Norvégia simán legyőzte Franciaországot

2010.12.07. 22:33
Heidi Löke három gólt lőtt a franciáknak (Fotó: aftenposten.no)
A Norvégiában zajló női kézilabda Európa-bajnokság nyitó napjának délutáni szorosabb mérkőzései után a esti találkozókon sima győzelmek születtek: a házigazda 11 góllal győzte le Franciaországot, Horvátország tízzel Izlandot, Hollandia pedig tizenkettővel Ukrajnát.

D-CSOPORT

A délután Szlovéniát megverő magyar válogatottal azonos csoportban szereplő norvégok semmi esélyt nem adtak a legutóbbi világbajnokságon ezüstérmet szerző franciáknak, a torna fő esélyese magabiztos játékkal az első félidőben állva hagyta ellenfelét, és izgalommentes találkozón szerezte meg a két pontot.

A franciák hamar beletörődtek a vereségbe, lélekben talán már a magyarok elleni szerdai találkozóra (18.15-kor kezdődik) készültek.

C-CSOPORT

A kontinenstorna nyitó mérkőzésén a svéd válogatott 27–25-re nyert Németország ellen.

A németek az utolsó hat és fél percben csak egy gólt tudtak lőni (közvetlenül a vége előtt), a svédek viszont négyszer is betaláltak ez idő alatt (Islas Helgesson egymaga háromszor is), így az esélytelenebbnek tartott skandinávok kezdték győzelemmel a tornát.

Grit Jurack, a németek klasszis átlövője csak két gólt szerzett a Larvikban rendezett találkozón.

A kvartett másik meccsén Hollandia könnyedén múlta fölül Ukrajnát.

B-CSOPORT

A B-csoport első mérkőzése vaskos meglepetéssel szolgált, hiszen a világbajnok oroszok kikaptak a Eb-újonc Montenegrótól. A montenegrói csapatban Bojana Popovics kilenc gólt dobott, csapata úgy nyert, hogy Jevgenyij Trefilov együttese az első félidőben már 15–8-ra is vezetett. A korábbi magyar válogatott Kindl Gabriella nem lépett pályára a montenegrói nemzeti csapatban.

A másik mérkőzésen  Horvátország 35–25-re nyert Izland ellen.

A-CSOPORT

Az A-csoport első találkozóján Románia 30–26-ra legyőzte Spanyolországot. A Győri ETO légiósa, Aurelia Bradeanu egy gólt dobott az ibériaiak ellen.

Dánia 25–20-ra megverte Szerbiát. A mezőny legeredményesebbje a Ljubljana irányítója, a Győrrel tárgyaló szerb Andrea Lekics volt, aki hét gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA EB, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT (Aalborg)
Románia–Spanyolország 30–26 (15–10)
Ld: Varzaru 9/3, Stanca 7, Neagu 4, Soit 3, ill. Pena 6, Martin 5/2, Mangue 4, Pinedo 3
Dánia–Szerbia 25–20 (14–6)
Ld: Kviesgaard 4, Norgaard 3/3, Augustesen, Dalby, Moller, Jörgensen, Troelsen 3-3, ill. Lekics 7/3
B-CSOPORT (Aarhus)
Oroszország–Montenegró 22–24 (15–10)
Ld: Kuznyecova 4, Turej 4/2, Levina, Szen 3-3, ill. Popovics 9/3, Radicsevics 4, Jovanovics 3
Horvátország–Izland 35–25 (19–12)
Ld: Franic 9/6, Horvat 6, Golubic, Penezic, Zebic 3-3, ill. Stefánsdóttir 6/2, Gudmundsdóttir, Atladóttir 4-4, Knutsdóttir 3
C-CSOPORT (Larvik)
Németország–Svédország 25–27 (14–12)
Ld: Mietzner 6, Althaus 5, Loerper 3/3, ill. Gulldén 7/4, Helgesson 4, Hagman, Boson, Roberts, Tortenson 3-3

Ukrajna–Hollandia 13–25 (8–13)
Ld: Simkute 5/2, ill. Visser 10/7, Van der Heijden 4, Snelder, Van der Wissel 3-3

D-CSOPORT (Lillehammer)
Magyarország–Szlovénia 28–19
Norvégia–Franciaország 33–22 (19–10)
Ld: Riegelhuth 7/2, Nostvold 5/1, Larsen 4, Herrem, Löke, Hammerseng 3-3, ill. Deroin 4, Piejos 3