Női kézilabda Eb: Norvégia tízpercnyi kínlódás után kiütötte Ukrajnát

2010.12.14. 21:32
A dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában a II. csoport utolsó összecsapásán a társrendező norvég válogatott simán nyert Ukrajna ellen. Előbbiek hat ponttal várják az utolsó fordulót, utóbbiak továbbra is pont nélkül állnak a középdöntőben.

Nehezen lendültek játékba a norvégok, 3–1-es vezetésük után az első félidő elején közel hét percig nem tudtak gólt lőni a fegyelmezetten védekező ukránok ellen, akik egy 3–0-s etappal átvették a vezetést. Lényegében itt véget is ért a mérkőzés: a szünetig hátralévő közel húsz percet 10–3-re hozták a norvégok, akik így már az első félidő végére jelentős előnyre tettek szert. (13–6)

A második felvonás elején Norvégia már tizenegy góllal is meglépett (19–8), a találkozó hátralévő részében két nyitott kérdés maradt. Tudnak-e tízgólos különbségen belül maradni az ukránok, illetve dobnak-e harminc fölött a norvégok? Nos, előbbire nem, utóbbira igen lett a helyes válasz.