Női kézilabda Eb: a horvátok is győztek, 10. helyen végeztünk

2010.12.16. 20:11
Címkék
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Horvátország egy góllal nyert Spanyolország ellen. A horvát győzelem azt jelentette, hogy a magyarok a 10. helyen zárták a tornát. Középdöntős csoportjában mindkét együttes négy pontot szerezve az ötödik helyen végzett, de amíg a horvátoknak -25 lett a gólkülönbségük, nekünk –30.

A végig kiegyenlített ütközet első félidejében a spanyolok a 21. percre háromgólos előnyhöz jutottak Horvátország ellen (9–6), de mivel elrontották a felvonás végjátékát, a szünetben már szomszédunknál volt az előny (10–11).

A második játékrészben az 51. percig ismét fej fej mellett haladtak a felek, a hajrát azonban akkor is a horvátok bírták jobban fizikailag és pszichésen, így megnyerték az összecsapást.

 NŐI KÉZILABDA EB, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT
Románia–Oroszország 20–35 (10–19)
Spanyolország–Horvátország  22–23 (10–11) 
Ld: Mangue 5, Fernandez 5, Pena 5, Pinedo 3, ill. Penezic 8, Zebic 5, Gace 4, Horvat 4
Dánia–Montenegró   20.45
Legfrissebb hírek

Jégkorong: Kolbenheyer Zsuzsanna regionális alelnöki posztra pályázik az IIHF-ben

Jégkorong
21 perce

Így vonultak a bosnyák szurkolók Seattle-ben – videó

Foci vb 2026
29 perce

Elsőként a B-csoportban zárulnak a küzdelmek – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
33 perce

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
1 órája

Ezért nem alkalmazták Jude Bellinghammel szemben az új szabályt

Foci vb 2026
1 órája

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
1 órája

Milyen tortát kapott Messi a 39. születésnapjára? – fotó

Foci vb 2026
1 órája

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék bejutottak az elődöntőbe

Tenisz
2 órája
Ezek is érdekelhetik