Nem voltak egy súlycsoportban a mieinkkel

2009.10.18. 15:45
A második selejtező után is járt a pacsi (Fotó: Németh Ferenc – archív)
Második Európa-bajnoki selejtezőjét játszotta a 2010-es dán-norvég kontinensbajnokságra pályázó női kézilabda-válogatott, amely ezúttal Azerbajdzsán legjobbjaival mérkőzött Bakiban. Az első percek megilletődöttsége után kijött a két csapat közötti tudáskülönbség, már a félidő végén is tíz góllal vezetett a magyar válogatott. A második játékrészben tovább növeltük előnyünket, a vége 31–15 lett, így két meccs után is hibátlanok vagyunk.

Csehország elleni 24–20-as győzelmét követően lejátszotta második Eb-selejtezőjét is a magyar női kézilabda-válogatott. Nem tarthatott a csapattal Vérten Orsolya, helyén Vincze Melinda jutott szóhoz a bal szélen.

Mátéfi Eszter csapata kissé nehezen vette fel az Azerbajdzsán elleni idegenbeli meccs ritmusát, hiszen a hazaiak a találkozó elején 2–0-ra is vezettek, de egy klasszikus Bulath-gól után (a DVSC játékosa egy elhajlásos átlövésből talált az azeri kapuba) elkaptuk a fonalat.

A folytatásban Vincze Melinda és Bódi Bernadett egyaránt indításból volt eredményes, ennek köszönhetően már nálunk volt az előny.

Ezt követően az első félidőben a hazaiak már csak elvétve találtak a magyar kapuba, míg a mieink többek között Bódi és Tóth Tímea találataival megléptek. Huszonegy perc elteltével már tíz góllal vezettünk, a szünetben 16–6-os magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben tovább növeltük előnyünket, ekkor már Herr Orsolya őrizte a kapunkat. Majdnem sikerült megduplázni a különbséget, a vége 31–15 lett a mieinknek. A legeredményesebb játékosunk Szucsánszki Zita volt hat találattal, mellette a két szélső, Bódi és Vincze dobta a legtöbb gólt.

A magyar válogatott így két forduló után is hibátlan a csoportjában. Az igazán kemény feladat majd a svédek elleni két mérkőzés lesz, valamint a csehek elleni idegenbeli összecsapás.

NŐI KÉZILABDA, EB-SELEJTEZŐ

2. CSOPORT, 2. FORDULÓ

AZERBAJDZSÁN-MAGYARORSZÁG 15-31 (6-16)
Baki, 800 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
AZERBAJDZSÁN: Salamakha - Abbasova 1, DERYABINA 8 (1), Tankaskaya 1, Zaporozhets, Jafarova H. 1, Khametova 2. Csere: Jafarova G. (kapus), Chikayeva, Pogonina 1 (1), Gorodtsova 1
MAGYARORSZÁG: PÁLINGER - Bódi 3, Bulath 2, SZUCSÁNSZKI 6 (4), TOMORI 4, Tóth T. 3 (1), VINCZE 4. Csere: Herr O. (kapus), Tóth K. 3, Hornyák Á. 1, Zácsik 1, Szabó V., Orbán A. 3, Kovacsics 1
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2-0. 11. p.: 3-4. 24. p.: 3-14. 36. p.: 6-19. 43. p.: 8-23. 49. p.: 10-26. 58. p.: 13-30
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5