Fati-duplával nyert a Barcelona, Messi két gólpasszt adott

B. J.B. J.
2020.02.02. 20:50
Fati és Messi, dupla itt, dupla ott (Fotó: AFP)
Ansu Fati duplájával az FC Barcelona 2–1-re legyőzte odahaza a több helyzetet is kihagyó Levantét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 22. fordulójának záró mérkőzésén.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
FC Barcelona–Levante 2–1
(Fati 30., 32., ill. Rochina 92.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hamar elintézte a Levante elleni bajnokit a Barca, Lionel Messi az első félidőben két remekbe szabott gólpasszal szolgálta ki Ansu Fatit, aki mind a kétszer a kapus lába között lőtt a kapuba, a változatosság kedvéért egyszer jobbal, egyszer ballal.

Fati 17 évesen és 94 naposan duplázott, ez a XXI. századi La Liga-rekord, sőt, a La Liga hivatalos oldala szerint ez a bajnokság abszolút rekordja is.

Ficánkolt a Barca, a jobbhátvéd Nélson Semedo élete legjobb formájában száguldozott a jobb szélen, és majdnem lőtt egy olyan gólt, amelyet jelölhettek volna akár a Puskás-díjra is, de két csel után a ballábas bombája a lécen csattant. A lefújás előtt nem sokkal tökéletesen tálalt Antoine Griezmann elé, de közelről a bal alsó mellé lőtt a francia játékos, aki ezúttal is középcsatárként szerepelt, Luis Suárez helyén.

A Levante az előző két hazai mérkőzésén megverte a Barcát, és a második félidő elején három ziccert is kihagyott: kettőt fogott Marc-André ter Stegen, míg egyet a léc fölé vágott a Barca-nevelés Rubén Rochina. Némi mezőnyjáték után a csereember Hernani lövését tolta ki a léc alól a német kapus, kissé pihent tehát a fordulás után a címvédő. A 70. percben Griezmannt Sergi Roberto váltotta, majd Fati ollózott a kapu mellé az ötös elől, Messi közeli lövését pedig védte a kapus.

Beállt a hajrára a frissiben felépült Enisz Bardi is, de helyzetbe nem került, nem úgy a középcsatár Roger Martí, de ez is kimaradt: lefékezett a második félidőre a Barca, de ezt büntetlenül megtehette a harmatos Levante ellen, mert a vendégek szépítő találata csak a 92. percben érkezett, Rubén Rochinától.

KORÁBBAN
Sevilla–Deportivo Alavés 1–1
(Ocampos 77. – 11-esből, ill. 70. Joselu)
Villarreal–Osasuna 3–1 (Paco Alcácer 45+1, Rubén Pena 54., Santi Cazorla 59. – 11-esből, ill. Aridane 48.)
Athletic Bilbao–Getafe 0–2 (D. Suárez 36., J. Mata 50. – 11-esből)
Leganés–Real Sociedad 2–1 (Omeruo 49., Óscar 94., ill. Isak 20.)
Eibar–Real Betis 1–1 (Orellana 15. – 11-esből, ill. N. Fekir 7.)
Granada–Espanyol 2–1 (Machis 38., C. Fernandez 46., ill. De Tomas 27. – 11-esből)
Real Madrid–Atlético Madrid 1–0 (Benzema 56.)
Mallorca–Valladolid 0–1 (Enes Ünal 56.)
Valencia–Celta Vigo 1–0 (Soler 77.)

1. Real Madrid 22 14 7 1 40–13 +27 49
2. FC Barcelona 22 14 4 4 52–26 +26 46
3. Getafe 22 11 6 5 32–20 +12 39
4. Sevilla 22 11 6 5 28–21 +7 39
5. Valencia 22 10 7 5 33–29 +4 37