8 Lois ABBINGH (Oldenburg/GER), 9 Marcella DEEN (Sindelfingen/GER), 10 Danick SNELDER (Thuringer HC/GER), 11 Miranda ROBBEN (Wildungen/GER), 12 Diane LAMEIN (Buxtehude/GER), 13 Joyce HILSTER (Göppingen/GER), 14 Willemijn KARSTEN (Trier/GER), 15 Maura VISSER (Vejen/DEN), 17 Cornelia GROOT (Tvis Holstebro/DEN), 19 Pearl van der WISSEL (Thuringer HC/GER), 26 Angela MALESTEIN (T+A/VOC Amsterdam)
Szövetségi kapitány: Henk GROENER
 
NÉMETORSZÁG
Kapusok: 1 Sabine ENGLERT (Midtjylland/DEN), 12 Katja SCHÜLKE (Leipzig), 16 Clara WOLTERING (Bayer Leverkusen)
Mezőnyjátékosok: 2 Nadine HÄRDTER (Sindelfingen), 3 Isabell KLEIN (Buxtehude), 4 Grit JURACK (Viborg/DEN), 5 Saskia LANG (Blomberg-Lippe), 6 Franziska MIETZNER (Frankfurter HC), 7 Nina WÖRZ (Randers/DEN), 8 Randy BÜLAU (Buxtehude), 10 Anna LOERPER (Bayer Leverkusen), 13 Natalie AUGSBURG (Leipzig) 15 Sabrina RICHTER (Blomberg-Lippe), 18 Laura STEINBACH (Bayer Leverkusen), 20 Anja ALTHAUS (Viborg/DEN), 22 Susann MÜLLER (Aarhus/DEN)
Szövetségi kapitány: Rainer OSMANN
 
SVÉDORSZÁG
Kapusok: 12 Gabriella KAIN (Vejen/DEN), 16 Cecilia S. GRUBBSTRÖM (Sävehof)
Mezőnyjátékosok: 3 Kristina FLOGNMAN (Toulon/FRA), 4 Matilda BOSON (Sparvägens), 6 Therese ISLAS HELGESSON (Toulon/FRA), 8 Jamina ROBERTS (Sävehof), 10 Annika WIEL FREDÉN (Heid), 17 Linnea TORSTENSON (Midtjylland/DEN), 18 Johanna WIBERG (Eslövs), 20 Isabelle GULLDÉN (Sävehof), 22 Jessica HELLEBERG  (Sävehof), 23 Therese WALLTER (Skövde), 24 Nathalie HAGMAN (Skuru), 25 Angelica WALLÉN (Esbjerg/DEN), 27 Sabina ROSENGREN JACOBSEN (Lugi), 31 Anna-Maria JOHANSSON (Esbjerg/DEN)
Szövetségi kapitány: Per JOHANSSON
 
UKRAJNA
Kapusok: 1 Marina VLASENKO (Zaporizzsja), 12 Irina GONCSAROVA (Dinamo Volgográd/RUS), 16 Natalja PARHOMENKO (Szparta)
Mezőnyjátékosok: 2 Jana BATKOVA (Zaporizzsja), 4 Anasztaszija PIDPALOVA (Oltchim Valcea/ROM), 5 Irina SEJENKO (Szparta), 6 Julia MANAHAROVA (Szparta), 7 Viktorija BORSCSENKO (Dniprjanka), 9 Rehina SIMKUTYE (Rosztov Don), 11 Lilija GORILSZKA (Szparta), 13 Natalja TURKALO (Karpati), 15 Olga LAIUK (Cergy Pontoise/FRA), 17 Olha NYIKOLAJENKO (Békéscsaba), 19 Valeria ZORIA (Szpartak), 20 Julija BAHIRJEVA (Iuventa Michalovce/SVK), 21 Olha VASCSUK (Alcoa Fehérvár)
Szövetségi kapitány: Leonyid JEVTUSENKO
 
 
D-CSOPORT

FRANCIAORSZÁG
Kapusok: 12 Amandine LEYNAUD (Metz), 16 Cléopatre DARLEUX (Metz)
Mezőnyjátékosok: 2 Amélie GOUDJO (Issy Moulineaux), 4 Nina KAMTO NJITAM (Metz), 5 Camille AYGLON (Nimes), 7 Allison PINEAU (Metz), 8 Claudine MENDY (Metz), 10 Sophie HERBRECHT (Nimes), 11 Delphine CARRAT (Nimes), 14 Marie-Paule GNABOUYOU (Toulon), 17 Siraba DEMBELE (Toulon), 18 Audrey DEROIN (Toulon), 22 Katty PIEJOS (Metz), 24 Mariama SIGNATE (Aalborg/DEN), 64 Alexandra LACRABERE (Arvor 29)
Szövetségi kapitány: Olivier KRUMBHOLZ
 
NORVÉGIA
Kapusok: 1 Kari Aalvik GRIMSBÖ (Esbjerg/DEN), 16 Katrine Lunde HARALDSEN (Győri ETO KC)
Mezőnyjátékosok: 2 Mari Kristine MOLID (Byasen), 4 Stine Bredal OFTEDAL (Helset), 5 Ida ALSTAD (Byasen), 6 Heidi LÖKE (Larvik), 7 Tonje NÖSTVOLD (Midtjylland/DEN), 8 Karoline Dyhre BREIVANG (Larvik), 10 Gro HAMMERSENG (Larvik), 11 Kari Mette JOHANSEN (Larvik), 13 Marit Malm FRAFJORD (Viborg/DEN), 14 Tonje LARSEN (Larvik), 17 Linn Jörum SULLAND (Larvik), 18 Linn Kristin RIEGELHUTH (Larvik), 19 Nora MÖRK (Larvik), 20 Tine STANGE (Larvik), 23 Camilla HERREM (Byasen)
Szövetségi kapitány: Thorir HERGEIRSSON (izlandi)
 
SZLOVÉNIA
Kapusok: 1 Branka ZEC (Olimpija Ljubljana), 12 Sergeja STEFANISIN (Krim Ljubljana), 16 Amra PANDZIC (Krim Ljubljana)
Mezőnyjátékosok: 3 Tea DUROVIC (Zagorje), 4 Maja ZRNEC (Krim Ljubljana), 6 Ana GROS (Győri ETO KC), 8 Vesna PUS (Olimpija), 9 Nina JERICEK (Olimpija), 11 Spela OKLESCEN (Olimpija), 13 Nives AHLIN (Celje), 14 Tamara MAVSAR (Krim Ljubljana), 15 Teja FERFOLJA (Olimpija), 19 Neli IRMAN (Olimpija), 21 Neza MITRUSEVSKA (Zajecsar/SER), 22 Sanja GREGORC (Krim Ljubljana), 41 Ursa OVEN (Zagorje/SLO)
Szövetségi kapitány: Ivica RIMANIC
 SELEJTEZŐK
A 2. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. MAGYARO.
6 6     174–134  40 12
2. Svédország  6 4   2 167–128  39 8
3. Csehország  6 2   4 152–158  −6  4
4. Azerbajdzsán  6     6 114–187  −73  0
A MIEINK MÉRKŐZÉSEI
1. Magyarország–Csehország 24–20          
2. Azerbajdzsán–Magyarország 15–31          
3. Svédország–Magyarország 26–27          
4. Magyarország–Svédország 26–24          
5. Csehország–Magyarország 23–31        
6. Magyarország–Azerbajdzsán 35–26        
               
A TOVÁBBI CSOPORTOK VÉGEREDMÉNYE
1. csoport: 1. Ukrajna 11 pont, 2. Románia 9, 3. Svájc 4, 4. Portugália 0    
3. csoport: 1. Franciaország 12, 2. Izland 6, 3. Ausztria 6, 4. Nagy-Britannia 0  
4. csoport: 1. Németország 12, 2. Szlovénia 6, 3. Fehéroroszország 6, 4. Olaszország 0
5. csoport: 1. Spanyolország 12, 2. Szerbia 8, 3. Törökország 4, 4. Görögország 0  
6. csoport: 1. Montenegró 11, 2. Oroszország 9, 3. Szlovákia 2, 4. Lengyelország 2  
7. csoport: 1. Horvátország 10, 2. Hollandia 8, 3. Macedónia 6, 4. Litvánia 0  
Dánia és Norvégia rendezőként nem játszott selejtezőt.      


HIRDETÉS
HIRDETÉS
2018.11.12 00:42:24

Kézilabda nemzetisport.hu

2018.11.11 16:06:23

Kézilabda nemzetisport.hu

Félidőben még a Skjern vezetett, mégis háromgólos szegedi siker született a BL-ben.

2018.11.11 14:13:47

Kézilabda nemzetisport.hu

A szünetben már hét góllal vezetett a román sztárcsapat, ennek ellenére az FTC továbbjutott.

2018.11.10 14:48:50

Kézilabda nemzetisport.hu

A meccs elején gyorsan ellépett néggyel a magyar csapat, de az átlövők szétlőtték Mikler kapuját.

2018.11.10 13:15:36

Kézilabda nemzetisport.hu

A Krim elleni sikerrel máris bebiztosította a csoportelsőséget a címvédő.

HIRDETÉS
HIRDETÉS