Női kézilabda Eb: a horvátok is győztek, 10. helyen végeztünk

2010.12.16. 20:11
Címkék
A dán-norvég közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokságon az I. középdöntő 3. fordulójában Horvátország egy góllal nyert Spanyolország ellen. A horvát győzelem azt jelentette, hogy a magyarok a 10. helyen zárták a tornát. Középdöntős csoportjában mindkét együttes négy pontot szerezve az ötödik helyen végzett, de amíg a horvátoknak -25 lett a gólkülönbségük, nekünk –30.

A végig kiegyenlített ütközet első félidejében a spanyolok a 21. percre háromgólos előnyhöz jutottak Horvátország ellen (9–6), de mivel elrontották a felvonás végjátékát, a szünetben már szomszédunknál volt az előny (10–11).

A második játékrészben az 51. percig ismét fej fej mellett haladtak a felek, a hajrát azonban akkor is a horvátok bírták jobban fizikailag és pszichésen, így megnyerték az összecsapást.

 NŐI KÉZILABDA EB, KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT
Románia–Oroszország 20–35 (10–19)
Spanyolország–Horvátország  22–23 (10–11) 
Ld: Mangue 5, Fernandez 5, Pena 5, Pinedo 3, ill. Penezic 8, Zebic 5, Gace 4, Horvat 4
Dánia–Montenegró   20.45
Legfrissebb hírek

Kanada az első nyolcaddöntős, mutatjuk a hétfői programot

Foci vb 2026
5 perce

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
12 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
14 perce

Kanada a hosszabbításban betalált, ezzel kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
15 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
22 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
23 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
1 órája

Hét Domb: Milák országos rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
1 órája
Ezek is érdekelhetik