Aus. Open: meglepetés – amerikai, kolumbiai siker vegyes párosban

2017.01.29. 07:47
Az Australian Open első vasárnapi döntőjében az amerikai, kolumbiai Abigail Spears, Juan Sebastian Cabal két szettben legyőzte a 2. helyen kiemelt Sania Mirza, Ivan Dodig duót. A győztes kettős először jutott be GS-torna döntőjébe, ráadásul szettveszteség nélkül nyerte meg a tornát.

A 35 éves Abigail Spears pályafutása utolsó aktív évében nyerte meg első Grand Slam-címét, ugyanis a szezon elején bejelentette, hogy év végén visszavonul.

Az idei ausztrál teniszbajnokságon már csak egy mérkőzés van hátra, magyar idő szerint 9.30 órától rendezik a férfi egyes döntőjét. A Nadal–Federer összecsapásról ide kattintva olvashat!

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (50 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
VEGYES PÁROS, DÖNTŐ
Abigail Spears, Juan Sebastian Cabal (amerikai, kolumbiai)–Sania Mirza, Ivan Dodig (indiai, horvát, 2.) 6:2, 6:4

KÉSŐBB KEZDŐDIK
FÉRFI EGYES, DÖNTŐ

Rafael Nadal (spanyol, 9.)–Roger Federer (svájci, 17.) 9.30 (Tv: Eurosport1) – élő, szöveges tudósítás az NSO-n!

KORÁBBAN RENDEZTÉK
NŐI EGYES, DÖNTŐ

S. Williams (amerikai, 2.)–V. Williams (amerikai, 13.) 6:4, 6:4
FÉRFI PÁROS, DÖNTŐ

Kontinen, Peers (finn, ausztrál, 4.)–Bob Bryan, Mike Bryan (amerikai, 3.) 7:5, 7:5
NŐI PÁROS, DÖNTŐ
Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safárová (amerikai, cseh, 2.)– Andrea Hlavácková, Peng Su-aj (cseh, kínai, 12.) 6:7, 6:3, 6:3