Női kézilabda Eb: a horvátok is győztek, 10. helyen végeztünk

2010.12.16. 20:11
Címkék
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Horvátország egy góllal nyert Spanyolország ellen. A horvát győzelem azt jelentette, hogy a magyarok a 10. helyen zárták a tornát. Középdöntős csoportjában mindkét együttes négy pontot szerezve az ötödik helyen végzett, de amíg a horvátoknak -25 lett a gólkülönbségük, nekünk –30.

A végig kiegyenlített ütközet első félidejében a spanyolok a 21. percre háromgólos előnyhöz jutottak Horvátország ellen (9–6), de mivel elrontották a felvonás végjátékát, a szünetben már szomszédunknál volt az előny (10–11).

A második játékrészben az 51. percig ismét fej fej mellett haladtak a felek, a hajrát azonban akkor is a horvátok bírták jobban fizikailag és pszichésen, így megnyerték az összecsapást.

 NŐI KÉZILABDA EB, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT
Románia–Oroszország 20–35 (10–19)
Spanyolország–Horvátország  22–23 (10–11) 
Ld: Mangue 5, Fernandez 5, Pena 5, Pinedo 3, ill. Penezic 8, Zebic 5, Gace 4, Horvat 4
Dánia–Montenegró   20.45
Legfrissebb hírek

A szenegáliak menetelése nagyon nem jó Skóciának

Foci vb 2026
4 perce

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
13 perce

Tovább pörgünk: a norvégok kihagytak egy büntetőt…

Foci vb 2026
23 perce

A harmadik Dembélé-gól különlegessége: minden francia labdához ért!

Foci vb 2026
29 perce

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
29 perce

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
35 perce

Hosszabbított a Bayern München osztrák hátvédje

Foci vb 2026
38 perce

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
53 perce
Ezek is érdekelhetik