Női kézilabda Eb: a francia siker visszahozta elődöntős álmainkat

2010.12.14. 19:39
A dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a II. csoport második mérkőzésen Franciaország nagy csatában, egy góllal nyert Svédország ellen.

Klasszikus játékkal, felállt falak elleni akciókkal indult a mérkőzés, majd az első félidő közepén 5–0-s etappal megléptek a franciák (8–4). A svédek időkérés után vért izzadtak a felzárkózásért. (11–9)

A második felvonásban a végül nyolc gólig jutó Linnea Torstenson vezetésével a svédek végig szaladtak ellenfelük után, az 50. percben aztán utol is érték őket (17–17), akkor francia időkérést követően új meccs kezdődött, amelyet 3–0-lal kezdtek a franciák, ez pedig elég is volt a szoros végjátékban megszerzett győzelemhez.

Utolsóként Svédország is elveszítette veretlenségét a II. csoportban, a svédek hat, a franciák hozzánk hasonlóan négy ponttal várják harmadik fordulót.

Franciaország győzelme számunkra is kifejezetten jól jött: amennyiben ugyanis szerdán legyőzzük Svédországot – a hollandok pedig nem borítanak papírformát Norvégia ellen –, mégis megcsíphetjük az elődöntőt.