Női kézilabda Eb: Montenegró legyőzte Dániát, és helyosztót játszhat

2010.12.16. 22:07
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Montenegró minimális különbséggel győzött Dánia ellen, így előbbi az ötödik helyért helyosztót játszhat majd Franciaországgal. A dánok a vereség ellenére is csoportelsőként végeztek, és várhatják a társházigazda Norvégia elleni elődöntőt.

Hiába védekeztek zártan a montenegróiak, a dánok átlőtték a hatosfalukat, és egy 5–0-s periódussal 6–1-re megléptek. Bojana Popovic tartotta versenyben a montenegróiakat, de a szünetben így is négy gól volt a házigazdák előnye.

A fordulás után azonban mintha megbabonázták volna a dánokat: közel húsz percig egyedül Camilla Dalby tudott eredményes lenni, s mivel ő is csupán négyszer (!) talált be, az ellenállhatatlanul támadó montenegróiak átvették az irányítást, majd utóbb a vezetést is. A 41. perctől már ők vezettek, a dánok csupán kapaszkodtak, de hiába, a kontinensbajnokságon utolsóként elveszítették a veretlenségüket (29–30).