Serie A: az Atalanta visszavette a második helyet; római ötös a szünet után

2021.05.09. 20:03
Simán nyert az Atalanta (Fotó: Getty Images)
Az Atalanta 5–2-re legyőzte a már biztosan kieső Parmát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 35. fordulójában.

A bergamói együttes már az első félidő elején megszerezte a vezetést, ám a gólcsap a szünet után nyílt ki: az Atalanta végül 5–2-re nyert a Parma ellen, és visszavette a második helyet a szombaton győzedelmeskedő Napolitól. A hazaiaknál Balogh Botondot nem cserélték be.

A Cagliari fontos három pontot szerzett az ugyancsak kiesés ellen küzdő Benevento otthonában, míg a Torino hiába került előnybe a 86. percben a Verona ellen, meg kellett elégednie az egy ponttal.

A kora esti mérkőzésen a Roma a gól nélküli első félidő után ötször is bevette a Crotone kapuját.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ

Benevento–Cagliari 1–3 (Lapadula 16., ill. Likojannisz 1., Pavoletti 64., Joao Pedro 90+2.)
Parma–Atalanta 2–5 (Brunetta 78., Sohm 88., ill. Malinovszkij 12., Pessina 52., Muriel 77., 86., Al. Mirancsuk 90+3.)
HellasVerona–Torino 1–1 (Dimarco 88., ill. Vojvoda 86.)
Roma–Crotone 5–0 (Mayoral 47., 90., Lo. Pellegrini 70., 73., Mhitarjan 78.)