A VAR a Barcelonának kedvezett, és a Villarreal védelme is!

P. K.P. K.
2021.11.27. 20:51
Depay az első félidőben még kihagyta a ziccerét, a másodikban viszont ő juttatta másodszor is vezetéshez a Barcát (Fotó: AFP)
Fordulatokban gazdag, remek mérkőzésen nyert az FC Barcelona 3–1-re a Villarreal vendégeként a La Liga 15. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ
VILLARREAL–FCBARCELONA 1–3 (0–0)
Villarreal. Vezette:
César Soto
VILLARREAL:
Rulli – Foyth, Albiol, Pau Torres, Pedraza (Estupinán, 65.) – Pino (Chukwueze, 65.), Capoue, Dani Parejo, Moi Gómez – Manu Trigueros (Dani Raba, 85.), Danjuma. Vezetőedző: Unai Emery
BARCELONA: Ter Stegen – R. Araújo, Piqué, E. García, Jordi Alba (Mingueza, 71.) – Nico González (Coutinho, 80.), S. Busquets, F. de Jong – Abde (O. Dembelé, 66.), Depay, Gavi. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Chukwueze (67.), ill. F. de Jong (50.), Depay (87.), Coutinho (90+4. – 11-esből)

A Villarreal és az FC Barcelona is a Bajnokok Ligájában szerepel, ugyanakkor a spanyol bajnokság aktuális tabellája alapján két középcsapat találkozott egymással a 15. fordulóban, hiszen a játéknap előtt 7. Barcelona látogatott a 13. Villarrealhoz. Ehhez képest a játék képe már nem feltétlenül azt mutatta, hogy itt középcsapatok játszanának. Az első tíz percben rögtön egymásnak estek, hol az egyik, hol a másik együttes alakított ki helyzetet, és ez a forgatókönyv tulajdonképpen a teljes első félidőben folytatódott. Más kérdés, hogy hiába a szép támadások, a befejezéssel mindkét csapatnak akadtak gondjai, olyan helyzetek maradtak ki, amelyek közül legalább egyet-egyet mindkét csapatnak illet volna gólra váltania.

A vendégek részéről például Memphis Depay zicceréről mondhatjuk ezt el, amikor már csak a kapussal állt szembe a holland, de 11 méterről csúnyán mellé lőtt. Hazai részről egy szöglet után Pau Torres fejelt az üres kapu fölé.

A második félidő elején a Barcelona hosszú videózás után szerezte meg a vezetést Frenkie de Jong góljával: a játékvezető elsőre les miatt nem ítélt gólt, az volt a kérdés, hogy az első lövésnél Memphis Depay hol helyezkedett, végül a videózás megmutatta, hogy nem állt előrébb a védőknél, így De Jong szabályosan lőtt a kapuba a kipattanóból.

Ezek után fokozatosan átvette az irányítást a Villarreal, és a csereként beállt Samuel Chukwueze a Barca-védelem sokadik hibáját már gólra váltotta a lemaradó, szintén csereként beálló Mingueza mellett.

A védelmi hibáknak azonban ezzel még nem volt vége. A Villarreal hiába támadott a győzelemért, az Estupinántól kapott ajándék labdából MemphisDepay szerzett újabb gólt, majd Foyth szabálytalansága után a sértett Philippe Coutinho gólra váltotta a tizenegyest, így a Barca nyert 3–1-re.

Xavinak tehát megvan az első idegenbeli győzelme is (egy hazai siker és döntetlen után) a Barca kispadján és a katalánoknak a teljes idényt nézve is ez volt az első bajnoki sikerük vendégként. A Villarreal a legutóbbi hét bajnoki meccséből a negyedik vereségét szenvedte el, és 2007 óta továbbra is nyeretlen az FC Barcelona ellen. Pedig most nem állt annyira messze a győzelemtől a játék képe alapján, mint azt a végeredmény mutatja…

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (átkattintással)

VÉGE A MECCSNEK! Nyert a Barca!

90+3.. perc. GÓÓL! Coutinho harcolt ki 11-est Foyth-tal szemben és magabiztosan a jobb alsóba lőtt.

90. perc. Raba sárga lapja könyöklés miatt.

A holland a 8. bajnoki gólját szerezte, ezzel a 2. helyen áll holtversenyben a góllövőlistán.

88. perc. A SEMMIBŐL GÓLT LŐTT A BARCA! Estupinan fejelte oda a labdát Depaynak, aki elvitte a kapus mellett, és éles szögből, a menteni igyekvő védők mellé a kapuba lőtt. 1–2

85. perc. Trigueros helyett Raba állt be.

84. perc. ÚJABB HAZAI LEHETŐSÉG. Danjuma lép ki egy mélységi passzal, elhúzza a labdát egy csellel Araújo mellett, de a kaput nem találta el.

83. perc. Trigueros 14 méterről külsővel, jobbról a kapu mellé csavart.

80. perc. Nico helyett Coutinho állt be.

78. perc. Chukwueze álompasszával lépett ki Trigueros, de jól mozdult ki a kapujából Ter Stegen és már nem tudta elhúzni a kapus mellett a labdát a hazaiak támadója.

Xavival a kispadon először kapott gólt a Barca.

67.perc.CHUKWUEZE EGYENLÍTETT! A nem rég beállt nigériai támadó egy védelmi hibát kihasználva Busquets és Pigué mögött lépett ki, a menteni igyekvő Mingueza nem ért oda, így a hazaiak játékosa 12 méterről a kapuba lőtt. A 13. gólja volt a spanyol bajnokságban, ebből a harmadikat lőtte a Barca ellen. 1-1

74. perc. NAGY BARCA-AHIBA, NAGY VILLARREAL-HELYZET! A most beállt Mingueza elvétett egy hosszú kirúgást, amivel így a hazaiak cseréje, Chukwueze mehetett el a jobb oldalon, középre adásából pedig Trigueros lőtt föl.

71. perc. Az első félidőben kisebb sérülést szenvedett, majd a másodikban gólt előkészítő Alba helyett jött be Mingueza.

66. perc. Az első Barca-csere: Ezzalzuli helyett jött be Dembélé.

65. perc. Hazai cserék. Pino helyett jött Chukwueze és Pedraza helyett jött be Estupinan.

57. perc. Depay
erőtlen lövését féltérdre ereszkedve, lábbal állítja meg Rulli.

Ezt látta a VAR, ami után megadták De Jong gólját (Fotó: marca.com)

50. perc. MÉGIS MEGADTÁK! De Jong góljával vezet a Barca! Alba lőtte középre a labdát balról, Depay az ötös vonaláról lőtt, a kapus védett, De Jong közelről belőtte. Elsőre les miatt érvénytelenítették a gólt, de a VAR megállapította, Depay nem állt előrébb a védőknél Alba középre lőtt labdájánál, így szabályos a találat. 0-1

48. perc. LESGÓL? Frenkie de Jong talál a kapuba egy kipattanó labdából, de lest jelzett elsőre a játékvezető.De Jong nem volt lesen, a kérdés az, hogy Depay, aki elsőre kapura lőtt négy méterről, lesen volt.-e.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ, csere nincs. A kezdésbe is vittek egy kis érdekességet a hazaiak, ugyanis Danjuma már annyira ment volna előre, hogy a sípszó előtt átlépte a felezővonalat, ezért vissza kellett fújni a kezdést.

A Villarreal hétszer, a Barca négyszer lőtt az első félidőben (lásd a 3. sort, fölötte a 17-27 a megnyert párharcok száma)

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐ! Nincs gól, de soha rosszabb első félidőt, mindkét oldalon záporoztak a helyzetek.

44. perc. Piqué kapott sárga lapot.

43. perc. EZ IS LÖVŐHELYZET! Parejo ívelt át szabadrúgásból a bal oldalra, az érkező Pedraza 13 méterről kapásból, ballal a kapu mellé lőtt.

39. perc. TER STEGEN VÉDETT! Pau Torres mesteri kiugraátásából Danjuma lőhetett nyolc méterről, balról, de a német kapus zárta a rövidet így háírtani tudott. A védés után pedig rögtön indította Araújót, aki a jobb oldalon tört be a tizenhatoson belülre, egy hjó cselt is bemutatott, de végül el tudták rúgni a labdát a hazaiak.

Pau Torres nem tudott az üres kapuba fejelni

33. perc. MÁR ÜRES VOLT A KAPU... Bal oldali hazai szögletnél rosszul mozdult ki Ter Stegen, Pau Torres az üres kapu fölé fejelt.

30.perc. Danjuma
lépett ki nagy helyzetben a bal oldalon, de hiába lőztt (a kapu mellé), mert már lesen volt.

27. perc. Hazai szöglet után Pino fejelt mellé.

26. perc.Most már nem marad el a lap: Pino és Alba is besárgult.

21. perc. EZ NEM SZÉP! A meccs legelején csodálkoztunk, hogy Parejo nem kapott lapot, most ugyanez a helyzet Albával, aki tisztán Pino lábát találta el a labda helyett, de megúszta a Barca egy Villarreal-szabadrúgással az esetet.

Depay már csak a kapussal állt szembe, de mellé lőtt... (Fotó: AFP)

19. perc. DEPAY! EZ HOGY MARADT KI? De Jong balról ugratta ki Depayt, aki teljesen üresen lépett ki, már csak a kapussal állt szembe, de mellé lőtt.

15. perc.
Alba sántikál, kérdés, tudja-e így folytatni hosszabb távon a meccset.

9. perc. Gav
i Depay lekészítéséből, nyolc méterről ballal a hosszú sarok mellé lőtt.

8. perc.DEPAY! 20 méterről egy jó csel után mellé lőtt a holland.

6. perc. HELYZET A MÁSIK OLDALON IS! Az ellenféltől kapott labdából került helyzetbe Danjuma lőtt a tizenhatoson belül, Piqué becsúszva blokkolt, a labda láthatóan hozzáért a kezéhez, de a játékvezető nem ítélte meg szabálytalannak a megmozdulást.

4. perc. BÁMULATOS BRAVÚR! Jobb oldali Barca-szöglet, Ezzalzuli fejelt 11 méterről, Rulli nagyot vetődve, ujjheggyel tolta ki a labdát.

2. perc. EZ CSÚNYA VOLT. Parejo megtaposta Busquetset, akit ápolni is kellett az eset után, de még csak sárga lapot sem kapott érte a Villarreal játékosa...

ELKEZDŐDÖTT A MECCS. A lilában játszó Barca kezdett, sárgában a Villarreal.

ELŐZMÉNYEK

♦ Az új vezetőedző, Xavi irányításával a harmadik meccsére készül az FC Barcelona, az első idegenbeli találkozójára. Múlt héten az Espanyolt 1–0-ra verte meg, majd a BL-ben gól nélküli döntetlenre végzett a Benficával, tehát Xavival a kispadon még nem kapott gólt. A Villarreal viszont a legutóbbi két tétmeccsén viszont csak egy pontot szerzett (egy hete a bajnokságban a Getafe ellen).

A Barcelona vezetőedzőjeként az első idegenbeli meccsére készülő Xavi tesztelte a gyepet a Villarreal vendégeként (Fotó: AFP)

♦ Két BL-szereplő csapatról van szó – a Villarreal a BL-ben kedden 2–0-ra kapott ki otthon a Manchester Unitedtől –, de a Barca csak a 8., a Villarreal a 12. helyről várta ezt a meccset.

♦ A Barcában a negyedik bajnoki meccsére készül a 19 éves, marokkói Abde Ezzalzuli, kezdőként az elsőre.

♦ A Villarrealból Francis Coquelin, Serge Aurier és Gerard Moreno hiányzik sérülés miatt. A Barcánál Sergi Roberto, Pedri és Martin Braithwaite sérülés, Sergio Agüero szívproblémái miatt nem bevethető.

♦ A két csapat az elmúlt két évben négy meccset játszott egymás ellen, és 2019 szeptemberétől számolva mind a négyet a Barca nyerte, legutóbb áprilisban, idegenben 2–1-re. A Villarreal legutóbb 2019 áprilisában, hazai pályán szerzett pontot a Barcelona ellen, akkor 4–4-re végeztek a felek.

A 15. FORDULÓ TOVÁBBI ÉRKŐZÉSEI
KORÁBBI, SZOMBATI MECCSEK
Deportivo Alavés–Celta Vigo 1–2
(Joselu 21., ill. S. Mina 11., Aspas 70.)
Valencia–Rayo Vallecano 1–1(Soler 19. – 11-esből, ill. Palazón 64.)
Mallorca–Getafe 0–0

VASÁRNAP
14.00:Real Betis–Levante (Tv:Spíler2)
16.15:Espanyol–Real Sociedad (Tv:Spíler2)
18.30:Cádiz–Atlético Madrid (Tv:Spíler2)
21.00:Real Madrid–Sevilla (Tv:Spíler2) –élőben az NSO-n!

HÉTFŐ
21.00:Osasuna–Elche

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Granada 2–2(Raúl García 10., Maximiano 76. – öngól, ill. Machís 25., J. Molina 34.)