Tenisz: Federer öt meccslabdát hárítva nyert, Nadal kikapott

2014.10.08. 19:10
Roger Federer csak egyszer hárított ennél több mérkőzéslabdát (Fotók: Reuters)
Roger Federer öt mérkőzéslabda hárítása után 7:5, 3:6, 7:6-ra nyert Leonardo Mayer ellen a sanghaji kemény pályás tenisztorna 2. fordulójában. Az első kiemelt Novak Djokovics nem izzadt meg ennyire a győzelemért Dominic Thiem ellen, Rafael Nadal viszont kikapott Feliciano Lópeztől.

Roger Federer még sosem nyerte meg a sanghaji versenyt (2010-ben a döntőben kapott ki Andy Murraytől), és közel állt hozzá, hogy erről idén is le kelljen mondania.

Leonardo Mayernek döntő szett 5:4-nél két meccslabdája volt, de Federer 15:40-ről hozni tudta az adogatását. A tie-breakben 5–2-re vezetett az argentin, aki újabb három mérkőzéslabdát hagyott kihasználatlanul (6–4 után, majd 7–6-nál), Federer ellenben az elsőt kihasználta, így 9–7-re megnyerte a rövidítést. Mayer 1–17-re rontotta a top 10-es játékosokkal szembeni mérlegét.

Rafael Nadal kínok közepette

Federer csak egyszer hárított ennél több mérkőzéslabdát pályafutása során. A svájci klasszis 2003-ban Cincinnatiben az első körben hét meccslabdát élt túl az ausztrál Scott Draper ellen – hogy aztán a következő fordulóban David Nalbandiantól kikapjon.

Novak Djokovics és Andy Murray könnyebb mérkőzésen jutott tovább Dominic Thiem, illetve Jerzy Janowicz ellen, Rafael Nadal, Stanislas Wawrinka és Grigor Dimitrov viszont elbúcsúzott.

Nadal korábban bejelentette, hogy kezdődő vakbélgyulladással küzd, de műtét helyett a gyógyszeres kezelést választotta. Ennek fényében nem olyan meglepő, hogy két szettben kikapott honfitársától, Feliciano Lópeztől, 11 év alatt harmadszor.

„Természetesen nem érzem magam tökéletesen. Olyan mint korábban volt, csak most kicsit jobban szédülök. Emiatt azonban nem kell aggódni. Ez van, kikaptam, Feli jobb volt nálam – mondta Nadal, aki továbbra is csak az idény végén akar kés alá feküdni vakbélgyulladása miatt. – Szeretnék elindulni Bázelben, Párizsban és Londonban.”

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (3 849 445 dollár, kemény pálya)