Női kéziseink az oroszoktól is kikaptak, Szucsánszkit is elvesztettük

NEDELYKOV TAMÁS (Tokió)/RUSZNÁK GYÖRGY, VÉGH JÁNOS (Budapest)NEDELYKOV TAMÁS (Tokió)/RUSZNÁK GYÖRGY, VÉGH JÁNOS (Budapest)
2021.07.29. 13:58
Elek Gábor együttese harmadszor is kikapott (Fotó: MTI)
Továbbra is pont nélkül áll a magyar női kézilabda-válogatott a tokiói olimpia csoportkörében, miután a harmadik fordulóban 38–31-re kikapott az Orosz csapattól.

TOKIÓ 2020, NŐI KÉZILABDA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–OROSZ CSAPAT 31–38 (17–22)

Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Brunner, Salah (svájciak)
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 4, Szöllősi-Zácsik 5, Tomori 1, Kisfaludy, Szucsánszki 1, Schatzl Nadine 1 Csere: Janurik (kapus), Klujber 9 (7), VÁMOS P. 5 (1), Háfra N. 3, Bordás 1, Kiss N., Márton G. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
OROSZ CSAPAT: Szedojkina – MANAGAROVA 4, Vjahireva 4, DMITRIJEVA 7, Makejeva 3, Bobrovnyikova 2, Kuznyecova. Csere: KALINYINA (kapus), Iljina 6 (5), Szkorobogatcsenko 4, Gorskova 3, Szeny 4, Vegyjohina 1, Fomina.Szövetségi kapitány: Alekszej Alekszejev
Az eredmény alakulása.
3 p.: 1–2. 6. p.: 6–3. 14. p.: 10–6. 19. p.: 14–8. 23. p.: 17–11. 26. p.: 20–13. 36. p.: 24–19. 43. p.: 29–25. 51. p.: 34–27. 57. p.: 36–30.

6. Angola3371–100–290

Nem mondhatjuk, hogy a legjobb előjelekkel várhattuk az oroszok elleni csoportmeccset. Előbb a hét elején elvesztettük a csapatkapitány Kovacsics Anikót (a vállsárülést szenvedett irányító azóta már haza is tért Magyarországra), majd fájó vereséget szenvedtünk Brazíliától. A többi meccs eredménye sem alakult számunkra kedvezően, így nagy szükség lett volna egy bravúrra az orosz csapat ellen.

Abban bízhattunk, hogy az ellenfél sem brillírozott eddig, a svédektől kapott sima zakó után az orosz szövetség forró fejű elnöke, Szergej Siskarjov egyenesen belengette, hogy 24 órán belül komoly változások várhatóak. Ekkor felsejlett a decemberi Eb, ahol a helyosztó előtt menesztették Ambos Martínt. Végül Alekszej Alekszejev a helyén maradt, de a viszonyokat jól jellemezte, hogy az alelnöki tisztséget betöltő korábbi legendás kapitány, Jevgenyij Trefilov kijelentette, egyetlen profi sincs a keretükben. Aludva egyet a történtekre, finomított a szavain, de közben az orosz sajtóban arról írtak, a játékosokat eltiltották a közösségi média használatától.

Nagy akarattal kezdtük a meccset, a kispadunkon helyet foglalók már az első sikeres védekezésnél úgy pattantak fel a helyükről az öklüket rázva, mintha legalább a hajrában járnánk. Szükség is volt az erőfeszítésre a hagyományosan fizikai fölényben játszó ellenféllel szemben, sajnos azonban csak rövid időre tudtuk az orosz támadások útját állni.

Az ellenfél sztárja, Anna Vjahireva egy rossz passzból is eltette a labdát Bíró Blanka lába mellett, de a keretbe becserélt Vladlena Bobrovnyikova fürgeségével is sok problémát okozott. A bajainkat csak tetézte, hogy kifordult Szucsánszki Zita korábban műtött jobb válla, miközben a csapatorvos az öltözőbe kísérte, hogy helyretegye, az irányító mutatta is a lelátón helyet foglaló ferencvárosi társának, Angela Malesteinnek, hogy ebből nem lesz folytatás. Ezzel alaposan beszűkültek a variációs lehetőségeink, hiszen csak a fiatal Vámos Petra maradt a csapat mozgatására.

Elek Gábornak rövid időn belül kétszer is időt kellett kérnie, miután a rossz passzaink és lövéseink után indulni tudtak az öttel ellépő oroszok. Hiányzott a visszarendeződés mellett a kapusteljesítmény, de sokszor a védelem sem adott támpontot Bírónak és Janurik Kingának. Az első félidőben kapott 22 gól nem sok jóval kecsegtetett, leginkább Klujber Katrin heteseivel tartottuk úgy-ahogy a lépést (17–22).

Gyerünk, csajok!”– üvöltött az üresen kongó Jojogi-aréna nézőteréről Malestein, és el is kélt minden biztatás.

A félidei különbségnél ugyan sikerült megfogni a meccset, de onnan egy tapodtat sem tudtunk feljebb zárkózni, ugyanis mindig érkezett az orosz válasz. Szucsánszki hiányában Tomori Zsuzsanna volt, hogy irányítót játszott, de az ő energiáival a védekezésben betöltött szerepe miatt is csínján kellett bánni.

Érdekes volt hallani, hogy az oroszoknak mintha két kapitányuk lett volna, ugyanis míg a kispad előtt Alekszejev osztotta az instrukciókat, addig a túloldalon Trefilov sem tudott kibújni a bőréből, és a rá korábban jellemző stílusban ordibált a játékosok felé. Pedig sok oka nem volt az idegeskedésre a szívproblémával is kezelt szakembernek, mert az oroszok biztosan őrizték az előnyüket, amiben Viktorija Kalinyina védéseinek is fontos szerepe volt.

Az orosz csapat 38–31-re nyert, amivel ugyan matematikailag még nem szálltak el a továbbjutási esélyeink, de ehhez a svédeket és a spanyolokat is le kell győznünk a hátra levő két fordulóban.

MÁSODIK FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! A magyar válogatott rengeteg gólt kapva, súlyos vereséget szenvedett az Orosz csapattól!

60. perc: Időkérésüket követően a jobb oldalon vezettek támadást az oroszok, Szkorobogatcsenko góllal fejezte be a az akciót. 31–38

59. perc: Mindent megpróbál a magyar csapat annak érdekében, hogy csökkentse a különbséget, egy gyors akció végén Bíró Blanka is betalál. 31–37

58. perc: Ilina vette be a magyar kaput egy jobb oldali akciót követően. 30–37

57. perc: Vámos előbb kapufára lőtt egy hetest, majd az ismétlést már bezúdította az orosz hálóba. 30–36

55. perc: Bordás is hetesből talál be, majd fél perc elteltével Szkorobogatcsenko lő gólt átlövésből. 29–36

54. perc:Lukács hoz össze egy hetest, ki is állítják, majd Szeny talál be. 28–35

51. perc: Vámos gyorsan válaszolt az orosz találatra 28–34

51. perc: Bobrovnyikova maradt túlságosan szabadon. 27–34

49. perc: Márton szabálytalansága után Szkorobogacsenko talál be hetesből. 27–33

48. perc: Makejeva hoz össze egy hetest, majd ki is állítják – Vámos szépít 27–32

48. perc: Szkorobogatcsenkóra nem figyeltünk eléggé 26–32

48. perc Háfra talál be szép támadást követően. 26–31

47. perc: Szeny átadását követően Dimitrijeva zúdítja be az újabb orosz gólt. 25–31

44. perc: Dimitrijeva növeli a jobb oldalról góljai számát. 25–30

43. perc: Lukács szép labdaszerzése után Klujber talál be 25–29

42. perc: Szöllősi-Zácsik újabb góljával próbálunk felzárkózni. 24–29

41. perc: Vámos középről, majd Vegyjohina a jobb oldalról lő gólt. 23–29

40. perc: Tomori szabálytalanságát követően Makejeva talál be hétméteresből. 22–28

40. perc: Szöllősi-Zácsik lökete köt ki az orosz hálóban. 22–27

38. perc: Vegyjohina ismét betalált. 21–27

38. perc: Tomori átlövéssel veszi be a kaput. 21–26

37. perc: Dimitrijeva középről lő gólt. 20–26

37. perc: Szöllősi-Zácsik bal oldalról, jobb kézzel dobta be. 20–25

36. perc: Vjahireva küzdötte át magát a védelem bal oldalán, majd talált a kapuba. 19–25

35. perc: Gyors ellentámadást követően Klujber szerez gólt 18–24

34. perc: Dimitrijeva átlövésből talált be. 17–24

32. perc: Makejeva növelte az orosz előnyt, középről. 17–23

31. perc: Zácsik lövése a kapufáról jött ki, az oroszok nem siettek, öt-egyes védekezésre álltunk át.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, nagy változásnak kellene jönni, de ebben most csak reménykedni lehet. 17–22

30. perc: Belemenést fújtak Vjahirevánál, maradt még néhány másodpercünk, Háfra időn túli hetest harcolt ki. A hetest Klujber a kapus feje fölött lőtte be. 17–22

29. perc: Hetest kaptunk, és Klujber ezt is belőtte, csak most a bal alsóba. 16–22

29. perc: Vjahireva két ember között tört be, és lőtt gólt a kapu jobb oldalába. Azért 22 kapott gól egy félidő alatt... 15–22

28. perc: Háfra gyorsan elszórta, Szedojkina védett.

28. perc: Iskolajáték, sajnos az oroszoknál. Manaharova négy ember között kapott nagy labdát, majd bedobta. 15–21

28. perc: Vámos tört be bátran, ellökte Szeny, kiállítás, magyar emberelőny. A hetest Klujber a jobb felsőbe vágta. 15–20

27. perc: 80%-os hatékonysággal lőnek az oroszok, de most rontottak, mert Bíró védett.

27. perc: Valamennyire feljebb jöttünk, mert Háfra találta meg a rést az orosz falon. 14–20

26. perc: Amit rálőnek, bemegy... Most éppen Szkorobogatcsenko talált be. Ne gondoljunk valami hálószaggató bombára... 13–20

25. perc: Klujber tört be kissé jobbről, és lőtte a be a jobb alsóba. 13–19

24. perc: Atyaég! Szeny maradt egyedül a kapu előtt, belőtte. Gyámoltalan lövésünk után Gorskova indult, aki a kapunkba ejtett. Dühítő. 12–19

24. perc: Végre valami! Zácsik egy testcsellel elküldte a védőjét, majd szépen lőtt a kapu bal oldalába. 12–17

23. perc: Még szerencsénk sincs... Egy óriási kapufa után Szeny elé pattant a labda, ő meg belőtte, ahogy kell. 11–17

22. perc: Elképesztő. Dimitrijeva nem túl erős alsó lövése Janurik mellett jutott a kapuba. Nagyjából csak az megy be, amit rálőnek...11–16

21. perc: Hat az öt ellen Lukács maradt szabadon a jobb szélen, és remekül lőtte ki a jobb alsót. 11–15

21. perc: Szeny került ziccerbe, de szerencsére elpuskázta.

20. perc: Zácsik tört be, Makajeva ellökte, hetes és két perc. A hetest Klujber a bal alsóba pattintotta. 10–15

20. perc: Nem elég, hogy hetest kaptak, még emberelőnybe is kerültek. Ilina belőtte, Háfra maradt a büntetőpadon. 9–15

19. perc: Ez viszont szép volt, Háfra futott be két védő között, és lőtt a kapu jobb oldalába. 9–14

19. perc: Őrület, milyen üresen maradt ott a jobb szélen Manaharova, be is lőtte. 8–14

19. perc: Klujber alulról próbált lőni, eleve elvetélt kísérlet volt, sajnos blokkolták is.

18. perc: Kellett is az időkérés, mert eléggé szétkapták az oroszok a védelmünket.

18. perc: Magyar időkérés.

18. perc: Láttunk már jobb Háfra-lövést is, könnyen fogta a kapus, ráadásul az ellentámadásból Makejeva maradt ott a vonalon, neki ez gyerekjáték. 8–13

17. perc: Gorskova kapott labdát váratlanul a bal szélen, és szépen pattintotta be a jobb alsóba. 8–12

15. perc: Vjahireva emberelőnyben megtalálta a rést. 8–11

15. perc: Orosz technikai hiba után Schatzl révén immár csak két gól a hátrányunk. 8–10

14. perc: Vámos Petra betalált, majd Klujber szabálytalankodott két percért cserébe. 7–10

14. perc: Elek Gábor időt kér. Bíró Blanka helyére Janurik Kinga érkezik a kapuba.

14. perc: Dimitrjeva nagyon könnyedén tört be középen. 6–10

13. perc: Az oroszok üres kapus támadása sikeres volt, Bobrovnyikova lőtt gólt. 6–9

12. perc: Lukács éles szögből szépen kilőtte a felső sarkot! 6–8

11. perc: Vjahirevát küldték ki két percre, Schatzl Nadine azonban ziccert ront. A túloldalon Bíró Blanka nem először védett nagyot!

11. perc: Üres kapus támadással próbálkoztunk, melynek vége egy Manaharova-gól lett. 5–8

10. perc: Dimitrijeva átlövése utat talált a kapunkba, ráadásul Tomori Zsuzsanna kétperces büntetést kapott. A túloldalon Lukács Viktória nagy helyzetet hagyott ki. 5–7

9. perc: Klujber ismét büntetőből volt eredményes, feljöttünk egy gólra. 5–6

8. perc: Klujber Katrin hetesből talált be. 4–6

6. perc: Sajnos lendületbe kerültek az oroszok, mi pedig nem muzsikálunk jól elől. Három gólt dobott az orosz csapat magyar válasz nélkül. 3–6

4. perc: Két gyors orosz gól után ismét Zácsik egyenlített. 3–3

3. perc: Hosszú ideig járattuk a labdát, majd Szucsánszki Zita pattintva gólt dobott. 2–1

2. perc: Zácsik Szandra lövésével szinte azonnal egyenlítettünk. Aztán a másik oldalon Vjahirevára fújtak belemenést. 1–1

1. perc: Az oroszok kezdték a mérkőzést, majdnem egy percen át támadtak, s Makejeva révén vezetést szereztek. 0–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Magyarország–Orosz csapat női kézilabda-mérkőzésen!