Serie A: magabiztos győzelemmel nyert újra a Lazio

SZ. R.SZ. R.
2021.12.05. 20:16
Ciro Immobile volt a Lazio nyerőembere (Fotó: AFP)
A legutóbb a Salernitana elleni bajnokin diadalmaskodó Lazio már az első félidőben háromgólos előnyben volt, majd 3–1-re győzött a Sampdoria otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 16. fordulójában.

A fővárosiak a 7. percben Szergej Milinkovics-Szavics révén kerültek előnybe, majd Ciro Immobile előbb a 17., majd a 37. percben is eredményes volt. A fordulás után az első találatot szerző szerb játékos egy perc alatt két sárga lapot is kapott, az emberelőnyét azonban csak egy szépítőtalálatra tudták kihasználni: Manolo Gabbiadini állította be a 3–1-es végeredményt.

A Lazio legutóbb a Salernitanát tudta legyőzni hazai környezetben 3–0-ra még a 12. fordulóban. A fővárosi együttes azóta kikapott a Juventustól és a Napolitól, valamint őrült meccsen 4–4-es döntetlent játszott az Udinesével.

A vereség után Fabrizio Romano, olasz, átigazolási hírekben jártas újságíró posztolt arról hivatalos Twitter-csatornáján, hogy a Sampdoria vezetősége meneszteni akarja Robberto d'Aversát, akit a Crvena zvezda trénere, Dejan Sztankovics válthat. A szerb trénernek jelenleg élő szerződése van klubjával.

OLASZ SERIE A
16. FORDULÓ

Sampdoria–Lazio 1–3 (Gabbiadini 89., ill. Milinkovics-Szavics 7., Immobile 17., 37.)
Juventus–Genoa 2–0 (Cuadrado 9., Dybala 82.)
KORÁBBAN
Bologna–Fiorentina 2–3 (Barrow 42., Hickey 83., ill. Maleh 33., Biraghi 52., Vlahovics 67. – 11-esből)
Spezia–Sassuolo 2–2 (Manaj 35., Gyasi 48., ill. Raspadori 66., 79.)
Venezia–Hellas Verona 3–4
(Ceccaroni 12., Crnigoj 19., Henry 28., ill. Henry 52. – öngól, Caprari 65. – 11-esből, G. Simeone 67., 85.)