Női kézilabda Eb: a francia siker visszahozta elődöntős álmainkat

Vágólapra másolva!
2010.12.14. 19:39
Címkék
A dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a II. csoport második mérkőzésen Franciaország nagy csatában, egy góllal nyert Svédország ellen.

Klasszikus játékkal, felállt falak elleni akciókkal indult a mérkőzés, majd az első félidő közepén 5–0-s etappal megléptek a franciák (8–4). A svédek időkérés után vért izzadtak a felzárkózásért. (11–9)

A második felvonásban a végül nyolc gólig jutó Linnea Torstenson vezetésével a svédek végig szaladtak ellenfelük után, az 50. percben aztán utol is érték őket (17–17), akkor francia időkérést követően új meccs kezdődött, amelyet 3–0-lal kezdtek a franciák, ez pedig elég is volt a szoros végjátékban megszerzett győzelemhez.

Utolsóként Svédország is elveszítette veretlenségét a II. csoportban, a svédek hat, a franciák hozzánk hasonlóan négy ponttal várják harmadik fordulót.

Franciaország győzelme számunkra is kifejezetten jól jött: amennyiben ugyanis szerdán legyőzzük Svédországot – a hollandok pedig nem borítanak papírformát Norvégia ellen –, mégis megcsíphetjük az elődöntőt.

 NŐI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
II. CSOPORT  
Hollandia–Magyarország  27–19 (15–10)
A MÉRKŐZÉS ONLINE-KÖZVETÍTÉSÉT ITT TALÁLJA MEG!  
Svédország–Franciaország 21–22 (9–11)
Ld: Torstenson 8, Gulldén 5, ill. Pineau 4, Signate 4, Goudjo 3, Gnabouyou 3
 
 Ukrajna–Norvégia 20.15 (Tv: Sport1)
  
I. CSOPORT
 
Románia–Montenegró 23–21 (13–12)
Spanyolország–Oroszország 18.45
Dánia–Horvátország 20.45

 

Legfrissebb hírek

Vizes világbajnokság, nyílt vízi úszás: női 3 km-es kieséses sprintverseny

Vizes vb 2025
40 perce

Szombati sportműsor: a magyar női pólóválogatott Olaszország ellen játszik a vb-elődöntőért

Birkózás
2 órája

Rasovszky Kristóf: Felállok innen is!; Kenya büszkesége magyar színekben: új csillag születhet távfutásban

E-újság
2 órája

Elhibázott büntetők, piros lap és spanyol siker a házigazda ellen a női Eb-n

Minden más foci
3 órája

Nagyot szólt a női ágyú – Moncz Attila publicisztikája

Angol labdarúgás
3 órája

„Panyenkázók” figyelmébe – VIncze András jegyzete

Európa-liga
3 órája

A magyar csapat 14. lett a díjugrató Eb-n

Egyéb egyéni
3 órája

Egyetemi világjátékok: magyar ezüst vívásban, bronz ritmikus gimnasztikában

Egyéb egyéni
4 órája
Ezek is érdekelhetik