Király-kupa: a Real nem tudta legyőzni harmadosztályú ellenfelét

2017.11.28. 23:27
Nem nyert a Real Madrid, a Fuenlabrada kitett magáért (Fotó: Twitter/Real Madrid)
A spanyol labdarúgó Király-kupa 4. fordulójának visszavágóján a Real Madrid meglepetésre csak 2–2-es döntetlent játszott a harmadosztályú Fuenlabradával hazai pályán, de 4–2-es összesítéssel bejutott a 16 közé.

A Real 2–0-ra győzött az első mérkőzésen, míg most a legnagyobb sztárjai nélkül lépett pályára. Ugyan Gareth Bale-t benevezték, de a sérüléséből visszatérő walesi sztár a kispadon foglalt helyet.

Meglepetésre a Fuenlabrada szerezte meg a vezetést – Luis Milla hatalmas gólt vágott a 25. percben. A név ismerős lehet, az apja, akit szintén Luis Millának hívnak, játszott a Barcelonában és a Real Madridban is.

Egészen a második félidő közepéig kellett várni a Real egyenlítésére, akkor Borja Mayoral talált be az időközben beálló Bale passza után. Hét perccel később Mayoral ismét gólt szerzett, ám a győzelem mégsem lett meg, mert Álvaro Portilla egyenlített – a kiscsapat nagy sikere ez a 2–2.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
4. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
VISSZAVÁGÓ

Real Madrid–Fuenlabrada (III.) 2–2 (Mayoral 63., 70. ill. Luis Milla 25., Á. Portilla 89.)
Továbbjutó: a Real Madrid 4–2-vel
Málaga–Numancia (II.) 1–1 (Adrián 18., ill. Elgezabal 53.)
Tj: a Numancia 3–2-vel
Leganés–Real Valladolid (II.) 1–0 (Tito 34.)
Tj: a Leganés 3–1-gyel
Levante–Girona 1–1 (Morales 75., ill. Mojica 33.)
Tj: Levante 3–1-gyel
Celta Vigo–Eibar 1–0 (Iago Aspas 90.)