Kilencgólos siker Azerbajdzsán ellen

2010.05.30. 13:15
Szucsánszki Zita lendületes játéka is segítette a magyar csapatot (Fotó: Török Attila – archív)
A női kézilabda Európa-bajnoki-selejtező 2. csoportjának utolsó fordulójában a továbbjutást korábban kiharcoló magyar válogatott hazai pályán 35–26-ra legyőzte Azerbajdzsánt.

A nyíregyházi mérkőzés elején Herr védéseinek köszönhetően – a támadójáték időnkénti akadozásának ellenére – a magyar válogatott a papírformának megfelelően fokozatosan lépett el ellenfelétől (5–2).

Ekkor kissé megingott a felforgatott összeállításban pályára lépő nemzeti együttesünk, és sorozatban szerzett négy góllal a 12. percben már a vendégek vezettek (5–6).

Vérten hátára vette a válogatottat, három – válasz nélkül hagyott – találatával már ismét nálunk volt az előny (8–6), és bár a Pankackaja vezette azeriek jól tartották magukat, Mátéfi időkérése, valamint Pastrovics beállása után (11–10), Görbicz villanásaival villámgyorsan megnyugtatóvá nőtt a magyar előny (19–10), a vendégek a félidő utolsó percében szerzett két találattal csak kozmetikázták az eredményt (19–12).

A második játékrész elején kicsit beragadt a magyar csapat, ám öt gólnál nem tudtak közelebb kerülni a vendégek (20–15), majd a félidő derekára állandósult a tíz gól körüli differencia.

Az 50. percben Tilinger is bemutatkozott a felnőtt válogatottban, és bár alig fél perccel később kiállítással vétette észre magát, a hajrában első gólját is megszerezte a végül 35–26-ra nyerő magyar csapatban.

Ami a többi csoportot illeti, Magyarország mellett a selejtezőkön már kiharcolta az Európa-bajnoki részvételt Románia, Ukrajna, Franciaország, Izland, Németország, Spanyolország, Oroszország, Montenegró és Horvátország. A kontinensviadal csoportsorsolását június 5-én tartják Odensében.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ, 2. CSOPORT
6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–AZERBAJDZSÁN 35–26 (19–12)
Nyíregyháza, 1200 néző. Vezette: Mitrunen, Sundell (finnek)
Magyarország: Herr O. – BÓDI 4, Bulath 3, SZUCSÁNSZKI 5 (3), Szamoránsky P. 4, Görbicz 4 (2), VÉRTEN 4. Csere: PASRTOVICS (kapus), Tomori 4, Balogh Ba., Vincze M. 2, Kovacsicz 2, Kovacsics 2, Tilinger 1
Azerbajdzsán: Szalmaka – Abaszova 1, TANKASZKAJA 7, Hamidova 1, Zaporozsec 2, Derjabina, HAMETOVA 4. Csere: Dzsafarova (kapus), Pecse 3, Csikajeva 3, Gorodcova 1, Gaszimova 3 (2), Naszradinova 1, Sundilina
Az eredmény alakulása. 2. p.: 1–1. 6. p.: 4–1. 11. p.: 5–6. 19. p.: 11–10. 29. p.: 19–10. 40. p.: 24–17. 47. p.: 29–19, 57. p.: 34–25
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/2
Mátéfi Eszter, a magyarok szövetségi kapitánya: – A bajnoki szezon végeztével nehéz volt felpörögni erre a mérkőzésre, ezzel együtt azt kértem a játékosaimtól, hogy próbálják kiszolgálni a közönséget, egyúttal szerettem volna mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. Céljainkat többségében megvalósítottuk, egyedül a rengeteg kihagyott ziccer miatt vagyok kicsit bosszús.
Rafiga Sabanova, az azeriek szövetségi kapitánya: – Nem játszottunk rosszul, de érződött a teljesítményünkön a legutóbbi mérkőzésünk és a hosszú utazás fáradtsága. Fiatal játékosaim rengeteg tapasztalattal gazdagodtak, hiszen a világ egyik legjobb válogatottja ellen léphettek pályára. A magyaroknak sok sikert kívánok az Európa-bajnokságra.
 A másik mérkőzésen: Svédország-Csehország 31–25 (17–10)