Női kézilabda Eb: a horvátok is győztek, 10. helyen végeztünk

2010.12.16. 20:11
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Horvátország egy góllal nyert Spanyolország ellen. A horvát győzelem azt jelentette, hogy a magyarok a 10. helyen zárták a tornát. Középdöntős csoportjában mindkét együttes négy pontot szerezve az ötödik helyen végzett, de amíg a horvátoknak -25 lett a gólkülönbségük, nekünk –30.

A végig kiegyenlített ütközet első félidejében a spanyolok a 21. percre háromgólos előnyhöz jutottak Horvátország ellen (9–6), de mivel elrontották a felvonás végjátékát, a szünetben már szomszédunknál volt az előny (10–11).

A második játékrészben az 51. percig ismét fej fej mellett haladtak a felek, a hajrát azonban akkor is a horvátok bírták jobban fizikailag és pszichésen, így megnyerték az összecsapást.