La Liga: a Mallorca a hosszabbításban fordított a Getafe otthonában

S. B.S. B.
2024.05.26. 18:14
Az utolsó percekben villant a Mallorca (Fotó: Getty Images)
A Mallorca az utolsó percekben fordítva 2–1-re legyőzte a Getafét a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó fordulójában, vasárnap.

Mint ismert, a záró forduló szinte már teljesen tét nélkül zajlik, ugyanis egyik gárda sem tud már érdemlegesen változtatni a végső pozícióján a tabellán.

Ennek ellenére vasárnap délután kifejezetten izgalmas mérkőzéssel kezdődött a program: a Getafe–Mallorca első félideje ugyan eseménytelen volt, de egy nagyon rémisztő jelenetsor zajlott le a 11. percben. A Getafe kapusa, David Soria összeütközött az ellenfél támadójával, amikor kijött egy kallódó labdáért és egy csúnya esés után sokáig a földön is maradt. Az ütközést követően a kapusért végül mentővel jöttek be a pályára, de szerencsére Soria végül a saját lábán tudta elhagyni a játékteret

A fordulás után a hazaiak szerezték meg a vezetést, és úgy tűnt, ezt már meg is tudják tartani, de a 90. percben beindult a vendéggárda. Eéőbb Vedat Muriqi, majd Pablo Maffeo is betalált, amivel megfordították a mallorcaiak a meccset.

A Celta és a Valencia összecsapásán az ötödik percben Carlos Domínguez öngóllal szerezte meg a vezetést a vendégeknek, amit a 49. percben egyenlített ki tizenegyesből, Iago Aspas révén a Celta Vigo. A folytatásban nem lassítottak a felek, a Valencia a 60. percben visszavette a vezetést, de két percre rá ismét egyenlíteni tudtak a hazaiak, és az eredmény a lefújásig már nem változott (2–2).

A Las Palmas–Alavés találkozón az első izgalmasabb szituáció a 33. percben történt, amikor a vendégek kihagytak egy tizenegyest. A második félidőben viszont csak bevitte az első gólját az Alavés, az 50. percben Carlos Vicente volt eredményes. A hazaiak fel tudták venni a kesztyűt, és Marc Cardona góljával egyenlítettek a 71. percben. A hajrában még voltak lehetőségek, de több gólt már nem láthattunk – maradt az 1–1.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Getafe–Mallorca 1–2 (G. Alvaréz 47., ill. Muriqi 90., Maffeo 90+3.)
Celta Vigo–Valencia 2–2 (Aspas 49. – 11-esből, Duvikasz 62., ill. Domínguez 5. – öngól, Mari 60. – 11-esből)
Las Palmas–Alavés 1–1 (Cardona 71., ill. Vicente 50.)
Sevilla–FC Barcelona 1–2 (En-Nesziri 31., ill. Lewandowski 15., Fermín López 59.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Villarreal 1–1 (Budimir 30., ill. J. L. Morales 57.)
Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2 (Lino 9., Reinildo 90+3.)
Kiállítva: Saúl (Atlético, 90+1.)
Almería–Cádiz 6–1 (Melero 48., Arribas 51., 86., Zaldúa 57. – öngól, L. Suárez 67., 71., ill. Ocampo 30.)
Rayo Vallecano–Athletic Bilbao 0–1 (N. Williams 67.)
Real Madrid–Real Betis 0–0
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Girona–Granada 7–0 (E. García 30., Cihankov 33., 54., Dovbik 44., 75., 90. – az elsőt és a harmadikat 11-esből, Stuani 78.)